Bonding
Chcesz szybko poprawić kształt i kolor swoich zębów?
Poznaj nieinwazyjny sposób na metamorfozę swojego uśmiechu!
Bonding u naszych pacjentów
Zanim zaprezentujemy Ci, w jaki sposób wykonujemy bonding w Dental Fraternity, obejrzyj zdjęcia naszych pacjentów, którzy przed Tobą zdecydowali się na to rozwiązanie. Wszystkie poniższe zdjęcia prezentują realnych ludzi, którzy nam zaufali.
Bonding w szczęce i żuchwie, Antoni lat 26
Bonding w szczęce i żuchwie po leczeniu ortodontycznym, Radosław 32 lata
Bonding w szczęce i żuchwie, Karol lat 22
BONDING
Niemal każdy z nas chciałby móc pochwalić się zjawiskowym, olśniewająco białym uśmiechem. Jest to w pełni zrozumiałe. Zdrowe i piękne zęby są naszą wizytówką i mogą znacząco poprawić nasze samopoczucie, a także dodać pewności siebie.
Niestety, nie wszyscy zostali wyposażeni przez naturę w nieskazitelne i śnieżnobiałe uzębienie. Na ratunek przychodzi jednak stomatologia estetyczna, a wraz z nią bonding – czyli zabieg korygujący różnorodne defekty zębów. W Dental Fraternity do wykonania bondingu używamy tzw. nanokompozytów Są zbudowane z nanocząsteczek, które są mniejsze od cząsteczek używanych w tradycyjnych kompozytach. Dzięki temu pozwalają na idealne dopasowanie i zniwelowanie różnicy pomiędzy tkanką zęba, a założonym wypełnieniem. Oprócz tego, nanokompozytowe odbudowy cechują się wysoką wytrzymałością, niską ścieralnością, a także wysoce estetycznym efektem wizualnym.
BONDING, czyli kompozytowa odbudowa zębów.
Bonding to nieinwazyjna metoda estetycznej odbudowy zębów. Do jego wykonania używamy nanokompozytowych żywic, dzięki którym możliwe jest pozbycie się nieestetycznych przebarwień, rozjaśnienie koloru zębów, uzupełnienie starć, ukruszeń i uszczerbień, a nawet zamknięcie diastemy.
Efekt osiągamy natychmiastowo, jednak jest on czasowy (trwałość bondingu szacowana jest na 3-5 lat). Przed wykonaniem bondingu zęby muszą być oczyszczone z próchnicy, a przyzębie zdrowe. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Trwalsza i wyglądająca bardziej naturalnie alternatywa dla bondingu to licówki porcelanowe.
Zalety rozwiązania
redukcja uszkodzeń zębów: pęknięć, ukruszeń, odprysków, odłamów; zlikwidowanie przebarwień; poprawa i ujednolicenie kolorytu zębów; likwidacja krzywizn oraz nierówności; wyrównanie zębów krótszych z dłuższymi; nadanie zębom pożądanego i estetycznego kształtu; likwidacja diastemy
Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie
FAQ
Jak kształtują się ceny wyżej wymienionych usług?
Koszt kompozytowej odbudowy zębów to między 800 a 1 000 zł za jeden ząb.
Jak długo efekt bondingu utrzymuje się na zębach?
Trwałość efektów bondingu zależy od wielu czynników, m.in. od: jakości materiałów, umiejętności stomatologa, stylu życia pacjenta, higieny jamy ustnej oraz indywidualnych cech jednostki. Warto zatem pamiętać, że rezultaty zabiegu nie utrzymują się na stałe, a kompozyty po pewnym czasie mogą ulegać uszkodzeniom oraz przebarwieniom. Z tego względu efekt trwania bondingu jest ograniczony i najczęściej waha się w przedziale od 4 do 5 lat. Po upływie tego okresu konieczne może okazać się ponowne przeprowadzenie zabiegu.
Jakie są przeciwwskazania do bondingu?
Jak niemalże każdy zabieg, również i bonding nie może być wykonywany u poszczególnych pacjentów. Przede wszystkim, warunkiem koniecznym, umożliwiającym odbudowę zębów kompozytem z żywicy jest posiadanie zdrowego uzębienia. Główne przeciwwskazania do przeprowadzenia bondingu to: próchnica zębów, choroby dziąseł i przyzębia, bruksizm, wada zgryzu, bardzo duże uszkodzenia zębów.
Bonding, licówki czy wybielanie?
Bonding to sposób na szybką odbudowę zębów o umiarkowanym stopniu uszkodzenia. Jednak należy pamiętać, że materiały kompozytowe po upływie pewnego czasu ulegają uszkodzeniom i wyglądają mniej estetycznie w przeciwieństwie do licówek porcelanowych, które aplikowane są na stałe i cechują się większą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Choć cena bondingu jest niższa niż cena licówek porcelanowych to w dłuższej perspektywie czasu koszty ich wykonania i utrzymania są porównywalne. Przykładowo, trwałość licówek porcelanowych szacuje się na 15-20 lat, a trwałość wypełnienia wykonanego z kompozytu to maksymalnie 5 lat (co oznacza, że bonding wymienia się 3-5 razy częściej, aby utrzymać efekt wymarzonego uśmiechu). Ponadto, decydując się na licówki porcelanowe możemy osiągnąć niezwykle naturalny efekt, gdyż porcelana, przez swoją przezierność, najlepiej odwzorowuje naturalne szkliwo zęba. Bonding , podobnie jak wybielanie daje również możliwość zmiany barwy uzębienia, jednak w przypadku drugiej opcji nie jest możliwa odbudowa koron zębowych.
Jakie są zalety i wady bondingu?
Bonding jest zabiegiem, dzięki któremu bardzo szybko i bezboleśnie możemy w znaczny sposób zredukować oraz zamaskować defekty naszego uzębienia. Oprócz zalet, technika ta posiada również wady, należą do nich przede wszystkim: ograniczona trwałość zabiegu spowodowana kruszeniem, odbarwianiem się i uszkadzaniem się kompozytów; konieczność ponownego wykonywania zabiegu w celu utrzymania efektów; podatność na działanie barwników zawartych w pożywieniu. W celu przedłużenia efektów konieczne jest regularne polerowanie zębów w gabinecie stomatologicznym.