KONTAKT

Leczenie retencyjne

Zdjęcie aparatu ortodontycznego... i co dalej?


Zachowaj piękny uśmiech na długo – poznaj zalety retencji!

Leczenie retencyjne

Zdjęcie aparatu ortodontycznego... i co dalej?


Zachowaj piękny uśmiech na długo – poznaj zalety retencji!

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Retencja po ortodoncji w Dental Fraternity

Ciesz się efektami leczenia ortodontycznego przez długi czas i nie pozwól, by wada zgryzu zaczęła się odnawiać. Leczenie retencyjne w Dental Fraternity stabilizuje ustawienie zębów i zgryzu dzięki indywidualnie dobranej profilaktyce.

PROFILAKTYKA NAWROTU WAD ZGRYZU

Wyeliminowanie bólu, wad zgryzu, wymowy, opóźnienie procesów starzenia twarzy, łatwiejsze utrzymanie higieny jamy ustnej. Zachowaj efekty leczenia ortodontycznego po jego głównym etapie.
Leczenie retencyjne w Dental Fraternity to gwarancja pięknego uśmiechu i zdrowego zgryzu na długie lata. Stabilizuje ustawienie zębów i zabezpiecza przed nawrotem wady. Aparat retencyjny jest dopasowany do rodzaju wady oraz preferencji i wieku pacjenta. Poznaj rodzaje leczenia i typy aparatów: stałych i ruchomych.

Zalety rozwiązania

aparat dostosowany do pacjenta; komfort noszenia; utrzymanie efektów leczenia

Skanowanie wewnątrzustne u Pacjenta

RETENCJA PRZY POMOCY SZYNY KLEJONEJ – APARAT STAŁY

Szyna klejona ma postać cienkiego drucika przymocowanego do zębów od strony wewnętrznej. Spoiwem jest klej lub materiał kompozytowy. Najczęściej spotyka się szyny umieszczone na siekaczach, a ich rozpiętość sięga od kła do kła. Utrzymuje optymalne ustawienie i pozycję zębów.

Zalety rozwiązania

największa skuteczność w utrzymaniu efektów leczenia; dyskretne ułożenie w jamie ustnej; pacjent nie musi pamiętać o zakładaniu i zdejmowaniu aparatu

Szyna retencyjna

RETENCJA PRZY POMOCY PŁYTKI TERMOFORMOWALNEJ – APARAT RUCHOMY

Płytki termoformowalne są najczęściej wybieranym przez Pacjentów rozwiązaniem. Mają postać transparentnej szyny, której kształt powstaje na podstawie wycisku zębów i utrzymuje ich uzyskaną pozycję. Nie posiadają elementów metalowych. W przypadku stosowania wypełnień zębów i plomb, trzeba wykonać nową wersję płytki. Utrzymują optymalne ustawienie zębów, zachowują kształt zgryzu.

Zalety rozwiązania

słabo widoczna; wysoki komfort noszenia; ułatwiona higiena jamy ustnej; ułatwione spożywanie posiłków

Zdejmowany aparat ortodontyczny

RETENCJA PRZY POMOCY PŁYTKI HAWLEYA – APARAT RUCHOMY

Płytka Hawleya to aparat ruchomy składający się z części podniebiennej oraz metalowych klamerek otaczających zęby. Nie posiada elementów czynnych takich jak śruby czy klamry. Najczęściej zakładana przez Pacjentów na noc. Utrzymuje optymalne ustawienie i pozycję zębów.

Zalety rozwiązania

umożliwia leczenie zębów w trakcie noszenia, gdyż nie obejmuje ich koron; wysoki komfort noszenia; ułatwiona higiena jamy ustnej; ułatwione spożywanie posiłków; zalecana dla pacjentów rosnących

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta w Dental Fraternity

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jak kształtują się ceny wyżej wymienionych usług?

O kosztach leczenia (retencji) informuje lekarz ortodonta podczas pierwszej wizyty. Ceny uzależnione są od indywidualnego doboru retencji i zaczynają się od 500 zł.

Jaką retencję wybrać?

Tę decyzję należy podjąć po konsultacji z lekarzem ortodontą. Dopasuje on rodzaj retencji biorąc pod uwagę kluczowe czynniki:
- Rodzaj wyleczonej wady zgryzu,
- Długość leczenia,
- Styl życia pacjenta,
- Ogólny stan zdrowia i alergie.

Dlaczego tak ważna jest retencja po leczeniu ortodontycznym?

Leczenie retencyjne to inaczej profilaktyka nawrotu wad zgryzu. Pozwala zachować efekty leczenia ortodontycznego na długi czas. Utrzymuje optymalne ustawienie i pozycję zębów, dzięki czemu pacjent nie musi się obawiać powrotu dolegliwości występujących przed pierwszym założeniem aparatu.

Jakie są rodzaje retencji?

Retencja jest możliwa dzięki dwóm typom aparatów: stałym i ruchomym. Ich rodzaj indywidualnie dobiera Lekarz biorąc pod uwagę kluczowe czynniki:
- Rodzaj wyleczonej wady zgryzu,
- Długość leczenia,
- Styl życia pacjenta,
- Ogólny stan zdrowia i alergie.

Aparat stały:
Szyna klejona - specjalny drut który ortodonta przykleja po wewnętrznej stronie zębów.

Aparaty ruchome:
Płytka termoformowalna – transparentny aparat ruchomy w postaci szyny
Płytka Havleya - to akrylowy, ruchomy aparat składający się z części podniebiennej i metalowych klamer

Jak dbać o retencję?

Aparaty ruchome należy systematycznie czyścić wg zaleceń lekarza i producenta. Pacjenci posiadający aparat stały powinni w dalszym ciągu korzystać z akcesoriów specjalistycznych: szczoteczek ortodontycznych, szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych i nici dentystycznych.

Czy retencja prostuje zęby?

Aparat retencyjny nie prostuje zębów, a jedynie utrzymuje ich prawidłowe ułożenie i pozycję.