fbpx

Ortodoncja

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem wad zgryzu u dzieci i dorosłych. Poza poprawą wyglądu i samopoczucia pacjenta, prawidłowo przeprowadzone leczenie ortodontyczne ułatwia dbanie o higienę jamy ustnej, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia liczby ubytków i poprawy stanu uzębienia. Ponadto leczenie stomatologiczne może likwidować niektóre wady wymowy, a także dolegliwości bólowe związane z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych i opóźniać procesy starzenia się twarzy.

W przypadku pacjentów dorosłych z brakami w uzębieniu ortodoncja pozwala na poprawę zgryzu, która umożliwia późniejsze leczenie protetyczne lub implantologiczne. U dzieci leczenie ortodontyczne pozwala eliminować wady zgryzu i wynikające z nich nieprawidłowości – wady wymowy, próchnicę, zaburzenia układu kostnego twarzy.

Do leczenia wad zgryzu ortodoncja wykorzystuje aparaty ortodontyczne. Zależnie od wady zgryzu oraz wieku pacjenta lekarz może zalecić wybór aparatu stałego lub ruchomego. Aparaty ruchome są przeznaczone głównie dla dzieci, u których rozpoczęto leczenie w okresie uzębienia mieszanego. W niektórych przypadkach aparaty ruchome można stosować także u dorosłych pacjentów, którym częściej poleca się jednak o wiele bardziej skuteczne aparaty stałe.

W swojej ofercie posiadamy bogaty wybór aparatów stałych:

  • porcelanowe
  • metalowe
  • kryształowe
  • nakładkowe (Invisalign, Clear Aligner, dr Smile)

Różnią się one zamkami, które mogą być wykonane z wymienionych wcześniej materiałów, w konsekwencji czego są mniej lub bardziej widoczne. W ofercie posiadamy także aparaty bezligaturowe, które pozwalają na osiągnięcie lepszego efektu w jeszcze krótszym czasie. Każdorazowo wybór aparatu uzależniamy od oczekiwań pacjenta oraz jego możliwości finansowych.

Ortodoncja – leczenie krok po kroku:

Krok pierwszy

Pierwszym etapem leczenia w naszym gabinecie jest konsultacja ze specjalistą, w trakcie której lekarz przeprowadza wywiad na temat oczekiwań pacjenta i potrzeb związanych z leczeniem ortodontycznym. Następnie przeprowadzane są badania diagnostyczne, po których ortodonta przedstawia indywidualny plan leczenia z uwzględnieniem jego kosztów, czasu trwania oraz przebiegu.

Krok drugi

Drugi etap wiąże się z rozpoczęciem leczenia i założenia aparatu. Podczas tej wizyty lekarz zakłada pacjentowi aparat i daje wskazówki dotyczące jego użytkowania.

Krok trzeci

Kolejne wizyty to wizyty kontrolne. Pacjenci z aparatami ruchomymi przychodzą na wizyty kontrolne średnio raz co 2-4 miesiące. W przypadku pacjentów z aparatami stałymi ten okres jest krótszy i wynosi od 4 do 6 tygodni.

Krok czwarty

Zakończenie leczenia następuje w momencie, w którym osiągnięty zostaje zamierzony efekt. W przypadku aparatu stałego po zakończeniu leczenia właściwego rozpoczyna się leczenie retencyjne, które ma za zadanie utrzymanie docelowego ustawienia zębów i zapobieganie nawrotowi wady.

Umów się na wizytę

W klinice Dental Fraternity ortodoncją zajmują się:

DENTAL FRATERNITY OCHOTA – MOCHNACKIEGO 10

Adres: ul. Mochnackiego 10, 02-042 Warszawa
Telefon: 22 789 93 10
Email: [email protected]

DENTAL FRATERNITY CENTRUM –
JANA PAWŁA II 26

Al. Jana Pawła II 26, 00-133 Warszawa
Telefon: 22 620 55 88
Email: [email protected]

DENTAL FRATERNITY ŚRÓDMIEŚCIE – SENATORSKA 20

Adres: Senatorska 20, 00-095 Warszawa
Telefon: 22 827 84 07
Email: [email protected]

DENTAL FRATERNITY BEMOWO –
Wrocławska 21

dres: ul. Wrocławska 21, 01-494 Warszawa
Telefon: 22 861 04 40
Email: [email protected]

zostań naszym
klientem

Skontaktuj
się z nami

Umów się na wizytę