DSD – Digital Smile Design
Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Zobacz swój nowy uśmiech zanim podejmiesz decyzje

W naszej klinice cyfrowym projektowaniem uśmiechu zajmują się:

Ochota Mochnackiego 10

Centrum Jana Pawła II 26

Artur Wiercinski

Przesuń slider żeby zobaczyć przemianę

DSD – Digital Smile Design

DSD jest innowacyjną koncepcją Cyfrowego Projektowania Uśmiechu (Digital Smile Design), która pozwala na wizualizację Pacjentowi, jak będzie wyglądał jego uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem przez Niego leczenia. Dzięki zastosowaniu tej najnowocześniejszej koncepcji, możliwe jest zaprojektowanie uśmiechu, który byłby w pełni zintegrowany z fizycznymi cechami twarzy Pacjenta, z jego mimiką, jak również osobowością. Technika ta pozwala dokladnie zaplanować, jaki będzie ostateczny efekt leczenia.

Dzięki zastosowaniu tej metody możliwe jest zobaczenie efektu końcowego leczenia oraz uniknięcie ryzyka rozczarowania, że efekt końcowy będzie różnił się znacznie od tego, czego Państwo oczekiwali. Ponadto, Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu pozwoli Państwu na zaoszczędzenie cennego czasu oraz pieniędzy na wizyty u stomatologa, które nie spełniają Państwa oczekiwań, co wiąże się z brakiem stresu oraz niepotrzebnych rozczarowań. DSD jest również rewelacyjnym sposobem na usprawnienie komunikacji i ułatwienia zrozumienia się na linii Pacjent-Lekarz, pozwalające dogłębnie poznać oczekiwania i marzenia Pacjenta, jak również włączyć go w proces projektowania uśmiechu.

Zaprojektowanie uśmiechu marzeń wymaga kilku etapów:

I ETAP:

Na pierwszej wizycie konsultacyjnej przeprowadzamy szczegółowe badanie jamy ustnej z uwzględnieniem mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych. Wykonywana jest szczegółowa analiza uśmiechu i twarzy. Następnie wykonujemy zdjęcia (wewnątrz oraz zewnątrzustne) oraz nagrywamy krótkie video. Na ich podstawie projektujemy dla Pacjenta nowy uśmiech, będący w harmonii z rysami twarzy, mimiką oraz pasujący do osobowości Pacjenta. Jest to kluczowy element w procesie DSD, gdyż odpowiednio przygotowane zdjęcia oraz wyciski są podstawą i nieodłącznym elementem projektowania uśmiechu.

II ETAP:

Na tym etapie dochodzi do analizy proporcji twarzy, jej symetrii, mimiki oraz do projektowania uśmiechu. W trakcie analizy lekarz jest w stanie określić idealny wygląd zębów – ich kształt, proporcje, strukturę oraz dobrać kolor. Wszystkie te “zabiegi” można wykonać za pomocą specjalnego programu komputerowego, który pozwala na bardzo dokładne wyliczenia oraz analizę zrobionych zdjęć.

III ETAP

Na podstawie wykonanych obliczeń oraz szkiców, lekarz może wykonać tzw. mock-up – model idealnego uśmiechu. Mock-up jest to symulacja nowych licówek/koron wykonana z tworzywa sztucznego, czyli tymczasowa nakładka idealnie ukazująca efekt, jaki Pacjent może osiągnąć poddając sie leczeniu. W ten sposób Pacjent jest w stanie przekonać się, czy zaprojektowane rozwiązanie spełnia jego oczekiwania.

IV ETAP

Na tym etapie lekarz omawia z Pacjentem jego wrażenia oraz spostrzeżenia. Jest to czas, w którym Pacjent może podzielić się z lekarzem swoimi uwagami odnośnie wykonanego modelu zębów, co pozwoli jeszcze bardziej “spersonalizować” przyszły wygląd uśmiechu Pacjenta, a co za tym idzie – dopasować uśmiech do oczekiwań oraz marzeń Pacjenta.

V ETAP

Po ustaleniu z Pacjentem jego wyobrażeń dotyczących wymarzonego uśmiechu, lekarz może przystąpić do opracowania planu leczenia. Pozwala to na bardzo dokładne zaplanowanie poszczególnych etapów leczenia na drodze do osiągnięcia wymarzonego uśmiechu. W ten sposób Pacjent dokładnie wie, jakie zabiegi są konieczne do wykonania oraz kiedy będzie mógł cieszyć się swoim nowym uśmiechem. Po akceptacji planu leczenia, możliwe jest natychmiastowe wprowadzenie projektu cyfrowego w życie.

Co istotne, leczenie tego typu, niejednokrotnie wymaga zaangażowania lekarzy różnych specjalizacji – chirurgów, ortodontów, czy protetyków. Pozwala to jednak na osiągnięcie idealnego i zadowalającego Pacjenta efektu. Projektując uśmiech oraz rozpisując Pacjentowi dokładny plan leczenia, Pacjent zyskuje pewność, iż leczenie bedzie przebiegało zgodnie z planem, co pozwoli na zaplanowanie wizyt z wyprzedzeniem oraz rozłożeniem kosztów leczenia.

Drogi Pacjencie, aby zaprojektować Twój wymarzony uśmiech wystarczą już dwie wizyty w naszej klinice. Pierwsza wizyta konsultacyjna pozwoli na zebranie potrzebnych informacji w celu wykonania odpowiedniego modelu zębów. Na kolejnej zostanie Ci przedstawiony efekt, jakiego możesz się spodziewać po zakończonym procesie leczenia.

Pacjencie, nie czekaj, stwórz swój wymarzony uśmiech z nami jeszcze dziś!