KONTAKT

Usuwanie zębów pod narkozą Warszawa

Przeraża Cię wizja wyrwania zęba?


Dowiedz się, jak to zrobić bez stresu w znieczuleniu ogólnym!

Usuwanie zębów pod narkozą Warszawa

Przeraża Cię wizja wyrwania zęba?


Dowiedz się, jak to zrobić bez stresu w znieczuleniu ogólnym!

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Ekstrakcje pod narkozą w Dental Fraternity

Zabiegowi usuwania zębów towarzyszy nie tylko strach przed bólem. Dochodzą do tego dyskomfort podczas podawania znieczulenia oraz charakterystyczne dźwięki, które czasem pacjent może usłyszeć. Znieczulenie ogólne powoduje, że pacjent zasypia i nie przeżywa świadomie zabiegu usuwania zębów.

Wizyta u lekarza stomatologa dla niektórych wiąże się z dużym stresem, szczególnie jeśli chodzi o ekstrakcję zębów. Dla pacjentów z dentofobią oferujemy usuwanie zębów pod narkozą. Dzięki znieczuleniu ogólnemu pacjent jest w stanie w jeden dzień usunąć problematyczne zęby bez bólu i stresu.

Dr Szczodry przygotowujący Pacjentkę do sedacji

Usuwanie zębów pod narkozą – co warto o tym wiedzieć?

Leczenie w narkozie jest całkowicie bezpieczne i mogą z niego skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Bywają przypadki, w których lekarz stomatolog wymaga zgody na przeprowadzenie zabiegu od lekarza prowadzącego lub wstrzymania się od przyjmowania poszczególnych leków na kilka dni przed zabiegiem. Dotyczy to np. pacjentów, którzy przyjmują leki na rozrzedzenie krwi. Wszystkie niezbędne informacje stomatolog oraz anestezjolog podają w czasie konsultacji. 

W dniu zabiegu należy być na czczo (nie jeść na sześć godzin przed narkozą oraz nie spożywać płynów do dwóch godzin przed zabiegiem). Pacjent poddany leczeniu w narkozie nie może tego dnia prowadzić pojazdów mechanicznych.

Ekstrakcje zawsze kojarzą się pacjentom z bólem i lękiem. Dzięki znieczuleniu ogólnemu jesteśmy w stanie uniknąć stresu związanego z całym zabiegiem. Współpraca lekarza stomatologa wraz z anestezjologiem jest bardzo ważna. Przed zabiegiem anestezjolog przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad medyczny aby uzyskać informacje na temat stanu zdrowia, chorób przewlekłych, alergii czy nietolerancji na wybrane leki.
Pacjent zakwalifikowany do podania znieczulenia jest wprowadzany w stan całkowitego uśpienia podczas zabiegu. Jego stan jest cały czas monitorowany przez anestezjologa który jest obecny w czasie trwania zabiegu.
Ekstrakcja zębów pod narkozą jest całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym zabiegiem.

Zalety rozwiązania

brak stresu i dyskomfortu; całkowicie bezbolesny zabieg; pełne bezpieczeństwo - nadzór anestezjologa

Pacjent w sedacji przed zabiegiem

SEDACJA WZIEWNA - GAZ ROZWESELAJĄCY

W stomatologii sedacja jest podawana w formie wziewnej. Pacjent wdycha mieszankę podtlenku azotu z tlenem. Podanie substancji odbywa się za pomocą maseczki, która nakładana jest na twarz – bezpośrednio do nosa, podczas gdy usta pozostają odsłonięte. W czasie podania sedacji pacjent odczuwa senność, mija u niego niepokój oraz napięcie. Jest idealną alternatywą dla znieczulenia, zapewnia ograniczenie stresu podczas pobytu na fotelu dentystycznym.

Zalety rozwiązania

poczucie odprężenia; zminimalizowanie lęku; zachowanie pełnej świadomości

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta w Dental Fraternity

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jaka jest cena usuwania zębów pod narkozą/sedacją wziewną?

Cena usuwania zębów pod narkozą obejmuje koszt narkozy i zależy od procedury: czy usunięcie jest standardowe, operacyjne czy usuwane są zęby zatrzymane. Lekarz po zapoznaniu się ze stanem uzębienia podaje proponowane rozwiązania i wtedy można oszacować koszt leczenia. Usuwanie zębów pod narkozą to bezbolesny i komfortowy zabieg warty rozważenia w przypadku konieczności usunięcia zęba.Sedacja wziewna (tzw. gaz rozweselający): 200 zł / pierwsze 30 min, 180 zł / każde kolejne 30 min.
Sedacja ogólna (narkoza): 2750 zł / pierwsze 90 min, 900 zł / każde kolejne 30 min.

Czym jest narkoza?

Narkoza to inaczej znieczulenie ogólne. Pacjent za pomocą leków wprowadzany jest w odwracalny i kontrolowany stan utraty świadomości. Zniesione są w nim odruchy obronne, a przede wszystkim nie odczuwa się bólu.

Jak się przygotować do zabiegu pod narkozą?

Bardzo ważne jest aby poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach - w szczególności tych, które rozrzedzają krew. Pacjent przed podaniem znieczulenia ogólnego powinien być na czczo. Należy powstrzymać się od spożywania posiłków oraz picia płynów przez ok. 6 godzin przed planowanym zabiegiem.

Kim jest lekarz wykonujący narkozę?

Lekarzem przygotowywujacym do znieczulenia ogólnego jest anestezjolog. Kiedy narkoza zostanie podana i zaczyna działać, lekarz monitoruje funkcję życiowe pacjenta oraz dba o jego bezpieczeństwo w trakcie zabiegu. Po jego zakończeniu zajmuje się wybudzaniem pacjenta.

Jak pacjent czuje się po narkozie?

Do częstych objawów po narkozie należy senność,zawroty głowy, chrypka, ból gardła, nudności i niekiedy wymioty. Jednak przy nowoczesnych metodach znieczulenia takie objawy u pacjentów występują bardzo rzadko.

Czy narkoza jest szkodliwa dla organizmu?

Znieczulenie ogólne nie jest dla naszego organizmu obojętne. Leki które są stosowane do znieczulania działają na układ nerwowy, ale także są metabolizowane przez wątrobę i nerki. Każdy lek może wywierać pewne działania niepożądane, dlatego też bierzemy pod uwagę wskazania i przeciwwskazania do zastosowania określonych substancji u pacjenta.

Jakie są przeciwwskazania do podania sedacji wziewnej?

Głównymi przeciwwskazaniami do zastosowania sedacji jest wiek dziecka poniżej 5 roku życia, przerośnięte migdałki, katar, niedrożność nosa, choroby płuc (np rozedma płuc), stwardnienie rozsiane. Sedacji nie należy także wykonywać w I trymestrze ciąży.

Jak przebiega usuwanie zębów pod narkozą?

Po niezbędnej konsultacji pacjent zjawia się w dniu zabiegu w gabinecie lekarskim. Po zajęciu miejsca w fotelu dentystycznym zostaje założony wenflon, z pomocą którego podaje się lek znieczulający. Kiedy pacjent zaśnie, chirurg stomatologiczny podaje znieczulenie miejscowe w okolice usuwanych zębów i przystępuje do ekstrakcji zębów. W trakcie zabiegu współpracują ze sobą stomatolog i anestezjolog. Po usunięciu zębów lekarz zaopatruje rany pozabiegowe szwami, które wspomagają proces gojenia. Pacjent po przebudzeniu nie odczuwa bólu. Może natomiast czuć odrętwienie spowodowane znieczuleniem miejscowym, które po niedługim czasie ustępuje. Po otrzymaniu recepty i zaleceń pozabiegowych pacjent udaje się do domu.