KONTAKT

Usuwanie zębów pod narkozą

Usuwanie zębów pod narkozą

Przeraża Cię wizja wyrwania zęba?


Dowiedz się, jak to zrobić bez stresu w znieczuleniu ogólnym!

Usuwanie zębów pod narkozą

Przeraża Cię wizja wyrwania zęba?


Dowiedz się, jak to zrobić bez stresu w znieczuleniu ogólnym!

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Ekstrakcje pod narkozą w Dental Fraternity

Wizyta u lekarza stomatologa dla niektórych wiąże się z dużym stresem, szczególnie jeśli chodzi o ekstrakcję zębów. Dla pacjentów z dentofobią oferujemy usuwanie zębów pod narkozą. Dzięki znieczuleniu ogólnemu pacjent jest w stanie w jeden dzień usunąć problematyczne zęby bez bólu i stresu.

EKSTRAKCJE ZĘBÓW POD NARKOZĄ

Ekstrakcje zawsze kojarzą się pacjentom z bólem i lękiem. Dzięki znieczuleniu ogólnemu jesteśmy w stanie uniknąć stresu związanego z całym zabiegiem. Współpraca lekarza stomatologa wraz z anestezjologiem jest bardzo ważna. Przed zabiegiem anestezjolog przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad medyczny aby uzyskać informacje na temat stanu zdrowia, chorób przewlekłych, alergii czy nietolerancji na wybrane leki.
Pacjent zakwalifikowany do podania znieczulenia jest wprowadzany w stan całkowitego uśpienia podczas zabiegu. Jego stan jest cały czas monitorowany przez anestezjologa który jest obecny w czasie trwania zabiegu.
Ekstrakcja zębów pod narkozą jest całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym zabiegiem.

Zalety rozwiązania

brak stresu i dyskomfortu; całkowicie bezbolesny zabieg; pełne bezpieczeństwo - nadzór anestezjologa

SEDACJA WZIEWNA - GAZ ROZWESELAJĄCY

W stomatologii sedacja jest podawana w formie wziewnej. Pacjent wdycha mieszankę podtlenku azotu z tlenem. Podanie substancji odbywa się za pomocą maseczki, która nakładana jest na twarz – bezpośrednio do nosa, podczas gdy usta pozostają odsłonięte. W czasie podania sedacji pacjent odczuwa senność, mija u niego niepokój oraz napięcie. Jest idealną alternatywą dla znieczulenia, zapewnia ograniczenie stresu podczas pobytu na fotelu dentystycznym.

Zalety rozwiązania

poczucie odprężenia; zminimalizowanie lęku; zachowanie pełnej świadomości

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jak kształtują się ceny wyżej wymienionych usług?

Sedacja wziewna (tzw. gaz rozweselający): 160 zł / pierwsze 30 min, 100 zł / każde kolejne 30 min.
Sedacja ogólna (narkoza): 2500 zł / pierwsze 90 min, 800 zł / każde kolejne 30 min.

Czym jest narkoza?

Narkoza to inaczej znieczulenie ogólne. Pacjent za pomocą leków wprowadzany jest w odwracalny i kontrolowany stan utraty świadomości. Zniesione są w nim odruchy obronne, a przede wszystkim nie odczuwa się bólu.

Jak się przygotować do zabiegu pod narkozą?

Bardzo ważne jest aby poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach - w szczególności tych, które rozrzedzają krew. Pacjent przed podaniem znieczulenia ogólnego powinien być na czczo. Należy powstrzymać się od spożywania posiłków oraz picia płynów przez ok. 6 godzin przed planowanym zabiegiem.

Kim jest lekarz wykonujący narkozę?

Lekarzem przygotowywujacym do znieczulenia ogólnego jest anestezjolog. Kiedy narkoza zostanie podana i zaczyna działać, lekarz monitoruje funkcję życiowe pacjenta oraz dba o jego bezpieczeństwo w trakcie zabiegu. Po jego zakończeniu zajmuje się wybudzaniem pacjenta.

Jak pacjent czuje się po narkozie?

Do częstych objawów po narkozie należy senność,zawroty głowy, chrypka, ból gardła, nudności i niekiedy wymioty. Jednak przy nowoczesnych metodach znieczulenia takie objawy u pacjentów występują bardzo rzadko.

Czy narkoza jest szkodliwa dla organizmu?

Znieczulenie ogólne nie jest dla naszego organizmu obojętne. Leki które są stosowane do znieczulania działają na układ nerwowy, ale także są metabolizowane przez wątrobę i nerki. Każdy lek może wywierać pewne działania niepożądane, dlatego też bierzemy pod uwagę wskazania i przeciwwskazania do zastosowania określonych substancji u pacjenta.

Jakie są przeciwwskazania do podania sedacji wziewnej?

Głównymi przeciwwskazaniami do zastosowania sedacji jest wiek dziecka poniżej 5 roku życia, przerośnięte migdałki, katar, niedrożność nosa, choroby płuc (np rozedma płuc), stwardnienie rozsiane. Sedacji nie należy także wykonywać w I trymestrze ciąży.