Wybielanie

Wybielanie stomatologiczne stało się jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych w Polsce. Moda na nieskazitelnie biały uśmiech stała się jednym z powodów większej dbałości o wygląd zębów nie tylko wśród gwiazd. Dzięki dzisiejszej technologii każdy z nas może olśniewać uśmiechem!

W gabinecie Dental Fraternity mogą Państwo wykonać wybielanie zębów dwiema metodami:

  • gabinetową
  • domową (nakładkową)

Obie metody cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych pacjentów. Istnieje również możliwość wybielania zębów martwych. Przed zabiegiem wybielania należy profesjonalnie oczyścić zęby w gabinecie higieny stomatologicznej.

Wybielanie metodą domową

Wybielanie metodą domową jest przeprowadzane przez samego pacjenta w warunkach domowych. Pacjent sam wybiera porę dnia, kiedy przeprowadzone będzie wybielanie. Pierwszym etapem przygotowania pacjenta do wybielania jest pobranie wycisków w celu wykonania w pracowni protetycznej specjalnych, indywidualnych szyn. Po wykonaniu nakładek i sprawdzeniu, czy idealnie pasują i przylegają do zębów pacjenta, lekarz przekazuje pacjentowi nakładki, żel do wybielania oraz dokładne instrukcje dotyczące stosowania nakładek oraz preparatów wybielających. Lekarz nadzoruje efekt wybielania podczas wizyty kontrolnej będącej tuż po zakończeniu wybielaniam metodą domową.

Wybielanie metodą gabinetową

Profesjonalne wybielanie w gabinecie jest najbardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym w dzisiejszej stomatologii.
Wybielanie metodą gabinetową jest wykonywane w gabinecie stomatologicznym w trakcie jednej wizyty. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, w której wykorzystywane jest niebieskie światło, które aktywuje żel wybielający, przyspieszając w ten sposób procesy utleniania, a co za tym idzie efekt wybielania. Wybielanie tą metodą zajmuje średnio od 60 do 90 minut.

W klinice Dental Fraternity istnieje również możliwość wybielania zębów martwych.

W przypadku zębów martwych preparat wybielający umieszcza się wewnątrz zęba. Na czas procesu wybielania zakładane są wypełnienia czasowe. Należy pamiętać, że ząb martwy musi być prawidłowo przeleczony kanałowo. Po zakończeniu wybielania zęba martwego, zakładane jest wypełnienie stałe. Ilość wizyt pacjenta poddającego się takiemu wybielaniu waha się od 2 do 4 wizyt – ilość wizyt jest indywidualną kwestią każdego pacjenta i jest ona ustalana bezpośrednio z Lekarzem.

Umów się na wizytę

W klinice Dental Fraternity wybielaniem zajmują się:

UMÓW WIZYTĘ

Dodatkowe informacje

Wybierz odzial