KONTAKT

Wybielanie zębów Warszawa

Wstydzisz się koloru Twoich zębów?


Poznaj zabiegi, dzięki którym Twoje zęby staną się bielsze!

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Zabiegi wybielające w Dental Fraternity

Poznaj zabiegi wybielające z zastosowaniem nowoczesnych i sprawdzonych metod, które zawsze dostosowane są do indywidualnych potrzeb pacjenta. Sprawdź ofertę Dental Fraternity.

Original Image po
Modified Image przed

Wybielanie metodą nakładkową + bonding w miejscu zęba 2 1, Marcin, lat 33

RODZAJE WYBIELANIA ZĘBÓW

Wybielanie to proces chemiczny, w którym niepożądany kolor zębów usuwany jest poprzez utlenienie cząsteczek odpowiedzialnych za przebarwienia.
Wyróżniamy 2 podstawowe rodzaje wybielania zębów: domowe wybielanie nakładkowe oraz szybsze, wybielanie gabinetowe.

Wybielanie nakładkowe w Dental Fraternity

WYBIELANIE NAKŁADKOWE

Wybielanie metodą domową jest przeprowadzane przez pacjenta w warunkach domowych. Pacjent sam wybiera porę dnia, kiedy przeprowadzone będzie wybielanie.
Pierwszym etapem przygotowania pacjenta do wybielania jest pobranie wycisków w celu wykonania w pracowni protetycznej specjalnych, indywidualnych szyn. Po wykonaniu nakładek i sprawdzeniu, czy idealnie pasują i przylegają do zębów pacjenta, lekarz przekazuje pacjentowi nakładki, żel do wybielania oraz dokładne instrukcje dotyczące stosowania nakładek oraz preparatów wybielających. Lekarz nadzoruje efekt wybielania podczas wizyty kontrolnej, która planowana jest bezpośrednio po zakończeniu wybielania metodą domową.

Zalety rozwiązania

trwałość; możliwość wybielania wrażliwych zębów

Wybielanie zębów w Dental Fraternity

WYBIELANIE GABINETOWE

Profesjonalne wybielanie w gabinecie jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych w dzisiejszej stomatologii.
Wybielanie metodą gabinetową jest wykonywane w trakcie jednej wizyty. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, w której wykorzystywane jest niebieskie światło. Aktywuje ono żel wybielający, co przyspiesza procesy utleniania, czyli procesu odpowiedzialnego za efekt wybielania. Zabieg zajmuje średnio od 60 do 90 minut.

Zalety rozwiązania

krótki czas zabiegu; szybki i widoczny efekt; bezbolesny

Preparat do wybielania zębów

WYBIELANIE GABINETOWE “BLANC ONE CLICK”

Jest to metoda wybielania gabinetowego, która trwa zaledwie 10 minut i można, a nawet należy łączyć ją z zabiegiem higienizacji. Po usunięciu kamienia i osadu nakładany jest na zęby żel BlancOne. Naświetlany jest przez 10 minut dedykowaną do preparatu lampą.
Dzięki niemu zęby rozjaśniają się minimum o jeden ton. To wymieniony w nazwie “Click”.
Zęby nabierają zdrowego blasku, a ich koloryt się wyrównuje.Ten zabieg można nazwać bankietowym, gdyż daje szybkie efekty, a jednocześnie jest na tyle delikatny, że nie powoduje nadwrażliwości.
Wielkim atutem jest 6-cio godzinna “biała dieta”, gdzie przy innych sposobach zwykle trwa aż 2 tygodnie. Efekty utrzymują się ok. 3 m-cy. Procedurę można powtarzać przy każdej, co półrocznej profilaktyce w gabinecie higieny jamy ustnej. Pacjent może zobaczyć się w nowej odsłonie z jaśniejszym uśmiechem co zwykle jest zachętą do mocniejszego i trwalszego wybielania.

Zalety rozwiązania

krótki czas zabiegu; krótki czas “białej diety”; długo utrzymujący się efekt

Żel wybielający

WYBIELANIE GABINETOWE “TOUCH”

Wybielanie Touch jest zabiegiem, który pozwala osiągnąć intensywne rozjaśnienie zębów nawet o kilka tonów mimo niskiego stężenia nadtlenku. Efekty utrzymują się nawet do 9 m-cy i są natychmiastowe. To daje ogromną przewagę nad czasem wybielania domowego, które z reguły trwa od 10 do 15 dni. Pacjenci cieszą się śnieżnobiałym uśmiechem już po wyjściu z gabinetu stomatologicznego.

Zalety rozwiązania

natychmiastowe efekty; brak ryzyka nadwrażliwości; krótki czas “białej diety”; możliwość częstego powtarzania zabiegu

Preparat do wybielania zębów

WYBIELANIE MARTWYCH ZĘBÓW

W klinikach Dental Fraternity istnieje również możliwość wybielania zębów martwych. W przypadku zębów martwych preparat wybielający umieszcza się wewnątrz zęba. Na czas procesu wybielania zakładane są wypełnienia czasowe. Należy pamiętać, że ząb martwy musi być prawidłowo wyleczony kanałowo.
Po zakończeniu wybielania zęba martwego, zakładane jest wypełnienie stałe. Liczba wizyt pacjenta przy tym typie wybielania waha się od 2 do 4 wizyt. Ich liczba jest indywidualną kwestią każdego pacjenta i jest ona ustalana bezpośrednio z lekarzem.

Zalety rozwiązania

wyrównanie kolorytu zębów; widoczny efekt; zabieg bezbolesny

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta w Dental Fraternity

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jak kształtują się ceny wyżej wymienionych usług?

Koszt wybielania w zależności od metody mieści się w przedziale 350 - 1650 zł.

Czy wybielanie boli?

Zabieg wybielania zębów nie jest bolesny, jednak zdarza się przy i po nim nadwrażliwość. Oczywiście jest to kwestia indywidualna, dlatego zalecamy dobrać odpowiednią metodę, która jest rekomendowana przez profesjonalistę.

Czy mogę wybrać docelowy kolor, jaki chcę uzyskać?

Efekty wybielenia to indywidualna kwestia i trudno przewidzieć o ile tonów dokładnie się wybielą. Natomiast efekty są zawsze.

Czy zęby trzeba przygotować przed wybielaniem zębów?

Przed zabiegiem wybielania należy wykonać zabieg higienizacji w odpowiednim odstępie czasowym oraz wykonać badanie jamy ustnej u stomatologa.

Czy można wybielić licówki i korony?

Porcelanowe uzupełnienia i wypełnienia kompozytowe nie wybielą się. Wybielamy tylko zęby z własnym szkliwem.

Jak długo utrzymują się efekty wybielania i czy można je odświeżać?

Stałość efektów zależy od indywidualnych predyspozycji, higieny jamy ustnej oraz diety jaką dany pacjent prowadzi. W zależności od metody są różne metody 'odświeżenia' bieli zębów. Od podstawowej higienizacji do 10- minutowych sesji wybielania czy nałożenia preparatu do nakładek, które mamy w domu.

Jakie są najczęstsze przyczyn powstawania przebarwień na zębach?

Przyczyny powstawania przebarwień zębów:
- brak odpowiedniej higieny jamy ustnej,
- unikanie kontrolnych wizyt u dentysty,
- nagromadzony kamień nazębny, osad i próchnica,
- palenie papierosów,
- dieta – produkty silnie barwiące szkliwo zębów jak kawa, herbata, czerwone wino i niektóre owoce,
- leki (nadciśnieniu, alergia, choroba niedokrwienna serca) i antybiotyki – tetracykliny, choroby tarczycy, porfiria, hiperbilirubinemia, fluoroza.

Nakładkowe wybielanie zębów — jak przebiega i jak działa?

Pierwszym etapem przygotowania pacjenta do wybielania jest pobranie wycisków w celu wykonania w pracowni protetycznej specjalnych, indywidualnych szyn. Po wykonaniu nakładek sprawdza się czy idealnie pasują i przylegają do zębów pacjenta. Lekarz przekazuje pacjentowi nakładki, żel do wybielania oraz dokładne instrukcje dotyczące stosowania nakładek oraz preparatów wybielających. Lekarz nadzoruje efekt wybielania podczas wizyty kontrolnej będącej tuż po zakończeniu wybielania metodą domową.

Jakie są wady i zalety nakładkowego wybielania zębów?

Zalety: trwałość, spektakularny efekt, możliwość wybielania wrażliwych zębów
Wada: tak jak w każdym typie wybielania - trudna do określenia prognoza finalnego efektu

Jak wykonywane jest wybielanie gabinetowe?

Wybielanie wykonywane jest w gabinecie stomatologicznym w trakcie jednej wizyty. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, w której wykorzystywane jest niebieskie światło, które aktywuje żel wybielający, przyspieszając w ten sposób procesy utleniania, a co za tym idzie efekt wybielania. Wybielanie tą metodą zajmuje średnio od 60 do 90 minut.

Jak wyglądają zalecenia po wybielaniu zębów, co wchodzi w skład "białej diety"?

Każdy pokarm, który nie jest biały lub bezbarwny, może potencjalnie zniszczyć efekty wybielania. Produkty, których należy się wystrzegać to:
- kolorowe, barwiące przyprawy: kurkuma, papryka, curry,
- czerwone mięso i ciemne mięso ryb,
- ciemne sosy: sos sojowy, ocet winny, ocet balsamiczny, sosy pieczeniowe,
- cytrusy i wszystkie pokarmy zawierające kwasy: cytryny, pomarańcze, kiwi, grejpfruty, śliwki, brzoskwinie, jabłka, kiszona kapusta, kiszone ogórki, wszystkie produkty marynowane,
- kolorowe warzywa: szpinak, marchewka, papryka, pomidory, buraki, dynia,
- kolorowe owoce: jagody, borówki, maliny, truskawki,
- czekolada,
- pokarmy sztucznie zabarwione: wszystkie słodycze, cukierki, żelki itp.

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Metody wybielania zębów są różnorodne, nie każdy może sobie jednak na nie pozwolić. Nie zaleca się ich lub przyniosą one słaby efekt u osób:
- poniżej 16 roku życia,
- w ciąży i okresie laktacji,
- z nadwrażliwością zębów i uczuleniem na produkt wybielający,
- z chorobami dziąseł, uszkodzeniami emalii i odsłoniętymi korzeniami zębów,
- z wypełnieniami, koronami i innymi elementami uzupełniającymi uzębienie,
- ciemno zabarwionymi zębami

Jak często powtarzać zabieg wybielania?

Efekt zależy od indywidualnej reaktywności szkliwa na preparat wybielający, a trwałość zależy od nawyków higienicznych i dietetycznych pacjenta.