fbpx

Zygomy

Implanty zygomatyczne  szansą dla pacjentów z całkowitym bezzębiem. Bez podnoszenia dna zatoki. Bez przeszczepów kości. Koniec z noszeniem niewygodnej, krępującej protezy!

Dotychczas takie zabiegi wymagały długiego czasu leczenia, nawet do dwóch lat.
Dzięki implantom zygomatycznym proces leczenia to maksymalnie 4 miesięcy.

Zygomy zastępują protezy

Jeszcze do niedawna osoby bez zębów lub z kilkoma zębami w szczęce górnej lub dolnej  skazane były na mało wygodne protezy, obecnie możliwości odbudowy uzębienia są ogromne. W szczęce dolnej (żuchwie) nawet przy dużych zanikach i małej ilości kości – można prawie zawsze osadzić ładne zęby (cały łuk zębowy)  na 2 implantach (tzw. overdenture)  lub na 4 implantach (tzw. All-on-4).  Przy zanikach kości w szczęce górnej gdzie trzeba odbudować kość robiąc tzw. przeszczep do zatoki szczękowej (ang. Sinus lift) proces leczennia wydłuża się o dodatkowy zabieg i minimum 6 miesięczny okres gojenia.  Po tym czasie dopiero można wszczepić zwykłe, krótkie implanty, które z kolei wymagają następnych 6 miesięcy wgajania aby można było osadzić na nich zęby – razem trwa to około 12 miesięcy...

Historia implantów zygomatycznych

Implanty zygomatyczne wymyślił „Ojciec implantologii stomatologicznej” –  szwedzki profesor Per-Ingvar Brånemark. Dokonał tego po przeprowadzeniu szeregu badań kości szczękowej oraz jej wytrzymałości na obciążenia. Odkrył, że kość policzkowa (zygomatyczna) cechuje się odpowiednią objętością i konsystencją zwartą w stopniu wystarczającym do prawidłowego wgojenia w nią tytanowej śruby.

W trakcie zabiegu wprowadza się długie implanty do kości policzkowych pod odpowiednim kątem i zrobić to może tylko doświadczony specjalista. W Dental Fraternity ten zabieg wykonuje Dr n. med. Paweł Aleksandrowicz, który wszczepia implanty zygomatyczne od 20 lat.

Umów się na wizytę

W Dental Fraternity wszczepianiem implantów zygomatycznych zajmuje

DENTAL FRATERNITY OCHOTA – MOCHNACKIEGO 10

Adres: ul. Mochnackiego 10, 02-042 Warszawa
Telefon: 22 789 93 10
Email: [email protected]

DENTAL FRATERNITY CENTRUM –
JANA PAWŁA II 26

Al. Jana Pawła II 26, 00-133 Warszawa
Telefon: 22 620 55 88
Email: [email protected]

DENTAL FRATERNITY ŚRÓDMIEŚCIE – SENATORSKA 20

Adres: Senatorska 20, 00-095 Warszawa
Telefon: 22 827 84 07
Email: [email protected]

DENTAL FRATERNITY BEMOWO –
Wrocławska 21

dres: ul. Wrocławska 21, 01-494 Warszawa
Telefon: 22 861 04 40
Email: [email protected]

zostań naszym
klientem

Skontaktuj
się z nami

Umów się na wizytę