KONTAKT

Profilaktyka

Profilaktyka

PIĘKNY UŚMIECH I ZDROWE ZĘBY. PASUJE DO CIEBIE?


POZNAJ ZALETY HIGIENIZACJI JAMY USTNEJ I SPRAW, BY TWOJE ZĘBY ZAWSZE WYGLĄDAŁY ZDROWO I ESTETYCZNIE. ZOBACZ OFERTĘ DENTAL FRATERNITY!

Profilaktyka

PIĘKNY UŚMIECH I ZDROWE ZĘBY. PASUJE DO CIEBIE?


POZNAJ ZALETY HIGIENIZACJI JAMY USTNEJ I SPRAW, BY TWOJE ZĘBY ZAWSZE WYGLĄDAŁY ZDROWO I ESTETYCZNIE. ZOBACZ OFERTĘ DENTAL FRATERNITY!

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Usługi profilaktyki w Dental Fraternity

Poznaj zabiegi profilaktyczne z zastosowaniem nowoczesnych i sprawdzonych metod, które zawsze dostosowane są do indywidualnych celów pacjenta. Usunięcie przykrego zapachu z ust, oczyszczanie, zapobieganie próchnicy. Sprawdź ofertę Dental Fraternity.

PROFESJONALNA HIGIENIZACJA ZĘBÓW

Higienizacja zębów to program kilku zabiegów, który pozwala na zachowanie zdrowych zębów. Zabezpiecza je przed powstawaniem próchnicy, oczyszcza z osadów, płytki nazębnej i kamienia oraz przywraca ich naturalny kolor i blask.

Zalety rozwiązania

zatrzymanie rozwoju bakterii w jamie ustnej; profilaktyka próchnicy; usunięcie źródła przykrego zapachu z ust; przywrócenie zębom zdrowego wyglądu

Skaler

SCALING, CZYLI USUWANIE KAMIENIA

Scaling to zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego. Nagromadzenie złogów nazębnych jest bardzo szkodliwe dla zdrowia jamy ustnej oraz całego organizmu. Scaling jest wykonywany przy użyciu urządzeń ultradźwiękowych, tzw. skalerów. Ich działanie polega na emitowaniu wibracji i wysokich częstotliwości, które są przenoszone na zęby, rozbijając kamień. Następnie wypłukuje się go  przy użyciu wody. Aby zapobiec ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej powierzchnie zębów są polerowane przy użyciu szczoteczek, past lub gumek zapewniając  przyjemne uczucie gładkości.

Zalety rozwiązania

profilaktyka paradontozy i próchnicy; oczyszczenie zębów z twardego osadu; zatrzymanie rozwoju bakterii w jamie ustnej

Sprzęt do profilaktyki

PIASKOWANIE ZĘBÓW

Piaskowanie to zabieg usunięcia osadu oraz przebarwień. Jego nazwa pochodzi od specjalnego piasku dentystycznego. Jest on zawieszony jest w roztworze płynu, który pod dużym ciśnieniem jest rozpylany na powierzchnię szkliwa. Zabieg jest dla niego bezpieczny i całkowicie bezbolesny.
Piaskowanie często jest uzupełnieniem scalingu, gdyż bardzo dobrze czyści przestrzenie międzyzębowe. Czyli takie szczeliny, gdzie nie dotrze żadne inne narzędzie ani szczoteczka. Każde piaskowanie kończy się polerowaniem wszystkich czyszczonych powierzchni zębów

Zalety rozwiązania

usunięcie zanieczyszczeń i płytki nazębnej z niedostępnych miejsc; usunięcie przebarwień; zapobieganie rozwojowi bakterii

Frezy do polerowania

POLISHING

Kolejnym etapem higienizacji zębów jest polishing. Ten zabieg polega na dokładnym wypolerowaniu wszystkich zębów za pomocą specjalnej pasty o właściwościach oczyszczających. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko łatwego osadzania się kamienia nazębnego. Później następuje polerowanie zębów specjalnymi gumkami i szczotkami, oczyszczającymi powierzchnie międzyzębowe. To krótki i całkowicie bezbolesny zabieg.

Zalety rozwiązania

usunięcie przebarwień; zapobieganie rozwojowi bakterii

Produkt do wykonania fluoryzacji

LAKIEROWANIE / FLUORYZACJA ZĘBÓW

Ostatnim etapem higienizacji jamy ustnej jest lakierowanie zębów – inaczej fluoryzacja. Polega na pokryciu zębów specjalnym lakierem zawierającym fluor. Zabieg wykonuje się przy użyciu za specjalnego pędzelka lub łyżek piankowych. Preparat  utrzymuje się na zębach przez dłuższy czas, co pozwala na stopniowe uwalnianie fluoru. Lakierowanie zębów ma na celu zapobieganie rozwojowi próchnicy.

Zalety rozwiązania

profilaktyka próchnicy; zapobieganie rozwojowi bakterii w jamie ustnej

Lakowanie zębów u dziecka

LAKOWANIE

Lakowanie to  zabieg mający na  celu zabezpieczenie bruzd zębowych przed powstaniem próchnicy. Anatomiczna budowa zęba powoduje, że w zagłębieniach szkliwa odkłada się płytka nazębna, która jest trudna do wyczyszczenia. Pokrycie zębów lakiem uniemożliwia odkładanie się płytki bakteryjnej przy jednoczesnym ułatwieniu oczyszczania ich powierzchni.

Zalety rozwiązania

znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się próchnicy; zwiększa odporność zębów na działanie bakterii;zatrzymuje namnażanie się bakterii

Instruktaż mycia zębów

INSTRUKTAŻ HIGIENY JAMY USTNEJ

Po przeprowadzeniu badania higienistka dobiera indywidualnie odpowiednią technikę szczotkowania zębów. Jest ona dopasowana do potrzeb pacjenta, stanu jego uzębienia i przyzębia. Pacjent uczy się również właściwego czyszczenia przestrzeni międzyzębowych nićmi dentystycznymi lub szczoteczkami międzyzębowymi, a także poznaje zasady dbania o higienę języka.

Zalety rozwiązania

indywidualne dostosowanie produktów pod potrzeby pacjenta; zwiększenie świadomości produktów do higieny jamy ustnej

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta w Dental Fraternity

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jak kształtują się ceny wymienionych wyżej usług?

Pełny pakiet higienizacji, w skład którego wchodzi skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja kosztuje 400 zł - 500 zł.

Ile trwa higienizacja jamy ustnej?

Zabieg czyszczenia zębów trwa ok 1 godziny

Czy zabieg czyszczenia zębów boli?

Scaling zębów może powodować delikatny dyskomfort , w przypadku pacjentów z dużą nadwrażliwością możliwe jest podanie znieczulenia miejscowego przez lekarza stomatologa.

Kiedy należy zgłosić się na higienizację?

Higienizację jamy ustnej należy wykonywać przynajmniej raz w roku, w przypadku pacjentów z tendencją do odkładania się kamienia i osadu - co 6 miesięcy.

Jakie są zalecenia po zabiegu higienizacji?

Przez godzinę bezpośrednio po zabiegu należy powstrzymać się od jedzenia i picia (wyjątek stanowi czysta woda). Przez 24 godziny po zabiegu należy stosować tzw. „białą dietę" - czyli unikać pokarmów i napojów mogących przebarwiać powierzchnię zębów.