KONTAKT

Korony

Korony

Chcesz odmienić wygląd swoich zębów…na zawsze?


Odkryj na nowo piękno swojego uśmiechu. Sprawdź ofertę Dental Fraternity.

Korony

Chcesz odmienić wygląd swoich zębów…na zawsze?


Odkryj na nowo piękno swojego uśmiechu. Sprawdź ofertę Dental Fraternity.

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Korony protetyczne w Dental Fraternity

Zanim zaprezentujemy Ci, jak wygląda oferta koron w Dental Fraternity, obejrzyj zdjęcia naszych pacjentów, którzy przed Tobą zdecydowali się na to rozwiązanie. Wszystkie poniższe zdjęcia prezentują prawdziwych ludzi, którzy zaufali Dental Fraternity.

Original Image po
Modified Image przed

Korony pełnoceramiczne w szczęce i żuchwie, Maria, 63 lata

Original Image po
Modified Image przed

Korony protetyczne pełnoceramiczne w szczęce i żuchwie, Artur, lat 47

Original Image po
Modified Image przed

Korony pełnoceramiczne w szczęce i żuchwie, Grzegorz, lat 19

KORONY PROTETYCZNE

Cechy idealnego uśmiechu to nie tylko kolor zębów, ale również ich kształt, wielkość i proporcje względem twarzy. Korony protetyczne pozwalają na odbudowę zębów, które uległy znacznemu zniszczeniu w wyniku m.in. próchnicy, złamania, erozji czy starcia szkliwa.
W niektórych przypadkach możliwe jest nawet zakamuflowanie wady zgryzu i stłoczeń zębowych. Istnieje kilka rodzajów koron protetycznych, które różnią się materiałem, z jakiego są wykonane. W Dental Fraternity najczęściej wykonujemy najwyższej jakości pełnoceramiczne korony protetyczne,  które cechuje wysoka estetyka, trwałość, precyzyjne dopasowanie oraz biokompatybilność.
W przypadku odbudowy zębów bocznych możliwe jest wykonanie koron porcelanowych na podbudowie metalowej. Niezależnie od materiału, każda korona wykonana przez naszych techników jest indywidualnie projektowana, wypalana i malowana, aby idealnie pasowała do Twojego uśmiechu.

Zalety rozwiązania

naturalny wygląd; wysoka trwałość; wysoki poziom estetyczny

Most protetyczny

KORONY PROTETYCZNE PEŁNOCERAMICZNE

Dzięki zastosowaniu koron pełnoceramicznych możliwe jest uzyskanie idealnej głębi i przezierności imitującej naturalne szkliwo zęba.
W odróżnieniu od koron na podbudowie z metalu, które odbijają światło, korony pełnoceramiczne zachowują przezierność, czyli przepuszczają światło, dzięki czemu w przy różnych jego źródłach i natężeniu zachowują naturalny wygląd.
Ponadto, można nadać im kolor, stopień nasycenia, przezierność, a także charakterystyczne cechy zębów jak przebarwienia czy pęknięcia szkliwa, co powoduje, że w sposób idealny naśladują naturalne uzębienie.
Dodatkowym atutem jest ich wyjątkowa trwałość i odporność na ścieranie. Aby wykonać korony protetyczne, wcześniej trzeba przygotować zęby.
Wykonuje się to w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po zaakceptowaniu przez pacjenta projektu uśmiechu, wystarczą tylko dwie wizyty w odstępie dwóch tygodni, aby móc cieszyć się wymarzonym uśmiechem.

Zalety rozwiązania

komfort użytkowania; perfekcyjne zamaskowanie wszelkich niedoskonałości; całkowite zakrycie uszkodzonych zębów; funkcja wzmacniająca oraz ochraniająca

Korony pełnoceramiczne/porcelanowe

KORONY PROTETYCZNE PORCELANOWE NA PODBUDOWIE Z METALU

To najpowszechniejszy rodzaj koron, stosowany zazwyczaj w odcinkach bocznych szczęki i żuchwy – na zęby przedtrzonowe i trzonowe.
Wyróżniają się dużą wytrzymałością i wysokim poziomem estetyki, jest on jednak mniejszy niż w koronach pełnoceramicznych. Wynika to z obecności metalu, który obniża przezierność, czyli sprawia, że w świetle nie wyglądają tak naturalnie jak pełnoceramiczne odpowiedniki.

Zalety rozwiązania

atrakcyjny koszt; wysoka trwałość; dobry poziom estetyczny

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta w Dental Fraternity

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jak kształtują się ceny wyżej wymienionych usług?

Koszt koron protetycznych to przedział pomiędzy 2 000 - 3 000 zł

Czy założenie korony wymaga szlifowania zęba?

Tak, aby założyć założyć korony protetyczne należy wcześniej odpowiednio przygotować ząb. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się też leczenie endodontyczne oraz wzmocnienie zęba wkładem. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny.

Z jakich materiałów wykonuje się korony protetyczne?

Zazwyczaj wyróżnia się korony pełnoceramiczne (na podbudowie z tlenku cyrkonu) oraz korony porcelanowe na podbudowie z metalu.

Które rodzaj koron jest lepszy?

Korony pełnoceramiczne cechują się wysoką estetyką i wyglądają bardziej naturalnie niż korony na podbudowie z metalu. Są przezierne i idealnie naśladują naturalne szkliwo zęba, odbijając i przepuszczając światło. Dodatkowo, nie przyczyniają się do powstawania reakcji alergicznych.

Ile wizyt potrzebnych jest do wykonania korony?

Zazwyczaj potrzebne są dwie wizyty w odstępie dwóch tygodni. Pierwsza wizyta to przygotowanie zęba, pobranie wycisku/skanu i założenie korony tymczasowej, a druga wizyta to zacementowanie docelowej korony protetycznej. Jeżeli pacjent wykonuje pełną rekonstrukcję zgryzu przy użyciu korony protetycznych liczba wizyt może się nieznacznie zwiększyć.