KONTAKT

Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia Zachowawcza

Nie lubisz niespodziewanych wizyt u dentysty?


Regularne przeglądy stomatologiczne sprawią, że żaden ból zęba nie będzie w stanie Cię zaskoczyć. Zapraszamy do naszych specjalistów na przegląd i leczenie.

Stomatologia Zachowawcza

Nie lubisz niespodziewanych wizyt u dentysty?


Regularne przeglądy stomatologiczne sprawią, że żaden ból zęba nie będzie w stanie Cię zaskoczyć. Zapraszamy do naszych specjalistów na przegląd i leczenie.

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Leczenie zachowawcze w Dental Fraternity

Wybierz profilaktykę zamiast leczenia. Regularne przeglądy stomatologiczne pomogą Ci zapobiegać próchnicy i innym chorobom oraz dbać o zdrowy wygląd zębów.  Stomatologia zachowawcza pozwala na wczesne rozpoznanie zmian szkliwa i ubytków, dzięki czemu leczenie ich jest znacznie prostsze i mniej inwazyjne.

LECZENIE ZĘBÓW

Leczenie zachowawcze to profilaktyka próchnicy oraz leczenie próchnicowo zmienionych tkanek czy pourazowych ubytków w zębach.
Zapobieganie chorobom odbywa się przy użyciu wielu technik m. in: niwelowaniu nadwrażliwości zębów, odbudowywaniu uszkodzonych wypełnień, usuwaniu kamienia i płytki nazębnej, piaskowaniu oraz fluoryzacji zębów.
W przypadku zmienionych chorobowo zębów, gdy próchnica spowodowała ubytki w szkliwie,  uzupełnianie ubytków materiałami kompozytowymi (plombowanie). Ten zabieg przywraca funkcje i integralność tkanki.

Zalety rozwiązania

działanie bakteriobójcze; przywrócenie funkcji zęba; zachowanie naturalnego koloru oraz kształtu zęba

WYMIANA WYPEŁNIEŃ AMALGAMATOWYCH

Srebrno – grafitowy kolor wypełnień amalgamatowych w oczywisty sposób kontrastuje z naturalnym odcieniem zębów, co powoduje dyskomfort estetyczny u pacjentów, którzy je noszą. Powody, dla których warto wymienić amalgamat nie są jednak tylko estetyczne. Wypełnienia wykonane ze stopu rtęci z innymi metalami cechują się silnym przewodzeniem temperatury, co może wpływać na dolegliwości bólowe związane ze spożyciem gorących lub zimnych posiłków. Dodatkowo, struktura amalgamatu nie łączy się idealnie ze szkliwem zęba. Z tego powodu w miejscu styku takiej plomby z tkankami zęba gromadzą się drobnoustroje odpowiedzialne za rozwój próchnicy.
Wskazaniem do usunięcia tego rodzaju wypełnienia często jest rozpoznanie już toczącego się procesu próchniczego w zaplombowanym zębie, jednak warto zrobić to również profilaktycznie, przed zauważeniem ubytków próchnicowych. Zabieg wymiany plomby polega na oczyszczeniu zęba, następnie usunięciu wypełnienia za pomocą wiertła, późniejszym odessaniu jego resztek i następnie założeniu nowego rodzaju wypełnienia.

Zalety rozwiązania

wytrzymałe i estetyczne wypełnienie zęba; usunięcie drobnoustrojów z zęba; zniwelowanie dyskomfortu związanego ze spożyciem posiłków o określonej temperaturze

LECZENIE ZĘBÓW W KOFERDAMIE

Koferdam nazywany potocznie “ślinochronem” jest popularnym separatorem medycznym, którego zadaniem jest odizolowanie leczonego zęba od warg i policzków. Użycie koferdamu zwiększa poziom higieny zabiegu oraz przyspiesza jego przebieg.
Leczenie w koferdamie umożliwia przede wszystkim utrzymanie suchości w okolicy zębów, które są leczone. Ponadto, koferdam stanowi barierę chroniącą przed dostaniem się drobnoustrojów zawartych w ślinie do zęba, jak również zabezpiecza pacjenta przed powstawaniem urazów jamy ustnej. Używanie koferdamu zapewnia lekarzowi lepszą widoczność oraz dostęp do zębów dzięki odsunięciu języka, policzków oraz warg od pola operacyjnego. Ma to znaczny wpływ na precyzję i skuteczność zabiegu.

Zalety rozwiązania

zdrowie jamy ustnej; brak infekcji w jamie ustnej; większa precyzja zabiegu

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jak kształtują się ceny wymienionych wyżej usług?

Koszt leczenia zachowawczego za jeden ząb zależy od wielkości ubytku,, przedział cenowy to 250 - 350 zł + koszt znieczulenia, który wynosi 30 zł.

Ile trwa pojedyncza wizyta podczas leczenia zachowawczego?

Standardowa wizyta trwa około 1 godziny, istnieje także możliwość leczenia kilku zębów - wtedy jej czas odpowiednio się wydłuża.

Czy leczenie zachowawcze boli?

Leczenie zachowawcze jest całkowicie bezbolesne, ponieważ każdy zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie naraża pacjenta na odczuwanie bólu.

Jaka jest cena leczenia zachowawczego?

Koszt leczenia zachowawczego za jeden ząb zależy od wielkości ubytku, przedział cenowy to 250 - 350 zł + koszt znieczulenia, które wynosi 40 zł.

Co jaki czas należy zgłaszać się na przegląd stomatologiczny?

Przegląd stomatologiczny należy wykonać 2 razy w roku.

Z jakiego rodzaju udogodnień można skorzystać podczas wizyty?

Podczas wizyty w Dental Fraternity pacjent może obejrzeć ulubiony serial lub słuchać wybranej muzyki.

Czy przyjmują Państwo pacjentów z dentofobią?

Priorytetem lekarzy Dental Fraternity jest komfortowe i bezbolesne leczenie. Podczas wizyty lekarz dokładnie tłumaczy etapy leczenia oraz wykonywane procedury stomatologiczne. Oprócz gwarancji bezbolesnego leczenia pacjent może liczyć na redukcję bodźców zmysłowych - słuchając np. muzyki przy użyciu słuchawek lub oglądać ulubione seriale przez okulary VR.