KONTAKT

Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia Zachowawcza

Nie lubisz niespodziewanych wizyt u dentysty?


Regularne przeglądy stomatologiczne sprawią, że żaden ból zęba nie będzie w stanie Cię zaskoczyć. Zapraszamy do naszych specjalistów na przegląd i leczenie.

Stomatologia Zachowawcza

Nie lubisz niespodziewanych wizyt u dentysty?


Regularne przeglądy stomatologiczne sprawią, że żaden ból zęba nie będzie w stanie Cię zaskoczyć. Zapraszamy do naszych specjalistów na przegląd i leczenie.

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Leczenie zachowawcze w Dental Fraternity

W gabinecie dentystycznym należy pojawić się jak najwcześniej. Dzieci powinny przejść pierwszą wizytę adaptacyjną, kiedy tylko wyłonią się wszystkie mleczaki. Taka wizyta pomoże oswoić dziecko z gabinetem i zmniejszy lęk przed leczeniem stomatologicznym. W dodatku regularna obserwacja zębów pozwala mieć je pod kontrolą i zachować w doskonałym stanie przez całe życie.

Wybierz profilaktykę zamiast leczenia. Regularne przeglądy stomatologiczne pomogą Ci zapobiegać próchnicy i innym chorobom oraz dbać o zdrowy wygląd zębów.  Stomatologia zachowawcza pozwala na wczesne rozpoznanie zmian szkliwa i ubytków, dzięki czemu leczenie ich jest znacznie prostsze i mniej inwazyjne.

Zadowolony Pacjent po skończonym leczeniu w Dental Fraternity

LECZENIE ZĘBÓW

Leczenie zachowawcze to profilaktyka próchnicy oraz leczenie próchnicowo zmienionych tkanek czy pourazowych ubytków w zębach.
Zapobieganie chorobom odbywa się przy użyciu wielu technik m. in: niwelowaniu nadwrażliwości zębów, odbudowywaniu uszkodzonych wypełnień, usuwaniu kamienia i płytki nazębnej, piaskowaniu oraz fluoryzacji zębów.
W przypadku zmienionych chorobowo zębów, gdy próchnica spowodowała ubytki w szkliwie,  uzupełnianie ubytków materiałami kompozytowymi (plombowanie). Ten zabieg przywraca funkcje i integralność tkanki.

Zalety rozwiązania

działanie bakteriobójcze; przywrócenie funkcji zęba; zachowanie naturalnego koloru oraz kształtu zęba

Materiał kompozytowy

WYMIANA WYPEŁNIEŃ AMALGAMATOWYCH

Srebrno – grafitowy kolor wypełnień amalgamatowych w oczywisty sposób kontrastuje z naturalnym odcieniem zębów, co powoduje dyskomfort estetyczny u pacjentów, którzy je noszą. Powody, dla których warto wymienić amalgamat nie są jednak tylko estetyczne. Wypełnienia wykonane ze stopu rtęci z innymi metalami cechują się silnym przewodzeniem temperatury, co może wpływać na dolegliwości bólowe związane ze spożyciem gorących lub zimnych posiłków. Dodatkowo, struktura amalgamatu nie łączy się idealnie ze szkliwem zęba. Z tego powodu w miejscu styku takiej plomby z tkankami zęba gromadzą się drobnoustroje odpowiedzialne za rozwój próchnicy.
Wskazaniem do usunięcia tego rodzaju wypełnienia często jest rozpoznanie już toczącego się procesu próchniczego w zaplombowanym zębie, jednak warto zrobić to również profilaktycznie, przed zauważeniem ubytków próchnicowych. Zabieg wymiany plomby polega na oczyszczeniu zęba, następnie usunięciu wypełnienia za pomocą wiertła, późniejszym odessaniu jego resztek i następnie założeniu nowego rodzaju wypełnienia.

Zalety rozwiązania

wytrzymałe i estetyczne wypełnienie zęba; usunięcie drobnoustrojów z zęba; zniwelowanie dyskomfortu związanego ze spożyciem posiłków o określonej temperaturze

Leczenie w koferdamie

LECZENIE ZĘBÓW W KOFERDAMIE

Koferdam nazywany potocznie “ślinochronem” jest popularnym separatorem medycznym, którego zadaniem jest odizolowanie leczonego zęba od warg i policzków. Użycie koferdamu zwiększa poziom higieny zabiegu oraz przyspiesza jego przebieg.
Leczenie w koferdamie umożliwia przede wszystkim utrzymanie suchości w okolicy zębów, które są leczone. Ponadto, koferdam stanowi barierę chroniącą przed dostaniem się drobnoustrojów zawartych w ślinie do zęba, jak również zabezpiecza pacjenta przed powstawaniem urazów jamy ustnej. Używanie koferdamu zapewnia lekarzowi lepszą widoczność oraz dostęp do zębów dzięki odsunięciu języka, policzków oraz warg od pola operacyjnego. Ma to znaczny wpływ na precyzję i skuteczność zabiegu.

Zalety rozwiązania

zdrowie jamy ustnej; brak infekcji w jamie ustnej; większa precyzja zabiegu

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta w Dental Fraternity

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Dentysta – kiedy najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego?

Na konsultację stomatologiczną pacjent powinien udać się w ramach profilaktyki. Niestety nie jest to zjawisko popularne. Często pacjenci pojawiają się w gabinecie dentystycznym, kiedy już coś złego się dzieje. Sprowadza ich albo ból zęba, albo niepokojące objawy, takie jak krwawienie dziąseł podczas szczotkowania lub reakcja bólowa na temperaturę spożywanych posiłków. Próchnica daje o sobie znać, kiedy pojawia się ból i niestety świadczy to już o zaawansowanym stanie chorobowym. Należy wówczas czym prędzej udać się na wizytę stomatologiczną. Palacze papierosów oraz smakosze kawy i herbaty bardzo często są narażeni na powstawanie osadów na zębach oraz złogów kamienia nazębnego. Kiedy dziąsła krwawią podczas szczotkowania, jest to znak, że należy udać się na pełną higienizację stomatologiczną w gabinecie lekarskim. Profesjonalne, regularne usuwanie kamienia chroni pacjentów przed powstaniem bardzo groźnego zjawiska, jakim jest paradontoza. Profilaktyka stomatologiczna powinna być najważniejszym powodem wizyty w gabinecie dentystycznym.

Ile kosztuje wizyta w gabinecie dentystycznym?

Czas to pieniądz – to mądre przysłowie sprawdza się również w kwestii zębów. Im dłużej odwleka się wizytę u dentysty, tym większy koszt leczenia czeka pacjenta. Najmniejszy ubytek w szkliwie może przyczynić się do rozwoju próchnicy. Leczenie zachowawcze zęba pozwala zatrzymać ten proces. Jeżeli pacjent w porę nie zgłosi się do gabinetu stomatologicznego, może okazać się, że próchnica sięgnęła już na tyle głęboko, iż w celu ratowania zęba konieczne jest leczenie kanałowe. Specyfika endodoncji generuje wyższe koszty leczenia. To pacjent ma największy wpływ na cenę leczenia swoich zębów. W gabinecie Dental Fraternity znajdziesz jednych z najlepszych dentystów w Warszawie, którzy pomogą Ci mieć uzębienie pod kontrolą. Koszt leczenia zachowawczego za jeden ząb zależy od wielkości ubytku, przedział cenowy to 310 - 420 zł + koszt znieczulenia, który wynosi 35 zł.

Ile trwa pojedyncza wizyta podczas leczenia zachowawczego?

Standardowa wizyta trwa około 1 godziny, istnieje także możliwość leczenia kilku zębów - wtedy jej czas odpowiednio się wydłuża.

Co jaki czas należy zgłaszać się na przegląd stomatologiczny?

Przegląd stomatologiczny należy wykonać 2 razy w roku.

Z jakiego rodzaju udogodnień można skorzystać podczas wizyty?

Podczas wizyty w Dental Fraternity pacjent może obejrzeć ulubiony serial lub słuchać wybranej muzyki.

Czy przyjmują Państwo pacjentów z dentofobią?

Priorytetem lekarzy Dental Fraternity jest komfortowe i bezbolesne leczenie. Podczas wizyty lekarz dokładnie tłumaczy etapy leczenia oraz wykonywane procedury stomatologiczne. Oprócz gwarancji bezbolesnego leczenia pacjent może liczyć na redukcję bodźców zmysłowych - słuchając np. muzyki przy użyciu słuchawek lub oglądać ulubione seriale przez okulary VR.

Dlaczego warto regularnie uczęszczać na wizyty do dentysty z Dental Fraternity?

Zdrowie jamy ustnej to nie tylko zdrowe zęby i dziąsła. Zaburzyć je mogą problemy stawów skroniowo-żuchwowych, wady zgryzu oraz choroby przydziąseł. Kompleksowa opieka gabinetów Dental Fraternity w Warszawie obejmuje usługi stomatologiczne, protetyczne, implantologiczne i leczenie endodoncyjne. Regularne wizyty pozwalają lekarzowi dentyście na szybką reakcję w razie konieczności wprowadzenia konkretnego leczenia. Nowoczesność gabinetów, innowacyjna aparatura, leczenie pod mikroskopem oraz wyspecjalizowana kadra lekarzy to gwarancja zdrowego i pięknego uśmiechu. W klinice Dental Fraternity w Warszawie każdy pacjent poczuje się bezpiecznie.