KONTAKT

Implanty Warszawa

Nie chcesz się uśmiechać, ponieważ wstydzisz się brakujących zębów?


Poznaj rozwiązania implantologiczne najlepszych stomatologów w Warszawie

Implanty Warszawa

Nie chcesz się uśmiechać, ponieważ wstydzisz się brakujących zębów?


Poznaj rozwiązania implantologiczne najlepszych stomatologów w Warszawie

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Efekty leczenia implantologicznego w Dental Fraternity

Zanim zaprezentujemy Ci nowoczesne metody implantologiczne dostępne w Dental Fraternity, obejrzyj zdjęcia naszych pacjentów, którzy przed Tobą zdecydowali się na tę usługę. Wszystkie poniższe zdjęcia prezentują realnych ludzi, którzy nam zaufali.

Original Image po
Modified Image przed

Implanty zygomatyczne w szczęce i tradycyjne w żuchwie w leczeniu bezzębia, Marian, lat 78

Original Image po
Modified Image przed

Implantacja w miejscu górnej czwórki, korony pełnoceramiczne, Magdalena lat 47

Original Image po
Modified Image przed

Uzupełnienie pojedynczych braków zębowych za pomocą tradycyjnych implantów zębowych, Małgorzata lat 54

IMPLANTY ZĘBOWE DOSTĘPNE W DENTAL FRATERNITY

Implant stomatologiczny to sztuczny korzeń zęba wykonany z tytanu, którym zastępuje się brakujący ząb. Stomatolog wprowadza implant do kości szczęki, gdzie tytan łączy się z kością. Tak jak wcześniej korzeń zęba teraz to implant tworzy stabilną podstawę dla korony, która będzie widoczną częścią nowego zęba.
Implanty stomatologiczne są bardzo małe, zwykle mają około 7-10 mm długości i jedynie 3-5 mm szerokości na wierzchołku.
Powszechnie uważa się, że implanty stomatologiczne to obecnie najbardziej skuteczna metoda odbudowy brakujących zębów z uwagi na liczne korzyści, jakie oferuje pacjentom.
W klinikach Dental Fraternity pracują specjaliści – implantolodzy, którzy z dbałością o każdy detal przeprowadzają pacjentów przez wieloetapowy proces leczenia. Jego długość natomiast jest indywidualna i zależna od przypadku klinicznego.

Korona na implancie

IMPLANTY ZĘBOWE WYSOKIEJ JAKOŚCI

Implanty to skuteczny sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. To znacząco poprawia jakość życia osób dotkniętych bezzębiem.
Wszczepiając implant w miejsce brakującego zęba można go odtworzyć. Zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności szlifowania sąsiednich zębów, tak jak ma to miejsce w przypadku mostów protetycznych, wysoka estetyka oraz “długowieczność”.
W Dental Fraternity pracujemy z najlepszymi specjalistami z dziedziny implantologii, którzy leczą pacjentów pracując na renomowanych systemach implantologicznych takich jak Global D czy Nobel Biocare.
Podczas zabiegu wykorzystujemy zjawisko osteointegracji, które pozwala zastąpić ząb w wyniku zrośnięcia implantu z kością. Dzięki temu uzyskujemy wieloletnią stabilność i pełną naturalność rozwiązania ponieważ implanty funkcjonują w jamie ustnej w sposób maksymalnie zbliżony do ich naturalnego, anatomicznego odpowiednika.
Pojedynczy implant:
Implant zastępuje brakujący korzeń zęba pozostawiając sąsiadujące zdrowe zęby nietknięte. Działa jako podparcie dla korony przenosząc siły gryzienia na kość, zapobiegając jej zanikowi. W przypadku alternatywnej metody uzupełnienia braku zębowego za pomocą mostu protetycznego, dwa zdrowe, sąsiadujące z brakiem zębowym zęby muszą zostać oszlifowane aby utrzymać most. Ponadto może dochodzić do zaniku kości ponieważ most nie przenosi na nią sił gryzienia.
W związku z powyższym, nasi specjaliści zdecydowanie rekomendują nowoczesne leczenie implantologiczne.
Mosty na implantach:
Zaletą mostów osadzonych na implantach jest to, że zdrowe zęby sąsiadujące z brakiem pozostają nietknięte. Pozwala to na długoterminową ocenę wykonanego leczenia i zachowanie pełnej i zdrowej tkanki kostnej. Ponadto implant pełni rolę podparcia dla korony przenosząc wszelkie siły powstałe w wyniku gryzienia na kość co zapobiega jej resorpcji, czyli zanikaniu, co jest naturalne przy brakach zębowych.

Zalety rozwiązania

brak konieczności szlifowania sąsiadujących zębów; krótki czas zabiegu; rozwiązanie na lata

Praca protetyczna allon4

LECZENIE BEZZĘBIA - ALL ON 4 / ALL ON 6

ALL ON 4 to technika odbudowy uzębienia w jeden dzień, najczęściej bez dodatkowych zabiegów jak regeneracja kości. W dniu zabiegu pacjentowi wszczepiane są 4 lub 6 implantów w szczęce i/lub żuchwie. W dniu zabiegu pacjent wychodzi z kliniki z pełnym uzębieniem (tymczasowym mostem protetycznym przykręconym do wszczepionych implantów). Po czasie 6 miesięcy most tymczasowy wymieniany jest na most stały.

Zalety rozwiązania

pełny uśmiech w jeden dzień; imponujący efekt estetyczny; przywrócenie funkcji zgryzu

Implant zygomatyczny

LECZENIE BEZZĘBIA - IMPLANTY ZYGOMATYCZNE (BEZ WARUNKÓW KOSTNYCH)

Implanty zygomatyczne, które są zakotwiczane w kości jarzmowej, pozwalają uniknąć skomplikowanych i długotrwałych procedur przeszczepów kostnych.
Ten rodzaj implantów zapewnia alternatywne opcje leczenia ostrej resorpcji kości szczęki bez przeszczepów kostnych, a przy tym wykazuje się wyjątkowym odsetkiem powodzeń. Umożliwiają zamocowanie korony tymczasowej natychmiast po zabiegu chirurgicznym. Wielopunktowe zakotwiczenie kortykalne oraz sprawdzona konstrukcja wierzchołka zapewniają wysoką stabilizację pierwotną i daje możliwość odbudowy łuku zębowego w jeden dzień.

Zalety rozwiązania

odbudowa uzębienia bez podnoszenia dna zatoki i bez przeszczepów kości; koniec konieczności noszenia protezy; krótki czas leczenia, max 4 miesiące

Proteza na implantach

MOSTY NA IMPLANTACH

W przypadku kilku braków zębowych znajdujących się obok siebie, można zastosować most protetyczny na implantach. W szczególnych warunkach i dokładnej analizie indywidualnego przypadku można ograniczyć ilość wprowadzanych implantów i odbudować utracone uzębienie przy pomocy mostu protetycznego zamocowanego na implantach. Wówczas korony wsparte na implantach są filarami, a dowieszone do nich, są przęsłem mostu.

Zalety rozwiązania

możliwość odbudowy kilku zębów na 2 implantach; brak konieczności szlifowania zębów filarowych; zapobieganie zanikowi kości

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta w Dental Fraternity

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jak kształtują się ceny wyżej wymienionych usług?

Cena zabiegu wszczepienia tradycyjnego implantu mieści się w przedziale od 3 700 zł do 4 000 zł (cena nie zawiera odbudowy protetycznej tzn korony na implancie) w zależności od systemu implantologicznego. Ceny zabiegów “All On 4” / “All On 6” oraz wszczepienia implantów zygomatycznych ustalamy indywidualnie w zależności od warunków kostnych i zgryzowych pacjenta na podstawie konsultacji i wyniku tomografii komputerowej szczęki i żuchwy. Przykładowo ceny “All On 4” zaczynają się od 27 000 zł za część chirurgiczną oraz od 20 000 zł za część protetyczną.

Czy wszczepienie implantu boli?

Absolutnie nie. Implanty są wszczepiane w znieczuleniu miejscowym, podczas którego pacjent przez cały czas trwania zabiegu nic nie czuje.

Jaki jest koszt wszczepienia implantu?

Cena zabiegu implantacji mieści się w przedziale 3700 zł a 4000 zł.

Ile czasu implant integruje się z kością? Po jakim czasie będzie można zacementować koronę na implancie?

W żuchwie implant goi się ok 3-4 miesiące, w szczęce ok 6 miesięcy. Po tym czasie odsłaniamy implant i na czas około 2 tygodni zakładamy śrubę modelującą dziąsło, by następnie pobrać wyciski pod korony protetyczne.

Czy po wszczepieniu implantu można iść do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy.

Jak dbać o implanty?

Pacjent powinien dbać o implant jak o resztę własnych zębów. Należy dbać o prawidłową higienę jamy ustnej oraz dziąseł. W tym celu poleca się stosowanie specjalnych irygatorów dentystycznych oraz nici stomatologicznych. Dodatkowo po zabiegu zaleca się zakup specjalnej szczoteczki najlepiej z miękkim włosiem oraz stosowanie płynów i past z substancją przeciwbakteryjną - chlorheksydyną.

Kiedy na implant zakłada się koronę?

Po okresie wygojenia się implantu z kością i przeprowadzeniu procedury protetycznej polegającej na odsłonięciu, lekarz decyduje o możliwości obciążenia implantu i założeniu korony protetycznej. Zazwyczaj jest to okres między 4 a 7 miesiącem po implantacji. Są jednak okoliczności, które mogą decydować o dłuższym procesie obciążenia implantu.

Czym są implanty zębowe?

Implant zębowy to tytanowa śruba, która zostaje wkręcona przez lekarza implantologa w kość szczęki lub żuchwy. Jest on substytutem korzenia zęba pozwalającym na uzupełnienie braków pojedynczych czy kilku zębów, a także implanty wykorzystywane są przy całkowitym bezzębiu u pacjenta.

Wskazania do wykonania implantów zębowych?

Zazwyczaj wskazaniami do wykonania implantów zębowych są przypadki:
- utraty zęba spowodowanych zmianami próchnicowymi lub urazami,
- nie wykształceniu zawiązków zębowych,
- braku możliwości wykonania mostów protetycznych, gdy pacjent nie chce zdecydować się na protezę wyjmowaną (przy całkowitym bezzębiu)

Przygotowanie do zabiegu założenia implantów zębowych - jak wygląda?

Na pierwszej wizycie konsultacyjnej przeprowadzany jest wywiad medyczny wraz z wykonaniem zdjęcia 3D - tomografia komputerowa. Na jej podstawie lekarz jest w stanie ocenić stan kości, wysokość wyrostka zębodołowego, stan zębów, odległość od dna jamy nosowej czy przebieg nerwu zębodołowego dolnego. Dodatkowo jest wykonywane badanie kliniczne w którym lekarz ocenia ruchomość zębów, pozycje zębów, tkanki miękkie oraz obszary bezzębia. Po wyeliminowaniu przeciwwskazań do wszczepienia implantu, takich jak wszystkie choroby współistniejące oraz przyjmowane na stałe leki, lekarz implantolog przystępuje do wykonania zabiegu.

Jak przebiega zakładanie implantów zębowych?

Wprowadzenie jednego lub kilku implantów odbywa się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Wszczepienie implantu polega na przygotowaniu przez lekarza miejsca pod wszczep, a następnie wprowadzenie do niego implantu. Miejsce w którym lekarz chce wszczepić implant wykonuje się specjalnymi wiertłami, dzięki którym tworzy specjalny otwór pod implant tzw. osteotomii. Implant zostaje wkręcony z odpowiednią siłą która zapewnia stabilizację, a jednocześnie nie powoduje uszkodzenia i przegrzania kości. Implant przykry dziąsłem zostaje następnie zaszyty. Po 10 dniach następuje kontrola i zdjęcie szwów a dopiero po określonym czasie (3 - 6 miesięcy) przystępujemy do części protetycznej. Cały zabieg wszczepienia implantu trwa około 20 minut, a pacjent nie doświadcza żadnych przykrych wrażeń podczas ani po zabiegu.

Implanty zębów — jakie są tymczasowe uzupełnienia?

U pacjentów którzy mają wszczepione implanty możliwe jest zastosowanie szyny niwelującej brak zębowy. To przezroczysta szyna wykonana w laboratorium wraz z odtworzonym zębem maskującym jego brak lub w niektórych przypadkach możliwość zastosowania korony tymczasowej wykonanej w gabinecie lub laboratorium.

Jakie są przeciwwskazania do wszczepienia implantów?

Przeciwwskazaniami do leczenia implantologicznego są:
- ciąża,
- wiek poniżej 18 roku życia ze względu na znajdowanie się w fazie wzrostu kości,
- duży stopień zaawansowania osteoporozy,
- nieunormowana cukrzyca,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- padaczka,
- nowotwory,
- AIDS,
- choroba alkoholowa.

Jakie są zalecenia po założeniu implantów zębowych?

Bezpośrednio po zabiegu należy zrobić zimny okład. Należy stosować leki przeciwbólowe oraz antybiotyk zgodnie z zaleceniem lekarza. Jeść i pić można zacząć po odzyskaniu czucia w znieczulonej okolicy. Unikać gorących potraw i napojów, wybierać jedzenie płynne, zimne napoje niegazowane. W pierwszych trzech dobach mówić możliwie mało, dodatkowo nie pić alkoholu, ograniczyć palenie papierosów. Unikać aktywności fizycznej, zrezygnować z sauny, solarium czy basenu. Płukanie jamy ustnej wykonywać ostrożnie, dodatkowo można użyć płynu poleconego przez lekarza stomatologa. Szczotkować zęby miękką szczoteczką w okolicy pozabiegowej, nie manipulować językiem w okolicach wszczepu.

Jak wygląda kwestia wizyt kontrolnych i czas gojenia po założeniu implantów zębowych?

Pierwsza wizyta kontrolna po wszczepieniu implantów następuje po około 7 - 10 dniach. Na wizycie lekarz zdejmuje szwy oraz sprawdza miejsce pozabiegowe czy prawidłowo się goi. Po tym czasie pacjent pojawia się po 3 ( w przypadku żuchwy) lub 6 (w przypadku szczęki ) miesiącach na dalszą część protetyczną.

Czym są implanty zygomatyczne — jarzmowe?

Implanty zygomatyczne to tytanowe śruby, których długość jest kilkakrotnie większa niż w standardowych implantach. Przeznaczone są dla pacjentów, u których przez zaniki kostne wszczepienie tradycyjnych implantów nie jest możliwe. Wszczepia się je zatem bezpośrednio do kości jarzmowych. Implanty te znacznie skracają procedury chirurgiczne oraz nie wymagają regeneracji kostnej, która jest często potrzebna przy implantach standardowych.

Jakie są wskazania do implantacji?

Głównymi wskazaniami do implantów zygomatycznych jest całkowite bezzębie, niepowodzenia w zastosowaniu standardowych implantów, niepowodzenie w próbie przeszczepu lub odbudowy kości.

Jak wygląda przygotowanie do wstawienia implantów zygomatycznych?

Dokładny wywiad medyczny oraz konsultacja z lekarzem prowadzącym pomoże dobrać indywidualnie najlepszy sposób przygotowania do zabiegu. Niezbędne do oceny jest badanie CBCT i pantomogram.

Na czym polega metoda wstawiania implantów jarzmowych?

Jest to alternatywna metoda rehabilitacji protetycznej, która pozwala uniknąć leczenia chirurgicznego - to jest przeszczepów kości. Nie występuje w niej konieczność podnoszenia dna zatoki szczękowej. Implanty zygomatyczne są wprowadzane pod dużym kątem do kości jarzmowej. Bezpośrednio po tym można je obciążyć tymczasowym mostem (nie zawsze to jest możliwe). Integracja implantów następuje po okresie około 4 miesięcy – wtedy można zastosować ostateczną odbudowę protetyczną, czyli mosty i korony.

Jakie są rezultaty wszczepienia implantów zygomatycznych i sposoby dbałości o nowy uśmiech?

Przywrócenie funkcji żucia i uśmiechu u pacjentów u których nie było warunków na wszczepienie standardowych implantów. Pacjent powinien pojawić się na kontroli min. raz w roku.