KONTAKT

Invisalign Warszawa

Invisalign Warszawa

Piękny uśmiech bez klamer i drucików?


Wyprostuj zęby dzięki niewidocznym nakładkom Invisalign. Sprawdź ofertę Dental Fraternity!

Invisalign Warszawa

Piękny uśmiech bez klamer i drucików?


Wyprostuj zęby dzięki niewidocznym nakładkom Invisalign. Sprawdź ofertę Dental Fraternity!

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Leczenie ortodontyczne Invisalign w Dental Fraternity

Leczenie wady zgryzu może kojarzyć się z długim i pozbawionym komfortu procesem. Nakładki ortodontyczne Invisalign są odpowiedzią na potrzebę estetycznej, subtelnej korekty ustawienia zębów. Aparat Invisalign to nie tylko dyskrecja, ale również wygoda – brak metalowych elementów gwarantuje komfort mówienia i jedzenia. 

Aparat nakładkowy Invisalign

Nakładki Invisalign – czym są?

Invisalign to przeźroczyste elastyczne nakładki wykonane z tworzywa sztucznego, które pełnią funkcje aparatu ortodontycznego. Nie zawierają elementów metalowych, dzięki czemu są bezpieczne dla pacjentów uczulonych na nikiel. Są projektowane na podstawie skanu układu zębów pacjenta. Leczenie ortodontyczne rozpoczyna się od konsultacji z ortodontą. Po badaniu stomatologicznym wykonana jest seria zdjęć RTG. Zostają również pobrane wyciski, na podstawie których sporządzany jest model aparatu żucia niezbędny do opracowania planu leczenia. 

Leczenie ortodontyczne aparatem Invisalign jest procesem składającym się z etapów noszenia nakładek oddziałujących na zaplanowane ruchy zębów, które wymienia się w celu progresu leczenia. 

W nakładkach Invisalign można pić wodę. Jednak jedzenie i picie kawy lub herbaty zdecydowanie może zaburzyć utrzymanie nakładek w czystości. Zaleca się więc, aby zdejmować aparat do posiłków.

Zalety rozwiązania

dyskretna ekspozycja w jamie ustnej; duża elastyczność noszenia, możliwość zdejmowania aparatu; wizualizacja efektu końcowego leczenia; krótszy czas leczenia niż tradycyjnym aparatem

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta w Dental Fraternity

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Ile kosztuje metoda leczenia nakładkami Invisalign?

W zależności od czasu leczenia ortodontycznego aparat Invisalign kosztuje w przedziale 9–18 tys. Pełny kosztorys jest przygotowywany wraz z planem leczenia na wizycie konsultacyjnej.

Jak długo trwa leczenie aparatami Invisalign i jakie są efekty?

Leczenie jest o połowę krótsze niż przy aparacie klasycznym. Średnio trwa około dwunastu miesięcy. Długość procesu leczenia jest szacowana na wizycie konsultacyjnej. Czas leczenia zależy od wady zgryzu pacjenta. Drugą ważną kwestią jest stan zdrowia zębów. Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego należy przeprowadzić pełną higienizację jamy ustnej, mianowicie usunąć kamień oraz osad. Zęby muszą być wyleczone z próchnicy. W niektórych przypadkach może wystąpi konieczność usunięcia ósemek. Dlaczego leczenie aparatem Invisalign jest szybsze niż leczenie aparatem klasycznym? Nakładki Invisalign zaprojektowane są w taki sposób, by siła nacisku prowokowała ruchy wszystkich zębów jednocześnie. W aparacie klasycznym przesuwany jest sukcesywnie ząb za zębem, dlatego leczenie trwa zdecydowanie dłużej. Jeżeli na wizycie konsultacyjnej okaże się, że lekarz nie widzi przeciwwskazań do wykorzystania nakładek, czeka Cię najszybsze prostowanie zębów. Nowoczesny gabinet Dental Fraternity w Warszawie oferuje leczenie systemem Invisalign, a umawiając się na wizytę konsultacyjną, możesz poznać szczegóły.

Ile czasu w ciągu doby trzeba nosić nakładki Invisalign?

Zalecane jest noszenie nakładek około 22 godzin na dobę. Wyjmuje się je tylko na czas jedzenia, picia gorących napojów oraz mycia/nitkowania zębów. Aparat Invisalign pozwala na utrzymaniu doskonałej higieny jamy ustnej.

Czy leczenie Invisalign jest dla mnie? / Dla kogo jest leczenie Invisalign

Ten aparat zazwyczaj jest dla każdego i można nim leczyć niemalże każdą wadę. Jeśli połączymy go z dodatkowymi technikami wykorzystywanymi we współczesnej ortodoncji, takimi jak miniimplanty ortodontyczne, to możemy znacznie podnieść skuteczność działania aparatu, jak i przyspieszyć sam proces leczenia.

Jak myć zęby w trakcie leczenia? / Jak myć zęby przez okres noszenia aparatu?

Aparat nosimy 22 godziny na dobę, do mycia zębów nakładki ortodontyczne są przez pacjenta zdejmowane. Pacjent może myć zęby, tak jak przed rozpoczęciem leczenia.

Jak często powinno się wykonywać wizyty kontrolne?

Wizyty kontrolne z nakładkami Invisalign odbywają się około raz na dwa / trzy miesiące.