KONTAKT

Invisalign

Invisalign

Piękny uśmiech bez klamer i drucików?


Wyprostuj zęby dzięki niewidocznym nakładkom Invisalign. Sprawdź ofertę Dental Fraternity!

Invisalign

Piękny uśmiech bez klamer i drucików?


Wyprostuj zęby dzięki niewidocznym nakładkom Invisalign. Sprawdź ofertę Dental Fraternity!

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Leczenie ortodontyczne Invisalign w Dental Fraternity

Dyskretny, ruchomy aparat Invisalign to zdejmowane nakładki wykonane ze specjalnego tworzywa. Są transparentne i wygodne w noszeniu. Ich kształt powstaje po cyfrowym skanowaniu zębów pacjenta. Zobacz efekty leczenia ortodontycznego tą metodą.

LECZENIE ORTODONTYCZNE INVISALIGN

Invisalign to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego, która polega na noszeniu transparentnych nakładek wykonanych ze specjalnego tworzywa.
Ich projekt powstaje w oparciu o skan 3D szczęki i żuchwy. Nowoczesny skaner wykonuje 6 tysięcy obrazów na sekundę, a algorytm wylicza siły potrzebne do przesunięcia zębów. Dzięki temu lekarz jest w stanie wykonać graficzną symulację zakładanego efektu, do którego zmierza pacjent.
Dzięki temu, że nakładki są przezroczyste oraz nie posiadają widocznych elementów metalowych i ceramicznych, wyróżniają się wyjątkowo dyskretną ekspozycją w jamie ustnej. Pozwalają pacjentom prowadzić taki styl życia, jak przed założeniem aparatu.
Aparat powinno się nosić 22 godziny na dobę – zdejmując go przed spożyciem farbujących i gorących napojów, posiłków czy myciem zębów. Jego precyzyjne, anatomiczne dopasowanie umożliwia uprawianie sportu i zapewnia komfort w czasie snu.
Leczenie Invisalign wymaga wymiany nakładek co około 2 tygodnie, a całkowity czas jego trwania to najczęściej około 12 miesięcy. Stanowi to wartość dla pacjentów, którzy nie chcą leczyć wad zgryzu konwencjonalnymi aparatami przez okres 24 miesięcy.

Zalety rozwiązania

dyskretna ekspozycja w jamie ustnej; duża elastyczność noszenia, możliwość zdejmowania aparatu; wizualizacja efektu końcowego leczenia; krótszy czas leczenia niż tradycyjnym aparatem

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jaki jest koszt aparatu Invisalign?

Koszt leczenia nakładkami Invisalign lekarz ortodonta określa na podstawie wyniku szczegółowego skanu 3D i różni się w zależności od czasu leczenia, liczby nakładek oraz wady zgryzu Koszt leczenia to przedział cenowy 9 - 18 tys zł

Ile trwa leczenie nakładkami Invisalign?

Czas trwania całego leczenia zależy od stopnia złożoności wady zgryzu, ale często jest krótszy od okresu leczenia tradycyjnymi aparatami (spowodowane jest to wymianą nakładki co około 10-14 dni, a nie co 4-6 tygodni jak w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych). Zwykle leczenie trwa od 3 do 24 miesięcy.

Ile czasu w ciągu doby trzeba nosić nakładki Invisalign?

Zalecane jest noszenie nakładek około 22 godzin na dobę. Wyjmuje się je tylko na czas jedzenia, picia gorących napojów oraz mycia/nitkowania zębów. Aparat Invisalign pozwala na utrzymaniu doskonałej higieny jamy ustnej.

Czy leczenie Invisalign jest dla mnie? / Dla kogo jest leczenie Invisalign

Ten aparat zazwyczaj jest dla każdego i można nim leczyć niemalże każdą wadę. Jeśli połączymy go z dodatkowymi technikami wykorzystywanymi we współczesnej ortodoncji, takimi jak miniimplanty ortodontyczne, to możemy znacznie podnieść skuteczność działania aparatu, jak i przyspieszyć sam proces leczenia.

Jak myć zęby w trakcie leczenia? / Jak myć zęby przez okres noszenia aparatu?

Aparat nosimy 22 godziny na dobę, do mycia zębów nakładki ortodontyczne są przez pacjenta zdejmowane. Pacjent może myć zęby, tak jak przed rozpoczęciem leczenia.

Jak często powinno się wykonywać wizyty kontrolne?

Wizyty kontrolne z nakładkami Invisalign odbywają się około raz na dwa / trzy miesiące.