KONTAKT

Stomatologia dziecięca Warszawa

Chcesz, żeby Twoje dziecko polubiło leczenie zębów?


Poznaj najbardziej przyjazny zespół stomatologów w Warszawie!

Stomatologia dziecięca Warszawa

Chcesz, żeby Twoje dziecko polubiło leczenie zębów?


Poznaj najbardziej przyjazny zespół stomatologów w Warszawie!

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Leczenie zębów dzieci - bez stresu i bólu

Poznaj zabiegi z zakresu profilaktyki i leczenia zębów u dzieci. Stwórz z nami miłe wspomnienia z gabinetu stomatologicznego Twojego dziecka podczas wizyty adaptacyjnej. Sprawdź ofertę Dental Fraternity.

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA BEZ STRESU

Zapewniamy wysoką jakość usług świadczoną przez profesjonalistów – dzięki temu leczenie jest efektywne oraz odbywa się w komfortowej atmosferze, bez lęku i stresu najmłodszych (a także ich rodziców).
Mali pacjenci wymagają szczególnego podejścia, ponieważ wizyta u dentysty może być dla nich niezwykle stresująca i wiązać się z panicznym lękiem. Mając tego świadomość, stomatologia dziecięca w Dental Fraternity nabiera zupełnie innego charakteru.
Dokładamy wszelkich starań, by najmłodsi czuli się komfortowo w gabinecie. Dbamy o przyjazną atmosferę, która pozwala rozładować napięcie i negatywne emocje. Nasz stomatolog dziecięcy swoim odpowiednim podejściem wykazuje się dużą empatią i cierpliwością, dzięki czemu każdy mały pacjent bez strachu współpracuje z dentystą.

Wizyta adaptacyjna

WIZYTA ADAPTACYJNA W FORMIE ZABAWY

Pierwsza wizyta ma wprowadzić dziecko do “przyjemnego” świata stomatologii. Pierwszy kontakt ze stomatologiem, kształtuje nastawienie dziecka do dalszego leczenia stomatologicznego w jego przyszłym życiu. Co istotne, kształtuje też nawyki dbania o zęby w przyszłości.

Zalety rozwiązania

miłe skojarzenia związane z wizytą u stomatologa; chęć odbycia kolejnej wizyty; zbudowanie pozytywnych skojarzeń z gabinetem dentystycznym

Lakowanie zębów u dziecka

LAKOWANIE / LAKIEROWANIE ZĘBÓW

Lakowanie zębów skutecznie zapobiega rozwojowi próchnicy. Dlatego warto lakować zęby w jak najmłodszym wieku. Lakowanie jest bezbolesnym zabiegiem stomatologicznym, który ma za zadanie zabezpieczyć zęby przed pojawieniem się próchnicy.
Polega na dokładnym oczyszczeniu powierzchni zębów i wypełnieniu naturalnych bruzd specjalnym materiałem. Preparat zawiera żywice, które wiążą się ze szkliwem zębów zabezpieczając je. Lak zabezpiecza przed odkładaniem płytki nazębnej, ułatwia ich czyszczenie – przez co chroni przed próchnicą.

Zalety rozwiązania

zabieg bezbolesny; profilaktyczny; bez konieczności znieczulenia; nieinwazyjny

Światłoutwardzalny kompozyt

LECZENIE ZĘBÓW DZIECI

Czy wiesz, że 9 na 10 dzieci zmaga się z próchnicą? Tego problemu nie można bagatelizować – nawet w przypadku zębów mlecznych – ponieważ wpływa to niekorzystnie nie tylko na stan jamy ustnej, ale również kondycję zdrowotną.
Dlatego już od najmłodszych lat należy przyzwyczajać dziecko do prawidłowej pielęgnacji zębów oraz cyklicznych wizyt w gabinecie stomatologicznym.Stomatologia dziecięca w naszej przychodni wkracza na wyższy poziom leczenia.
Odpowiednio wykwalifikowani dentyści oraz sprzęt bazujący na zaawansowanych technologiach pozwala przeprowadzić leczenie szybko, sprawnie i skutecznie. Dentysta rozpoczyna leczenie od postawienia diagnozy, na podstawie której dobiera odpowiednie metody. Leczenie zębów można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym, z użyciem gazu rozweselającego lub w narkozie.

Zalety rozwiązania

utrzymanie zdrowych zębów; zachowanie dobrej ogólnej kondycji zdrowia dziecka; niwelowanie ryzyka poważniejszych zabiegów w przyszłości

Dziecko w sedacji przed zabiegiem stomatologicznym

SEDACJA WZIEWNA - GAZ ROZWESELAJĄCY

Gaz rozweselający jest bardzo bezpieczną metodą, która jest wykorzystywana w przypadku odczuwania silnego lęku i stresu przed wizytą stomatologiczną.
Podtlenek azotu wprowadza w stan rozluźnienia redukując nieprzyjemne doznania związane z leczeniem. Gaz wdycha się za pomocą maseczki zakładanej na nos, dawkę dobiera lekarz. Przez czas podawania gazu utrzymywany jest świadomy kontakt z pacjentem.

Zalety rozwiązania

redukcja stresu i lęku; bezbolesne leczenie; przyjemne odczucia; odprężenie

Dziecko w narkozie przed zabiegiem w Dental Fraternity

LECZENIE ZĘBÓW POD NARKOZĄ

Znieczulenie ogólne-narkoza to inaczej całkowite bezpieczne uśpienie pacjenta na czas trwania zabiegu. Lekarz Anestezjolog podaje leki (anestetyki), które hamują czasowo działanie układu nerwowego, powodują utratę świadomości na czas trwania zabiegu, jednocześnie zapewniając stabilizację układu krążenia.

Zalety rozwiązania

leczenie bez bólu i stresu; Idealne dla dzieci z dentofobią

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta w Dental Fraternity

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jak kształtują się ceny wyżej wymienionych usług?

Koszty leczenia zależą od wykonanych procedur i są indywidualne.

Kiedy należy przyjść z dzieckiem na 1 wizytę do stomatologa?

Rekomendowany czas na pierwszą wizytę jest między 6 a 12 miesiącem życia dziecka, a dokładnie gdy u dziecka pojawi się pierwszy ząb.

Czy należy leczyć mleczne zęby?

Zdecydowanie tak. Próchnica jest chorobą zakaźną i może atakować pozostałe zęby. Próchnica w zębach mlecznych wpływa na kondycję zębów stałych. Bagatelizując próchnicę w zębach mlecznych działamy niekorzystnie na zęby stałe, ma ona bowiem wpływ na szkliwo, demineralizację i podatność na bakterię przyszłych zębów.

Kiedy zaleca się leczenie ortodontyczne u dziecka?

Pierwsza wizyta u ortodonty powinna się odbyć ok. 7 roku życia. Jest to oczywiście kwestia indywidualna- jeśli inny specjalista, np. pediatra, logopeda zauważą nieprawidłowości warto zgłosić się na taką wizytę wcześniej.

Czy gaz rozweselający jest bezpieczny?

Podtlenek azotu, czyli tzw. gaz rozweselający jest bezpieczny. Jeżeli pacjent zostanie zakwalifikowany do jego przyjęcia nie ma powodu do obaw. Lekarz dba o to, by ilość tlenu była odpowiednia. Dodatkowo, już po 30 minutach od podania nie ma po nim żadnych śladów w organizmie

Co robić, gdy dziecko boi się dentysty?

Należy znaleźć lekarza, który ma odpowiednie podejście do najmłodszych pacjentów. Niezwykle ważna jest wizyta adaptacyjna, na której dziecko poznaje gabinet i obowiązujące w nim procedury przed rozpoczęciem leczenia zębów.

Co daje lakowanie zębów?

Lakowanie zębów to zabieg, który polega na pokryciu głębokich bruzd zębów specjalnym preparatem uszczelniającym. Dzięki tej metodzie powierzchnia zębów staje się gładka i łatwiej ją doczyszczać. Nieprawidłowe mycie zębów powoduje zaleganie pokarmów, które są pożywką dla bakterii powodujących próchnicę. Dzięki lakowaniu ryzyko pojawienia się próchnicy jest znacząco zredukowane.

Jakie usługi świadczy stomatologia dziecięca?

W Dental Fraternity świadczymy kompleksowe leczenie stomatologiczne dla najmłodszych.

Dysponujemy szerokim wachlarzem rozwiązań stomatologicznych dla dzieci. Świadczymy usługi z zakresu profilaktyki, leczenia zachowawczego, endodontycznego, chirurgicznego, logopedycznego i fizjoterapeutycznego.

Posiadamy różnego rodzaju znieczulenia wspomagające, które ułatwiają dziecku usiąść na fotelu stomatologicznym z uśmiechem.

Jak wygląda kwestia znieczulenia dla najmłodszych?

W Dental Fraternity każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, wierzymy, że pierwsze wizyty u stomatologa kształtują późniejsze podejście do leczenia. Stawiamy na leczenie BEZ STRESU, BEZ BÓLU, w przyjemnej atmosferze.

W swojej ofercie posiadamy leczenie w podtlenku azotu, który wpływa rozluźniająco na pacjenta i pozwala zmniejszyć stres związany z leczeniem. Okulary 3D to kolejny sposób na przeniesienie pacjenta w "inny wymiar", daleki od fotela stomatologicznego. Na sufitach zamontowane są telewizory, na których najmłodsi mogą oglądać ulubione bajki.

Odpowiednie podejście do najmłodszych pacjentów - dlaczego jest tak ważne?

Złe doświadczenia stomatologiczne w młodym wieku wpływają negatywnie na późniejsze podejście do leczenia. Zależy nam na "zaszczepieniu" w dziecku zdrowych nawyków i pozytywnego nastawienia do wizyt stomatologicznych.

Dobre podejście lekarza do dziecka gwarantuje sukces w leczeniu. Pierwsza wizyta nie powinna bazować na leczeniu, a na rozmowie, zapoznaniu dziecka z gabinetem i obudzeniu w nim dobrego obrazu gabinetu stomatologicznego.

Nawet najmłodszy pacjent powinien wiedzieć, co go czeka, na czym polega leczenie i mieć świadomość, że wizyta u stomatologa NIE BOLI.