KONTAKT

Chirurgia stomatologiczna Warszawa

Chirurgia stomatologiczna Warszawa

Masz problem wymagający interwencji chirurga?


Odkryj bezbolesne leczenie pod okiem najlepszych warszawskich chirurgów!

Chirurgia stomatologiczna Warszawa

Masz problem wymagający interwencji chirurga?


Odkryj bezbolesne leczenie pod okiem najlepszych warszawskich chirurgów!

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Zabiegi chirurgiczne u Naszych Pacjentów

Zanim zaprezentujemy Ci zabiegi chirurgiczne dostępne w naszej klinice stomatologicznej, obejrzyj zdjęcia pacjentów, którzy przed Tobą zdecydowali się na tę usługę. Wszystkie poniższe zdjęcia prezentują realnych ludzi, którzy zaufali naszym specjalistom.

Original Image po
Modified Image przed

implantacja w miejscu górnych jedynek, korony pełnoceramiczne, Katarzyna, 51 lat

Original Image po
Modified Image przed

Implantacja w miejscu górnej czwórki, korony pełnoceramiczne, Magdalena lat 47

Original Image po
Modified Image przed

implantacja w miejscu górnej prawej czwórki i piątki, korony pełnoceramiczne w szczęce i żuchwie, Magdalena lat 47

ZABIEGI W CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ

Chirurgia stomatologiczna obejmuje szeroki zakres zabiegów które są powiązane z obszarem jamy ustnej. To nie tylko usunięcia zębów (ekstrakcje), ale również zabiegi wszczepienia implantów, rekonstrukcji kości z wykorzystaniem biomateriału, zabieg sinus lift czyli podniesienia dna zatoki szczękowej, a także usuwanie zmian i torbieli w jamie ustnej, podcinanie wędzidełek (zarówno u dzieci jak i dorosłych) oraz zabiegi związane z chirurgicznym leczeniem choroby przyzębia czyli periochirurgia.

Projekt wszczepienia implantu przez lekarzy w Dental Fraternity

WSZCZEPIENIA IMPLANTÓW

Zabieg wszczepienia implantu poprzedzony jest konsultacją z lekarzem implantologiem. Na wizycie wykonywana jest tomografia komputerowa. Jest to badanie, dzięki któremu lekarz jest w stanie określić wysokość wyrostka w okolicy zaplanowanego implantu, jego szerokość, a także przebieg nerwu oraz odległość od zatok szczękowych.
Przy badaniu wnętrza jamy ustnej stomatolog określa również tkanki miękkie, takie jak błona śluzowa, przyzębie i całą higienę jamy ustnej. Po zdiagnozowaniu pacjenta pod względem zdrowotnym jest on w stanie przystąpić do zabiegu wszczepienia implantu.
Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Implantolog wykonuje niewielkie nacięcie w dziąśle, dzięki czemu zostanie odsłonięta kość. Następnie wywierca w niej specjalnymi kalibrowanymi wiertłami otwór. W powstały otwór zostanie wprowadzony implant z odpowiednią siłą która zapewni stabilizację.
Cały zabieg trwa około 20 minut. Czas integracji implantu to okres od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie spotykamy się z lekarzem aby odsłonić implant. Lekarz w znieczuleniu miejscowym nacina dziąsło w miejscu wcześniej zintegrowanego implantu i wymienia śrubę zamykającą na śrubę gojąco – modelującą. Ma ona na celu ukształtowanie dziąsła wokół implantu – trwa to około 2 tygodni. Po tym czasie przystępujemy do części protetycznej.

Zalety rozwiązania

omfort użytkowania, trwałość; brak konieczności szlifowania sąsiednich zębów; odtworzenie zęba i powrócenie jego funkcji; wysoki poziom estetyczny; profilaktyka zaniku kostnego; biokompatybilność

Zdjęcie radiologiczne zatrzymanej ósemki

CHIRURGICZNE USUWANIE ÓSEMEK

Ósemki to inaczej zęby mądrości. Ich rozrost powoduje ból oraz dyskomfort szczególnie jeśli rosną w niewłaściwej pozycji. Nieprawidłowo rosnące ósemki powodują ryzyko wystąpienia stanów zapalnych także naruszenia struktury sąsiednich zębów wywierając nacisk na ich korzenie.
Usuwanie ósemek przeprowadzane jest przez lekarza chirurga lub w zależności od położenia zęba, chirurga twarzowo – szczękowego. Lekarz po wykonaniu zdjęcia RTG i ocenie zęba wykonuje u pacjenta znieczulenie miejscowe. Stomatolog nacina dziąsło oraz usuwa fragment kości który przykrywa ósemka. Następnie oddziela korzenie zęba przy użyciu odpowiednich wierteł. Kiedy korzenie zostaną rozchwiane ząb zostaje wyjęty za pomocą kleszczy.
Zabieg kończy się założeniem paru szwów. Chirurg zaleca kontrole po 7 – 10 dniach w celu zdjęcia szwów oraz oceny gojenia miejsca po zabiegu. Dodatkowo pacjent w celu złagodzenia stanu zapalnego, lepszego gojenia oraz niwelacji bólu otrzymuje antybiotyk i leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Zalety rozwiązania

brak zagrożenia próchnicą; likwidacja dolegliwości bólowych

Zdjęcie rentgenowskie braku zębowego

USUWANIE ZĘBÓW

Ekstrakcja zęba przeprowadzona przez lekarza chirurga może wynikać ze złego stanu zęba i przyzębia, a także z wad zgryzu.
Wskazaniem do usunięcia zęba może być zaawansowana infekcja – kiedy to rozległa próchnica dociera do miazgi i może spowodować jej zapalenie prowadzące do powstania wysięku ropnego.
Ząb może również zostać zdiagnozowany do usunięcia przez lekarza ortodontę ze względu na nachodzenie na siebie zębów, co powoduje brak możliwości założenia aparatu.
Ekstrakcja zęba wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Chirurg przystępując do usunięcia zęba w pierwszej kolejności narusza wiązadło które otacza ząb a następnie za pomocą odpowiednich kleszczy prowadzi do rozchwiania aż w końcu do wyjęcia zęba z zębodołu.
Miejsce poekstrakcyjne zostaje oczyszczone, a pacjent w celu zatamowania sączenia się krwi zagryza wacik. Dzięki temu krwawienie ustaje po 20 minutach a założenie szwów jest zbędne.
Zaleceniami po ekstrakcji zęba jest chłodzenie strony po zabiegu zimnymi okładami, spożywanie miękkich i zimnych posiłków a także chłodnych napojów.

Zalety rozwiązania

zatrzymanie rozwoju stanu zapalnego

Zdjęcie radiologiczne z implantami

SINUSLIFT / PODNOSZENIE DNA ZATOKI / REGENERACJA KOŚCI

Sinus Lift jest zabiegiem zwiększającym ilość tkanki kostnej. Pozwala to na wprowadzenie implantów w miejscach w których zanik kości występuje najczęściej. Są to tylne odcinki szczęki. Wykonanie zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej polega na umieszczeniu materiału kostnego nad ubytkiem kostnym.
W efekcie pozwala na osiągnięcie przyrostu kości, a po około 6 miesiącach, czyli czasie zintegrowania się materiału kościozastępczego, wprowadzenia implantów o odpowiedniej długości.
Regeneracja Kości zarówno jak zabieg sinus lift ma za zadanie odbudować tkankę kostną w miejscu gdzie występują jej braki. Przy wprowadzeniu przez lekarza chirurga materiału kostnego jest używana również specjalna membrana. To błona która ma za zadanie chronić wprowadzony materiał kościozastępczy przed wrastaniem tkanek miękkich. Po czasie 3 – 6 miesięcy miejsce jest już gotowe do rozpoczęcia leczenia implanto-protetycznego.

Zalety rozwiązania:

Odtworzenie kości przed zabiegiem wszczepienia implantów zębowych

Tomografia komputerowa szczęki żuchwy

USUWANIE ZMIAN I TORBIELI

Lekarz chirurg po przeprowadzeniu wywiadu medycznego oraz wykonaniu niezbędnych zdjęć przed zabiegiem określa czas oraz zmiany jakie występują u pacjenta. Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Polega on na usunięciu zmian z kości szczęki, żuchwy czy też zmian na błonie śluzowej jamy ustnej. W zależności od wielkości torbieli zabieg jej usunięcia często jest powiązany z usunięciem zęba lub resekcji korzeni zębów sąsiednich. Podczas zabiegu torbiel jest wyłuszczana wraz z nabłonkiem a ubytki kostne które mogą powstać podczas jej usuwania są uzupełnione materiałem kościozastepczym lub w miarę możliwości materiałem pozyskanym od pacjenta.
Po każdym zabiegu zmiana patologiczna wysyłana jest na badania histopatologiczne aby określić charakter zmiany a także postawić odpowiednią diagnozę.

Zalety rozwiązania

usunięcie stanu zapalnego z organizmu; zatrzymanie procesu zaniku kości

Zdjęcie uzębienia po zakończonym leczeniu

PODCINANIE WĘDZIDEŁEK

Podcięcie wędzidełka, zarówno u dzieci jak i osób dorosłych, jest całkowicie bezbolesne. Po wykonaniu znieczulenia miejscowego lekarz delikatnie nacina błonę znajdującą się w określonym miejscu:

  • pod językiem ( między dolną powierzchnię języka a dnem jamy ustnej),
  • nad górną wargą ( między wewnętrzną stroną wargi a dziąsłem między jedynkami) ,
  • pod dolną wargą ( między wewnętrzną stroną wargi a dziąsłem żuchwy),
  • przy policzku.

Do zabiegu może zostać użyty skalpel, nóż koagulacyjny bądź laser. We wszystkich zastosowanych metodach krwawienie jest niewielkie, śluzówka goi się max 72h a po bliźnie nie ma ani śladu.

Zalety rozwiązania

brak uczucia napiętego języka; większa mobilność ruchów i wysuwania języka; poprawa wymowy; u niemowląt lepszy odruch ssania przy karmieniu piersią

PERIOCHIRURGIA

To dział chirurgii stomatologicznej zajmujący się usunięciem stanów zapalnych oraz regeneracją ubytków śródkostnych wokół zębów. W leczenie periochirurgicznę wchodzą przeszczepy kości z użyciem materiałów kostnych oraz membran, plastyka dziąseł oraz kości, pokrywanie recesji dziąsłowych, wydłużenie koron zęba (dotyczy to pacjentów z uśmiechem dziąsłowym tzw Gummy Smile) a także zabiegi SRP – kiretaż zamknięty i otwarty.

Zalety rozwiązania

usunięcie stanu zapalnego z organizmu; zatrzymanie procesu zaniku kości

Chirurg w Dental Fraternity dr Szczodry

CHIRURG TWARZOWO-SZCZĘKOWY / KONSULTACJE

W Zespole Dental Fraternity jest stanowisko chirurga twarzowo – szczękowego. To specjalista zajmujący się leczeniem nie tylko schorzeń w jamie ustnej a także leczeniem chorób twarzowej części czaszki, szyi oraz głowy.
Zakres zabiegów wykonywanych przez chirurga twarzowo – szczękowego jest bardzo szeroki. Podstawowymi oraz możliwymi do wykonania zabiegów w warunkach placówki stomatologicznej są ekstrakcje (usunięcia) zatrzymanych zębów, resekcje wierzchołka korzeni, usuwanie zmian które pojawiły się na błonie śluzowej jamy ustnej, hemisekcje,chirurgiczne przygotowanie pacjenta do implantoprotetyki.

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta w Dental Fraternity

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jak kształtują się ceny wyżej wymienionych usług?

Koszt usunięcia zęba jednokorzeniowego od 300 zł
Koszt usunięcia zęba wielokorzeniowego od 400 zł
W zależności od położenia ósemki koszty rozpoczynają się od 700 zł (ósemka całkowicie widoczna tzw wyrżnięta)
Ósemka częściowo zatrzymana - 800 - 1000 zł
Ósemka całkowicie zatrzymana - 1 000 - 2500 zł
Koszty regeneracji kostnej w zależności od zużytego materiału rozpoczynają się od 1 500 zł do 7 000 zł
Zabieg Sinus lift mieści się w przedziale od 2 000 zł do 8 000 zł w zależności od wielkości ubytku kostnego
Zabieg wyłuszczenia torbieli to koszt 1 000 - 1 500 zł
Koszt podcięcia wędzidełka to koszt 1000 zł
Koszt zabiegów z działu periochirurgi w zależności od rodzaju zaczynają się od 200 zł (kiretaż pojedynczego zęba, wydłużenie korony zęba)
1 000 zł ( kiretaż szczęki lub żuchwy)
do 2 500 zł ( przeszczep łącznotkankowy z podniebienia wykorzystywany do pokrycia recesji dziąsłowych)
Konsultacja u chirurga twarzowo - szczękowego to koszt od 200 zł.

Jak powstaje torbiel?

Przyczyną powstawania torbieli jest długotrwale rozwijający się stan zapalny w okolicy tkanek zęba. Może się on pojawić w wyniku np występowania próchnicy, braku systematycznych wizyt higienizacyjnych a także z powodu przewlekłych chorób nosa i gardła.

Jakie są wskazania do podcięcia wędzidełka u dziecka?

Wszystko zależy od wieku dziecka. U noworodków można zaobserwować trudności w ssaniu natomiast u starszych dzieci można spostrzec trudność w wymowie głosek wymagających dotknięcia językiem do podniebienia, seplenienie a nawet pojawienie się diastemy (szpary) między jedynkami.

W pierwszej kolejności należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu bądź logopedy który zakwalifikuje dziecko do wizyty u lekarza chirurga wykonującego podcięcie wędzidełka.

Kiedy najlepiej usunąć ósemkę?

Zaleca się usuwać ósemki ocenione przez stomatologa jako nieprawidłowo wykształcone, kiedy napierają na korzenie sąsiednich zębów, ze wskazań ortodontycznych czy także są zniszczone przez próchnicę.

Najlepszym wiekiem jest okres od 16 do 20 roku życia kiedy to dobiegł do końca okres rozwoju kostnego. Dodatkowo zęby mądrości zaleca się usuwać w okresie jesienno - zimowym kiedy to niższe temperatury sprzyjają lepszemu gojeniu miejsca poekstrakcyjnego.

Czy istnieją ograniczenia wiekowe do wszczepienia implantu?

Wiek pacjenta nie ma wpływu na możliwość wszczepienia implantu zębowego. Najważniejszy jest stan zdrowia pacjenta, po wywiadzie medycznym z lekarzem implantologiem to on decyduje o możliwości zabiegu.

Jak dbać o implanty?

Pacjent powinien dbać o implanty jak o resztę własnych zębów. Należy dbać o prawidłową higienę jamy ustnej oraz dziąseł. W tym celu poleca się stosowanie specjalnych irygatorów dentystycznych oraz nici stomatologicznych. Dodatkowo zaleca się zakup specjalnej szczoteczki najlepiej z miękkim włosiem oraz stosowanie płynów i past z substancją przeciwbakteryjną - chlorheksydyną.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu augmentacji kostnej?

Augmentacja kostna poprzedza wykonanie procedury wszczepienia implantów zębowych kiedy to ilość i jakość kości pacjenta jest niewystarczająca. Dodatkowo jest zalecana przez lekarza chirurga kiedy występuje zaawansowana choroba przyzębia, w wyniku czego doszło do utraty znacznej utraty tkanek kostnych, u pacjentów po ekstrakcjach gdzie w trakcie gojenia doszło do zaniku tkanki kostnej czy także ze zmianami okołowierzchołkowymi.

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Zabiegi z dziedziny chirurgii stomatologicznej to te, które zajmują się leczeniem operacyjnym jamy ustnej, a także części które do niej przylegają - jak szczęka czy żuchwa.

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko ekstrakcje zębów mlecznych, stałych i zatrzymanych ale także plastyka wyrostka zębodołowego, resekcje wierzchołków, wyłuszczenie torbieli, nacięcie ropnia zębopochodnego oraz zabiegi rekonstrukcji kości.

Jak wygląda kwestia wskazania do wybranych zabiegów?

Zazwyczaj wskazaniami do chirurgii stomatologicznej jest usunięcie zębów zatrzymanych, ale nie tylko. Zaliczamy do nich również choroby tkanek zęba, ekstrakcje z powodu ortodoncji, złamane czy rozchwiane zęby. Do chirurga trafiamy także z powodu resekcji wierzchołka korzenia np. spowodowane złamaniem narzędzia w trakcie leczenia kanałowego czy powstałej torbieli okołowierzchołkowej.

Powodzeniem przed leczeniem implantologicznym jest odpowiednia ilość i jakość kości. Kiedy dochodzi do zaniku przeprowadzana jest rekonstrukcja kości - inaczej augmentacja, właśnie przez chirurga stomatologicznego. Pozwala ona nie tylko na skuteczne wszczepienie implantu, ale także chroni przed negatywnymi skutkami zaniku tkanki kostnej. Do chirurga wybieramy się również kiedy budowa wędzidełka, zwłaszcza u dziecka, jest nieprawidłowa i sprawia nie tylko kłopoty w higienie, ale również wymowie i odruchu ssania. Zabieg ten trwa krótko i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub kiedy wymaga tego sytuacja z pomocą sedacji wziewnej.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegów chirurgii stomatologicznej?

Przygotowanie do zabiegów chirurgii stomatologicznej rozpoczynamy od wykonania diagnostyki jamy ustnej. Najbardziej istotne jest wykonanie przede wszystkim zdjęcia RTG lub tomografii komputerowej. Na ich podstawie lekarz jest w stanie określić występujący problem oraz zaplanować cały zabieg i stworzyć wraz z opiekunem pacjenta plan leczenia zawierający wszystkie etapy poszczególnych procedur.

Pacjent zostaje poinformowany o całym procesie zabiegu a także zostają mu przekazane wszystkie zalecenia pozabiegowe które powinien stosować w ciągu najbliższych dni. Każdy zabieg chirurgiczny czy stomatologiczny to ingerencja w organizm. Dlatego tak niezwykle ważne jest zachowanie sterylnych warunków leczenia. W gabinecie przestrzegane są wszystkie normy w tym zakresie, a pacjent otoczony jest opieką na najwyższym poziomie, dzięki czemu czuje się bezpiecznie. Nasz zespół dba o komfortowe i bezbolesne leczenie - podczas zabiegów korzystamy z najlepszych metod znieczulenia odpowiednich dla pacjenta. Zabiegi wykonujemy również w pełnej nakozie dla pacjentów z dużą dentofobią.

W jaki sposób przeprowadzane są zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej?

Zabiegi są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, niekiedy stosowane jest znieczulenie ogólne - narkoza.

Jakie są zalecenia po zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej?

Po zabiegach z zakresu chirurgi stomatologicznej najważniejsza jest rekonwalescencja pacjenta, aby organizm mógł dojść do siebie. Ważne jest unikanie aktywności fizycznej. Po zabiegu należy stosować leki przeciwbólowe oraz antybiotyk (jeśli został przepisany) według zaleceń lekarza.

Stosowanie zimnych okładów zminimalizuję obrzęk i opuchliznę. Przez najbliższe dni warto stosować dietę miękką i półpłynną - unikać twardych pokarmów, gorących i ostro doprawionych aby nie podrażnić miejsca pozabiegowego. Unikanie palenia papierosów i picia alkoholu, nie spanie na stronie pozabiegowej, nie dotykanie miejsca pozabiegowego.