fbpx

Higienizacja to nie tylko estetyka. To przede wszystkim pomoc w zachowaniu zdrowia dziąsłom i zębom.

CZYM JEST HIGIENIZACJA? Wiele osób po wyszczotkowaniu zębów ma wrażenie, że nie są one dokładnie oczyszczone. Często jest to spowodowane...

CZYM JEST HIGIENIZACJA?

Wiele osób po wyszczotkowaniu zębów ma wrażenie, że nie są one dokładnie oczyszczone. Często jest to spowodowane nieprawidłową techniką szczotkowania oraz niewłaściwymi, źle dobranymi przyborami do higieny jamy ustnej. Bardzo ważne, aby zadbać o czystość zębów, ponieważ w konsekwencji odkłada się kamień, który może doprowadzić do stanów zapalnych i krwawienia. Kamień jest skupiskiem bakterii, które są odpowiedzialne za złą kondycję zębów i dziąseł, a także za nieświeży oddech.  Natomiast poprzez usunięcie osadu u wielu osób zabieg higienizacji daje efekt wybielenia zębów.


Higienizacja składa się z trzech etapów:

1. Usuwanie kamienia nazębnego (scaling)- zabieg polegający na usunięciu twardych złogów kamienia za pomocą skalera ultradźwiękowego. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nagromadzony kamień może prowadzić do odsłaniania i obniżania szyjek zębowych, co może wpłynąć na stopniowe rozchwiania zębów i w konsekwencji do ich całkowitej utraty.

2. Piaskowanie- zabieg polegający na dokładnym oczyszczeniu powierzchni zębów z osadu, przebarwień, które mogą być konsekwencją picia kawy, herbaty, palenia papierosów. Zabieg wykonywany jest za pomocą tzw. piaskarki.

3. Fluoryzacja- Zabieg polegający na pokryciu zębów lakierów fluorkowych. Związki fluoru wpływają na wzmocnienie szkliwa zębów i dzięki temu staje się ono odporne na działanie kwasów i bakterii wywołujących próchnicę.

Na zdjęciu przedstawiamy efekty „przed” i „po” usunięciu kamienia i osadu.

pokazanie zębów przed wykonaniem pakietu czyszczenia i po.

Dla zachowania zdrowia jamy ustnej powyższy pakiet powinien być wykonany dwa razy do roku. Zminimalizuje to prawdopodobieństwo niechcianych skutków nieprawidłowego czyszczenia i higieny jamy ustnej.

NASZA OFERTA

Klinika Dental Fraternity oferuje usługi oparte na wieloletnim doświadczeniu. W naszym składzie są dwie dyplomowane higienistki, Pani MagdalenaMichałowska i Pani Urszula Huryń, które są bardzo delikatne, przez co zabieg jest wyjątkowo przyjemny. Podczas wizyty oprócz czyszczenia, pani higienistka robi przegląd i kieruje na ewentualne leczenie. Ponadto dzięki indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta nasze higienistki dobierają każdemu pacjentowi przybory (np. pasta do zębów, szczoteczka, płyn) niezbędne do odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Więcej na temat profilaktyki znajdziesz tutaj.

DENTAL FRATERNITY OCHOTA – MOCHNACKIEGO 10

Adres: ul. Mochnackiego 10, 02-042 Warszawa
Telefon: 22 789 93 10
Email: [email protected]

DENTAL FRATERNITY CENTRUM –
JANA PAWŁA II 26

Al. Jana Pawła II 26, 00-133 Warszawa
Telefon: 22 620 55 88
Email: [email protected]

DENTAL FRATERNITY ŚRÓDMIEŚCIE – SENATORSKA 20

Adres: Senatorska 20, 00-095 Warszawa
Telefon: 22 827 84 07
Email: [email protected]

DENTAL FRATERNITY BEMOWO –
Wrocławska 21

dres: ul. Wrocławska 21, 01-494 Warszawa
Telefon: 22 861 04 40
Email: [email protected]

zostań naszym
klientem

Skontaktuj
się z nami

Umów się na wizytę