KONTAKT
Implanty zygomatyczne – alternatywa dla protezy zębowej

Implanty zygomatyczne – alternatywa dla protezy zębowej

Implanty zygomatyczne – ile kosztują, dla kogo będą odpowiednie i jakie dają korzyści?
To tylko niektóre z pytań zadawanych przez osoby szukające dla siebie najlepszej i najskuteczniejszej metody leczenia przez problemy,
jakimi są braki w uzębieniu czy bezzębie szczękowe.
W tym wpisie pragniemy rozwiać wątpliwości i rzucić trochę światła na zabieg wszczepiania implantów zygomatycznych.

Implanty zygomatyczne dla niektórych pacjentów są opcją, lecz dla wielu – koniecznością.
Specjaliści określają implanty zygomatyczne mianem najbardziej fizjologicznego rozwiązania dla pacjentów cierpiących przez braki w uzębieniu lub nawet całkowite bezzębie szczękowe.
Implanty zębowe tego rodzaju zyskują na popularności – lekarze dentyści coraz częściej proponują pacjentom zabieg wszczepienia implantów zygomatycznych, a sami pacjenci chętnie się na niego decydują, widząc liczne korzyści, jakie ze sobą niesie.
Zainteresowanie tą metodą leczenia wzrasta nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie.

Implanty zygomatyczne jako alternatywa dla protezy zębowej i klasycznych implantów

Implanty zygomatyczne to alternatywa dla klasycznego modelu zaopatrywania pacjentów w standardowe implanty zębów czy protezy zębowe.
Dzięki nim pacjenci mogą uniknąć serii skomplikowanych zabiegów poprzedzających wszczepienie klasycznych implantów zębowych.
Co więcej, w przypadku implantów zygomatycznych finalny efekt można osiągnąć dużo szybciej, a podczas oczekiwania na właściwy zabieg pacjenci nie muszą czuć się niekomfortowo przez braki w uzębieniu – lekarze w ciągu 1 dnia są w stanie zapewnić im odbudowę tymczasową.

Implanty zygomatyczne – dla kogo?

Implanty zygomatyczne są odpowiedzią na potrzeby osób z zaawansowaną chorobą przyzębia, w wyniku której doszło do zaniku kości.
Mogą się okazać jedynym ratunkiem dla pacjentów, u których zabiegi odtwórcze kości szczęki nie mają szans powodzenia.
Bez jej odbudowy klasyczne implanty zębowe nie mogą zostać wszczepione, co wymusza na pacjencie poddanie się długotrwałej rehabilitacji oraz zabiegom takim jak m.in. odbudowa kości, podnoszenie zatoki czy przeszczep w szczęce.
Brak kości w szczęce nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu wszczepienia implantów zygomatycznych – w wielu przypadkach jest to jedyne rozsądne rozwiązanie przywracające pacjentowi uśmiech i radość z życia.
Zygomatyczne implanty zębów sprawdzają się również u pacjentów, którzy mieli w przeszłości klasyczne implanty zębowe, ale przestały one z różnych przyczyn pełnić swoją funkcję i muszą zostać usunięte.

Ile czasu trwa procedura wszczepienia implantów zygomatycznych?

Wszczepienie implantów zygomatycznych to nie tylko niezwykle efektywne, ale też szybkie rozwiązanie – finalny efekt można osiągnąć nawet w 2 miesiące.
W tej kwestii wiele zależy od stanu zdrowia pacjenta i jego oczekiwań jednak należy podkreślić, że przez ten czas pacjent nie jest wykluczony z życia zawodowego i towarzyskiego przez braki w uzębieniu.
W 24-48 godzin lekarze podczas jednego zabiegu są w stanie wykonać i oddać pacjentowi uzupełnienie tymczasowe.
Pacjent unika tym samym procesu przygotowywania szczęki na wszczepienie klasycznych implantów zębowych – skomplikowanych zabiegów trwających nawet kilkanaście miesięcy, podczas których musiałby żyć bez uzupełnień protetycznych.

Implanty zygomatyczne – korzyści

Zabieg wszczepienia implantów zygomatycznych niesie ze sobą szereg korzyści fizycznych i psychicznych – ma wpływ na zdrowie, samopoczucie, pewność siebie oraz satysfakcję i radość z życia pacjenta.
Wszystko to jest możliwe dzięki wiedzy, doświadczeniu i zaangażowaniu lekarzy dentystów specjalizujących się w implantologii.

Jak się umówić na zabieg wszczepienia implantów zygomatycznych?

W celu umówienia się na zabieg wszczepienia implantów zygomatycznych konieczna jest wcześniejsza konsultacja u lekarza dentysty.
W pierwszej kolejności skupi się on na znalezieniu przyczyny utraty zębów, zapozna się wnikliwie ze stanem zdrowia pacjenta oraz jego oczekiwaniami,
co będzie punktem wyjściowy dla opracowania najlepszego, indywidualnego planu leczenia.
Dentysta weźmie pod uwagę m.in. warunki w jamie ustnej pacjenta, jego stan zdrowia, parametry krwi, a nawet poziom witamin i tryb życia, by dobrać możliwie najdelikatniejszą i najmniej inwazyjną metodę działania.

Implanty zygomatyczne – cena

Ile kosztują implanty zygomatyczne? Cena często ustalana jest indywidualnie w zależności od rodzaju problemu oraz oczekiwań pacjenta.
Mimo iż jest to jedno z najdroższych rozwiązań, pacjenci zdają sobie sprawę z jego skuteczności i opłacalności.
Mimo że koszt zabiegu zaczyna się od kilku tysięcy złotych, to jest on inwestycją, która zwróci się szybciej, niż mogłoby się wydawać w postaci nowego, lepszego życia. Czy jest coś cenniejszego?

Interesują Cię implanty zygomatyczne i chcesz dowiedzieć się więcej? Nie czekaj – przyjdź do nas na konsultację!