KONTAKT
Nakładki Invisalign – rewolucja w leczeniu wad zgryzu

Nakładki Invisalign – rewolucja w leczeniu wad zgryzu

Wady zgryzu mogą być przyczyną nie tylko problemów zdrowotnych, przyczyniać się do rozwoju próchnicy i chorób dziąseł, ale także wpływać na całe nasze życie powodując kompleksy i obniżając pewność siebie w kontaktach towarzyskich i zawodowych. Na szczęście nawet skomplikowane wady zgryzu można skutecznie i efektywnie wyleczyć bez bólu i dyskomfortu. Z pomocą przychodzą bowiem nowoczesne, wygodne i praktycznie niezauważalne dla otoczenia nakładki Invisalign – najlepsza alternatywa dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Dowiedz się więcej!

Nakładki Invisalign – skuteczne leczenie wad zgryzu

Nakładki Invisalign polecane są zarówno pacjentom z niedużymi wadami zgryzu, jak i osobom borykającym się z bardziej skomplikowanymi problemami w jamie ustnej. Krzywe zęby mają wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale też na zdrowie naszego organizmu. Utrudniają utrzymanie higieny w jamie ustnej, co sprzyja gromadzeniu się kamienia nazębnego, resztek jedzenia i bakterii w szczelinach między nimi, do których trudno jest dotrzeć szczoteczką i nicią dentystyczną. Niesie to ze sobą szereg negatywnych skutków, takich jak szybsze powstawanie próchnicy, stanów zapalnych oraz chorób dziąseł, co z kolei oddziałuje niekorzystnie na pracę narządów wewnętrznych. Osoby z nieprawidłowym zgryzem częściej borykają się także z problemami, jakimi są nieprzyjemny zapach z ust, osłabione szkliwo i kruchość zębów.

Nakładki Invisalign będą odpowiedzią na problemy pacjentów z licznymi wadami zgryzu m.in. takimi jak:

  • Stłoczenie
  • Zgryz głęboki
  • Przodozgryz
  • Zgryz otwarty
  • Zgryz krzyżowy
  • Szparowatość

Poznaj nakładki Invisalign

System Invisalign to dwie, indywidualnie zaprojektowane dla pacjenta nakładki wykonane ze specjalistycznego przezroczystego tworzywa. Aparat Invisalign w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów na zęby jest praktycznie niewidoczny. Można go także samodzielnie zdejmować np. na czas jedzenia lub mycia zębów. Leczenie jest bezbolesne i cechuje się wysoką skutecznością, a jego efekty przechodzą często najśmielsze oczekiwania pacjentów.

Nakładki Invisalign – od konsultacji do prostego uśmiechu

Pierwszy krok na drodze do prostego uśmiechu to konsultacja w klinice z lekarzem specjalizującym się w leczeniu wad zgryzu systemem nakładkowym Invisalign. Opracuje on najlepszy indywidualny plan leczenia, czas jego trwania oraz symulację efektu końcowego.

Drugi krok to wizyta, na której lekarz wydaje pacjentowi specjalnie dla niego zaprojektowane gotowe komplety nakładek oraz informuje o tym, kiedy należy je wymienić na następne – zazwyczaj wymiana następuje po tygodniu lub dwóch, zgodnie z planem leczenia. Nakładki powinno się nosić minimum przez 22 godziny dziennie.

Trzeci krok to wizyty kontrolne u lekarza w celu monitorowania procesu leczenia. Nakładki Invisalign w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów na zęby umożliwiają stawianie się na wizyty rzadziej, czyli co 6-8 tygodni. Na każdej wizycie kontrolnej wydawane są pacjentowi nowe komplety nakładek.

Ostatni krok to zakończenie leczenia i – tak jak w przypadku zakończenia leczenia tradycyjnym aparatem ortodontycznym – założenie aparatu retencyjnego w celu podtrzymania uzyskanego efektu pięknego i prostego uśmiechu.

Nakładki Invisalign dzięki zastosowaniu nowoczesnej, stale rozwijającej się technologii oraz wykorzystaniu innowacyjnego, odpornego i bezpiecznego tworzywa są idealną propozycją zarówno dla nastolatków, jak i dla osób dorosłych, które pragną zyskać pewność siebie i zadbać o swoje zdrowie. Dołącz do milionów zadowolonych pacjentów i wybierz nakładki Invisalign, które odmienią Twoje życie. Umów się na konsultację!