KONTAKT
Brakujący ząb skutkiem wielu problemów. Nie bagatelizuj tego!

Brakujący ząb skutkiem wielu problemów. Nie bagatelizuj tego!

Co dzieje się po usunięciu zęba?

Utrata nawet jednego zęba może mieć groźne skutki.
Dziąsła tracą podparcie i zaczynają zanikać.
Jeśli luka nie zostanie w porę uzupełniona to już po 3 latach w miejscu usuniętego zęba zanika ok 50- 70% tkanek.

Brak uzębienia powoduje przeciążenie zębów sąsiednich, które w konsekwencji pochylają się w kierunku luki, pozostawiając przerwy pomiędzy pozostałymi zębami. Zęby przekrzywiają się, a wskutek braku kontaktu jednego zęba z zębem przeciwstawnym w drugim łuku zdrowy wcześniej ząb zaczyna się wysuwać, aby zapełnić lukę, sprawiając wrażenie wydłużonego. W szparach gromadzą się resztki pokarmowe powodując rozwój próchnicy i paradontozy. Zostaje zaburzona symetria uśmiechu. Zęby stają się słabe, przeciążone, zaczynają się chwiać aż w końcu zostają usunięte.

Brak zęba jest problemem nie tylko estetycznym ale i zdrowotnym. Ma zły wpływ na dziąsła, zgryz, staw żuchwowo- skroniowy, odczuwanie smaków, mowę. Dodatkowo mogą pojawiać się problemy trawienne przez niedostateczne rozdrabnianie pokarmów oraz bóle głowy.

Nie zauważanie przez pacjentów lub bagatelizowanie zaniku kości po utracie zęba lub zębów, niesie za sobą często nieodwracalne skutki. W dłuższej perspektywie prowadzi do zaburzenia proporcji twarzy. Pojawiają się widoczne zmarszczki wokół ust, zapadają się wargi, broda wysuwa się do przodu zniekształcając profil i odległość między nosem, a wysuniętą do przodu brodą.

Zanik kości – wygląd przypominający staruszkę.

Poniższy krótki film doskonale obrazuje zmiany zachodzące w jamie ustnej po usunięciu zęba i możliwą metodę uzupełnienia tego braku implantem.

Nie odkładaj leczenia. Im dłużej zwlekasz tym większe zachodzą zmiany w Twojej jamie ustnej.
Zaczyna się od braku jednego zęba, którego skutki są groźniejsze niż Ci się wydaje!

Zastanawiasz się jak najlepiej uzupełnić brakujący ząb? Dowiedz się tutaj.

Umów się na wizytę. Stomatolog po badaniu przedstawi możliwości leczenia.