KONTAKT
Metoda all-on-4 – sposób na braki w uzębieniu

Metoda all-on-4 – sposób na braki w uzębieniu

Metoda All-on-4 – na czym polega? Dla kogo będzie odpowiednia i jakie niesie ze sobą korzyści? Dlaczego powinni się nią zainteresować pacjenci zmagający się z brakami w uzębieniu lub nawet całkowitym bezzębiem? Na te pytania odpowiadamy w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Metoda All-on-4® – dla kogo będzie odpowiednia?

Metoda All-on-4 skierowana jest w szczególności do tych pacjentów, którzy na co dzień borykają się z bezzębiem szczęki lub żuchwy, pacjentów cierpiących przez zanik kostny, do którego doszło w wyniku utraty zębów, a także tych, którzy stracili zęby z powodu chorób dziąseł. Metoda All-on-4 to także alternatywa dla protez ruchomych, których użytkowanie często bywa dla pacjentów uciążliwe i powoduje dyskomfort.

Metoda All on 4 – na czym polega?

All-on-4 to cztery tytanowe implanty precyzyjnie umieszczone w odpowiedniej pozycji w szczęce i/lub żuchwie pacjenta. Są one podporą dla stałego mostu, który obejmuje cały łuk zębowy. Tytan jest materiałem biokompatybilnym, co oznacza, że dla naszego organizmu jest on obojętny – stanowi więc idealny substytut korzenia a ludzki organizm nie uznaje go za ciało obce. Zastosowanie tego materiału umożliwia trwałą integrację implantu z kością pacjenta, który będzie mu służył przez wiele dekad. Implanty po wszczepieniu zostają natychmiastowo odpowiednio obciążone, a następnie lekarz stomatolog wykonujący zabieg osadza w łuku zębowym tymczasowe uzupełnienie brakujących zębów, dzięki czemu pacjent od razu po zabiegu może powrócić do wykonywania codziennych czynności i normalnie funkcjonować. Metoda All-on-4 zapewnia pacjentom naturalny wygląd i komfort, którego nie osiągnąłby poprzez zastosowanie protezy ruchomej. Proces gojenia i osteointegracji, czyli połączenia się tytanowego implantu z kością trwa zazwyczaj do kilkunastu tygodni. Po upływie tego czasu lekarz na wszczepionych wcześniej implantach osadza przygotowaną dla pacjenta ostateczną i stabilną pracę protetyczną.

Metoda All-on-4® – korzyści płynące z zabiegu

Zastosowanie leczenia z wykorzystaniem metody All-on-4 wiąże się z licznymi korzyściami dla pacjenta. Przede wszystkim poprawa jakości życia jest natychmiastowa – od razu po zabiegu pacjent może normalnie funkcjonować, jeść i pić oraz cieszyć się pełnym uzębieniem. Niewątpliwą korzyścią jest także naturalny wygląd oraz komfort użytkowania. Skrócony czas leczenia w połączeniu z jego niższym kosztem to także duża zaleta zastosowania tej metody. Sam zabieg jest krótki i bezbolesny. Co więcej, potrafi zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować potrzebę przeszczepu kości. Metoda All-on-4 to długoterminowe, estetyczne i wygodne rozwiązanie problemów wielu osób, które po zabiegu odzyskują dobre samopoczucie, pewność siebie i radość z życia.

Zainteresował Cię ten temat i chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!