KONTAKT

Czy licówki niszczą zęby – zalety i wady licówek

Marzysz o pięknym uśmiechu? Zależy Ci na tym, by Twoje zęby były równe oraz śnieżnobiałe? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Otóż specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, powstał ten krótki tekst, z którego dowiesz się wszystkiego na temat licówek, a także poznasz szczegóły dotyczącej zalet i wad, które wiążą się z ich zakładaniem. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem i chcesz dowiedzieć się więcej, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej lektury, a gwarantujemy, że nie będziesz żałować.

Co to są licówki

Zanim przejdziemy do pozostałej części artykułu, odpowiedzmy sobie na pytanie, czym tak właściwie są licówki i w jakim celu się je stosuje. Otóż licówki to nic innego jak specjalistyczne nakładki na zęby, których celem jest stworzenie pięknego, równego uśmiechu.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów licówek i to Ty (wraz z wykwalifikowanym stomatologiem) podejmujesz decyzję, który model będzie najlepszym wyborem dla Ciebie.

Od kilkunastu lat licówki są jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów upiększających zarówno wśród gwiazd, jak i przeciętnych obywateli. Dlaczego? Otóż jak wiadomo, uśmiech oraz wygląd zębów jest w stanie całkowicie zmienić wygląd twarzy.

Piękne białe oraz przede wszystkim idealnie równe zęby to marzenie wielu osób, które można spełnić właśnie dzięki licówkom.

Wady i zalety stosowania licówek

Mówiąc o plusach oraz minusach płynących ze stosowania tej metody upiększenia uśmiechu należy zacząć przede wszystkim od tego, w jaki sposób przebiega zabieg zakładania licówek. 

Otóż aby można było dostosować kształt licówek do uśmiechu, najpierw należy spiłować własne zęby pacjenta. Dlaczego? Nałożenie licówek to proces, dzięki któremu uśmiech świetnie się prezentuje, jednak nie jest on możliwy w sytuacji, w której na nowe ciało (w tym przypadku licówki) nie ma miejsca. Aby zapewnić miejsce na wybrany rodzaj licówek, należy spiłować około 0.5 mm szkliwa.

W praktyce oznacza to, że jeśli pacjent zdecyduje się na licówki, będzie musiał je nosić do końca życia, ponieważ spiłowane szkliwo nie ma szans odrosnąć, tym samym narażając odsłonięty ząb na różnego rodzaju czynniki, które mogą powodować nieprzyjemne uczucie lub nawet ból.

Kolejną wadą licówek jest to, że nie jest to metoda dla wszystkich. Przed założeniem licówek, lekarz ocenia stan uzębienia. Jeśli zatem Twoje zęby są krzywe, najpierw czeka Cię aparat ortodontyczny, który doprowadzi je do pożądanego stanu.

Ważnym wyznacznikiem podczas konsultacji w sprawie zakładania licówek jest również to, czy pacjent ściera zęby. Zgryzanie bądź też natarczywe ścieranie zębów jest objawem bruksizmu, który jest przeciwskazaniem do zabiegu zakładania licówek.

Dzieje się tak z bardzo prostego powodu: pacjent, który ściera zęby, może przypadkowo ściągać licówki bądź też narazić je na samoistne odpadnięcie. Osoby o pogłębionym zgryzie muszą być zatem gotowe na to, by rozpocząć leczenie ortodontyczne, które może potrwać kilka lat.

Licówki założone pacjentowi z wyraźnymi wadami zgryzu są po prostu nietrwałe, a cała inwestycja związana z tym przedsięwzięciem jest nieopłacalna.

Jeśli jednak chodzi o zalety korzystania z licówek, to niewątpliwe warto podkreślić ich wymiar estetyczny. Licówki są bowiem w stanie rozwiązać problem przebarwień oraz ewentualnych nierówności na zębach, a także całkowicie zmienić kształt oraz wygląd zęba.

Wykwalifikowani specjaliści opracują licówki z wybranego materiału tak, by zapewnić jak największe komfort, a przy tym zlikwidować puste przestrzenie między zębami, dopasować wielkość zębów, a także poprawić ogólną estetykę uśmiechu.

Stosowanie licówek może być powodem do wyjścia z kompleksów oraz zaakceptowania własnego ja. Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, a także zapoznać się ze szczegółowymi informacja dotyczącymi zabiegu, wejdź na stronę https://dentalfraternity.pl/licowki/.


Czy licówki niszczą zęby?

To pytanie pada wyjątkowo często. Pacjenci, którzy marzą o pięknym uśmiechu, zastanawiają się bowiem, czy założenie licówek zniszczy wygląd oraz stan ich naturalnych zębów. W tym miejscu należy zaznaczyć, że licówki same w sobie nie mają wpływu na stan naturalnych zębów, jednak podczas zabiegu płytka jest piłowana, dlatego naturalne zęby nie są i nigdy nie będą w takim stanie jak przed licówkami.

Jeśli jednak chodzi o ewentualne zniszczenia wywołane stricte przez noszenie licówek, to nic takiego nie ma miejsca.

Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym zabiegiem, nie czekaj ani chwili dłużej i już dziś umów się na konsultację w dentalfraternity.pl

Dowiedz się więcej o licówkach.