KONTAKT

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Czy chcesz podkreślić swoje naturalne piękno?


Skorzystaj z zabiegów medycyny estetycznej w Dental Fraternity!

Medycyna estetyczna

Czy chcesz podkreślić swoje naturalne piękno?


Skorzystaj z zabiegów medycyny estetycznej w Dental Fraternity!

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej u naszych pacjentów

Zanim zaprezentujemy Ci, jak wygląda oferta zabiegów medycyny estetycznej w Dental Fraternity, obejrzyj zdjęcia naszych pacjentów, którzy przed Tobą zdecydowali się na to rozwiązanie. Wszystkie poniższe zdjęcia prezentują realnych ludzi, którzy zaufali naszym specjalistom.

Original Image po
Modified Image przed

kwas hialuronowy, Marta, 38 lat

Original Image po
Modified Image przed

toksyna botulinowa, Marcin, 49 lat

Original Image po
Modified Image przed

wolumetria, modelowanie kości policzkowych, Maria, 68 lat

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Pacjenci decydujący się na metamorfozę uśmiechu, po zakończonym leczeniu stomatologicznym często zgłaszają potrzebę dodatkowych zmian w obrębie twarzy.
Hollywood smile to nie tylko śnieżnobiałe i równe zęby. Zbyt małe lub nierówne usta także mogą wymagać poprawy, aby cały proces leczenia zakończył się sukcesem. Taki problem najczęściej dotyczy pacjentów protetycznych i ortodontycznych. Nie bez powodu również mówimy o uśmiechniętych oczach.
Dzięki mimice twarzy pokazujemy emocje, ale z biegiem czasu na naszych twarzach pojawia się coraz więcej niepożądanych zmarszczek w postaci kurzych łapek, lwiej zmarszczki i zmarszczek poprzecznych czoła. Nasza skóra przestaje być jędrna co jest przyczyną powstawania tzw. chomików i worków pod oczami.
Dzięki odpowiednio dobranym wypełniaczom i preparatom jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić. Niewiele osób wie, że w przypadku zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oprócz aspektu estetycznego, niezwykle ważny jest również aspekt terapeutyczny tak jak w przypadku bruksizmu, nadpotliwości czy łysienia. Z tymi problemami również może się zgłosić do Dental Fraternity.

POWIĘKSZANIE I MODELOWANIE UST

Zabieg polegający na wypełnieniu i wymodelowaniu ust odpowiednio dostosowanym wypełniaczem. Preparaty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego o różnych konsystencjach (od półpłynnych do gęstych żeli o dużej sprężystości) pozwalają uzyskać spektakularne efekty dostosowane do różnych potrzeb pacjentów. Dzięki temu zabiegowi usta są pełniejsze, jędrne i kształtne. Od razu po zabiegu może pojawić się obrzęk i drobne siniaki, które po kilku dniach są wygojone i niewidoczne.

Zalety rozwiązania

natychmiastowe efekty; wyrazistość efektów zwiększa się do kilkunastu dni; stałość rozwiązania - efekty widoczne od 10 do 18 m-cy; zabieg niemal bezbolesny, w znieczuleniu powierzchniowym

LIKWIDACJA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH (kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki poprzeczne czoła)

Krótki, praktycznie bezbolesny zabieg. Polega na podaniu preparatu toksyny botulinowej w obszar poddany terapii. Odpowiednio dobrana dawka nie powoduje całkowitej blokady mimiki, podczas
konsultacji ustalany jest zakres zabiegu i efekt jaki pacjent chce uzyskać.
Możliwa jest eliminacja zmarszczek przy pozostawieniu minimalnej aktywności
mięśniowej. W czasie działania preparatu, nasze mięśnie nie kurczą się, dzięki czemu nie
powstają nowe zmarszczki, a skóra wygładza się.
Oznacza to, że przez 4-9 miesięcy starzejemy się w znacznie wolniejszym tempie. Po ustąpieniu działania mięśnie wracają do normalnej aktywności i skóra zaczyna się z powrotem marszczyć.
Większość pacjentów wykonuje zabieg ponownie, ponieważ lubi swoje młodsze oblicze.

Zalety rozwiązania

zabieg “lunchowy” - praktycznie bezbolesny; krótki (ok. 30 minut); po jego wykonaniu można wrócić do codziennych obowiązków; pierwsze efekty widoczne po 3-5 dniach, ostateczne po 2 tygodniach; efekty utrzymują się od 4 do 9 miesięcy

LECZENIE BRUKSIZMU

Bruksizm to nadmierna i mimowolna aktywność mięśni żwaczy. Charakterystyczne dla bruksizmu jest zaciskanie i zgrzytanie zębami podczas snu. To niekontrolowane zjawisko ma negatywne skutki zdrowotne i estetyczne.
Prowadzi do ścierania szkliwa, odkrywania korzeni zębów, uszkodzeń dziąseł, złamań zębów, a gdy długo jest niezdiagnozowane i nieleczone, może spowodować nawet stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.
Mogą pojawić się migreny, napięcia karku, bóle głowy, pleców, zaburzenia równowagi czy problemy ze słuchem. Dodatkowo niekorzystnym efektem bruksizmu może być tzw „twarz kwadratowa”, ciężka i poszerzona w dolnej partii o zmienionym owalu. Bruksizm może dotykać osoby w każdym wieku i bez względu na płeć. Szacuje się, że obejmuje około 8-20% populacji.
Przyczyny tego schorzenia nie są ściśle określone, jednak do najczęstszych należą stres, obecność pasożytów w organizmie i choroby. Stosowanie botoksu w leczeniu bruksizmu może być traktowane jako metoda wspomagająca przy jednoczesnym stosowaniu szyn relaksacyjnych (przezroczystych nakładek) zakładanych na zęby lub jako metoda samodzielna w przypadku braku akceptacji szyn relaksacyjnych przez pacjenta.
Działanie toksyny botulinowej polega na czasowym zablokowaniu przepływu impulsu nerwowego do mięśnia żwacza. Powoduje to zmniejszenie napięcia mięśnia i w efekcie jego obkurczenie i rozluźnienie oraz zapobiega ich nadreakcji. Zmniejsza się napięcie i ból mięśni. Po pewnym czasie zanika również objaw zgrzytania zębami, rysy twarzy w okolicy szczęki ulegają złagodzeniu, a nawet widocznemu odmłodzeniu. Efekt utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. W trakcie działania preparatu mięśnie są osłabione, zniwelowane jest napięcie w szczęce, a nasza twarz wygląda smuklej ponieważ mięśnie tracą swoją objętość.

Zalety rozwiązania

efekt zmniejszenia bólu i obniżenia napięcia mięśni; szybkie wystąpienie efektów - w ciągu 3 do 7 dni; stałość rozwiązania - utrzymuje się do 6-8 miesięcy; zmniejszenie objawów bólowych; redukcja zgrzytania zębami; wyszczuplenie rysów twarzy

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Jeden z najpopularniejszych i najmniej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Regularnie wykonywana potrafi skutecznie zatrzymać proces starzenia. ​Polega na śródskórnej iniekcji preparatu dobranego do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Po konsultacji i ustaleniu problemu, z którym zgłasza się pacjent, dobierany jest rodzaj preparatu. Podawane koktajle to najczęściej mieszanina nieusieciowanego kwasu hialuronowego (lub kwasu hialuronowego słabo sieciowanego), witamin, aminokwasów, peptydów, kwasów nukleinowych i minerałów.
Wybrany preparat metodą seryjnych nakłuć podawany jest podskórnie w wyznaczonych wcześniej obszarach.
Pozytywne działanie mezoterapii jest dwutorowe. Po pierwsze odpowiadają za nie składniki aktywne użytego “koktajlu” – nawilżają i odżywiają skórę, a po drugie już samo nakłuwanie skóry powodujące jej mikrouszkodzenia pobudza komórki do regeneracji, co sprzyja poprawie jej gęstości i jędrności.
Zabieg mezoterapii powinno wykonać się w serii około 4 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych. Aby podtrzymać efekt raz na kilka miesięcy należy powtórzyć zabieg.

Zalety rozwiązania

poprawa napięcia i nawilżenia skóry; wygładzenie zmarszczek; przywrócenie zdrowego kolorytu skóry; stymulowanie regeneracji skóry; naturalny efekt zmian

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jak kształtują się ceny wyżej wymienionych usług?

Pacjenci zachęcani są do przyjścia na konsultacje zanim zapiszą się na konkretny zabieg. Koszt konsultacji to 200 zł. Ceny zabiegów wahają się od 400 do 2 000 zł w zależności od wybranego obszaru i ilości zużytego materiału.

Czy w gabinecie stomatologicznym mogę powiększyć usta?

Oczywiście. Świadomość jak ważne jest to, aby zabiegi z zakresu medycyny estetycznej były bezpieczne powoduje, że w Dental Fraternity zabieg powiększania ust wykonują tylko lekarze z odpowiednim wykształceniem, którzy cały czas poszerzają wiedzę na ten temat.

Jaki związek ma stomatologia z medycyną estetyczną?

Mając na uwadze fakt, że lekarze Dental Fraternity specjalizują się w spektakularnych metamorfozach i kompleksowym leczeniu, obszarem zainteresowania nie są tylko i wyłącznie zęby.
Wymarzony uśmiech, to też ich oprawa. Zmarszczki w okolicy oczu i czoła czasami skutecznie zniechęcają naszych pacjentów do pełnego uśmiechu. To samo dotyczy ust. Nasi pacjenci nie zawsze są zadowoleni z kształtu swoich warg nawet po zakończeniu metamorfozy uzębienia.
Dlatego często proponowana im jest konsultacja u naszych specjalistów zajmujących się medycyną estetyczną. Dzięki temu, możliwy do osiągnięcia jest efekt końcowy leczenia, który w pełni satysfakcjonuje pacjenta.

Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej można wykonać w Dental Fraternity?

1. Likwidacja zmarszczek mimicznych - kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki poprzeczne czoła.
2. Powiększanie i modelowanie ust.
3. Wolumetria - modelowanie kości policzkowych i żuchwy.
4. Mezoterapia - rewitalizacja skóry.
5. Osocze bogatopłytkowe - poprawa jakości skóry i zapobieganie łysieniu.
6. Leczenie nadpotliwości - pachy, dłonie.

Czy w Dental Fraternity można wykonać zabieg mezoterapii igłowej?

Tak. Jest to jeden z najpopularniejszych i najmniej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Regularnie wykonywana potrafi skutecznie zatrzymać proces starzenia.

Czy zabieg mezoterapii igłowej wystarczy wykonać tylko jeden raz, żeby zobaczyć efekty?

Zabieg mezoterapii powinno wykonać się w serii około 4 zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie. Aby podtrzymać efekt raz na kilka miesięcy należy powtórzyć zabieg.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bolesne?

Zabiegi medycyny estetycznej najczęściej polegają na iniekcji odpowiednio dobranego preparatu w wybrany obszar skóry. Z tego powodu niektóre osob mogą odczuwać lekki dyskomfort w trakcie zabiegu. Aby cała procedura była dla pacjenta komfortowa, lekarz zwykle stosuje znieczulenie niedługo przed rozpoczęciem zabiegu. Znieczulenie w tym wypadku wykonywane jest najczęściej kremem znieczulającym lub poprzez mocne schłodzenie skóry sprayem.