fbpx

Co zamiast protez?

W przypadku utraty wielu zębów lub bezzębia najczęstszym rozwiązaniem są protezy, czyli tzw. sztuczna szczęka. Dzięki protezie można pozbyć się wielu problemów wywołanych przez braki zębowe. Ale jeżeli nie jest ona dobrze dopasowana lub nie dba się o nią odpowiednio, może to prowadzić do powstania szeregu nowych problemów.

Podrażnione dziąsła i jama ustna

Niektóre osoby noszące protezę cierpią na zakażenia jamy ustnej wywołane przez drożdżaki, które bytują na ich protezach, jeżeli nie są one dobrze dopasowane.

Przesuwające się protezy

Utrata zęba zaburza wzajemną relację pomiędzy zębami a kością. Dziąsło i kość nie są już wystarczająco pobudzane przez zęby i ich korzenie i dlatego kość szczęki zaczyna zanikać, a dziąsła się obniżają. Kiedy to się dzieje, proteza staje się luźna i trzeba ją dostosować. Luźne protezy mogą wywoływać bolesny ucisk w niektórych miejscach, a także bolesne stany zapalne.Kremy mocujące do protez dają jedynie chwilową ulgę i należy je stosować oszczędnie. Częste stosowanie coraz większej ilości takiego kremu może być uciążliwe, czasochłonne i często przykre dla osób noszących protezy.

Trudności w jedzeniu, mówieniu i uśmiechaniu się

Każda osoba nosząca protezę z pewnością zna to uczucie, kiedy nie może zjeść tego co lubi. A może nawet czuje się niekomfortowo, uśmiechając się lub wypowiadając się publicznie, z powodu lęku przed wypadnięciem protezy w obecności innych osób.

W jaki sposób rozwiązania związane z implantami stomatologicznymi mogą pomóc?

Powszechnie uważa się, że implanty stomatologiczne są najbardziej skuteczną, obecnie stosowaną metodą odbudowy brakujących zębów, ponieważ dają one wiele istotnych korzyści pacjentom.

Naturalny uśmiech

Nowoczesny implant stomatologiczny wygląda tak jak prawdziwy ząb. Jego kolor, kształt i kontur dopasowuje się, aby był taki sam jak wcześniejsze zęby. Efektem będzie naturalny uśmiech, który przywróci pewność siebie i jakość życia. Wraz z nowymi, lśniącymi zębami widocznymi na zewnątrz powróci także dobre samopoczucie.

Jedzenie i mówienie w prawidłowy sposób

Czy musiałeś zrezygnować z ulubionych dań po utracie zębów? Czy czujesz się skrępowany podczas rozmowy, ponieważ protezy lub brak zębów uniemożliwiają wyraźne mówienie? Implanty stomatologiczne przywrócą wszystkie funkcje jakie pełniły prawdziwe zęby. Niezależnie od tego jak twarde, chrupiące lub ciągnące się potrawy lubisz, dzięki implantom stomatologicznym powrócą one do twojego menu. A także umożliwią wyraźne mówienie podczas długich rozmów z przyjaciółmi.

Zdrowa kość szczęki i zęby sprawiają, że twarz wygląda młodziej

Rozwiązania związane z implantami stomatologicznymi pobudzają kość szczęki, która mogła ucierpieć przez lata noszenia źle dopasowanej protezy. Implanty stomatologiczne wywołują proces zwany osteointegracją (z Greki osteon – kość) zachodzący w kości szczęki, podczas którego implant łączy się z kością i utrzymuje jej dotychczasowe położenie. Jest jeszcze więcej dobrych wiadomości! Wystarczająca ilość kości szczęki oraz pełny zestaw zębów od środka podtrzymujących wargi mogą zapewnić młodszy wygląd.

Stabilne i dobrze dopasowane

Zapomnij o niewygodnych, przesuwających się protezach. Dzięki temu, że implanty stomatologiczne są dostosowane do kości szczęki, rozwiązanie to jest bardziej stabilne i wygodniejsze niż protezy. Poza tym są one wykonane z materiałów biokompatybilnych, co oznacza, że ciało ludzkie będzie je dobrze tolerowało.

Długotrwałe i skuteczne rozwiązanie

Implanty stomatologiczne są bardzo trwałe. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i dobrej higienie jamy ustnej  implanty wytrzymają przez wiele lat, a nawet do końca życia. Od założenia pierwszemu pacjentowi nowoczesnych implantów w 1965 r. minęły już dziesięciolecia badań nad ich funkcjonalnością i stabilnością. I nadal rozwija się to rozwiązanie.

Opłacalność

Uważa się, że leczenie za pomocą implantów jest długofalową inwestycją w zdrowie i dobre samopoczucie – czyli inwestycją w życie. W porównaniu do innych sposobów odbudowy koszty początkowo mogą wydawać się wyższe. Jednakże wyższe koszty utrzymania, możliwe większe zanikanie kości szczęki i w końcu utrata coraz większej liczby zębów mogą sprawić, że inne sposoby odbudowy będą w dłuższej perspektywie jeszcze droższe

Koncepcja leczenia All-on-4®

To rozwiązanie związane z zastosowaniem implantów stomatologicznych zaprojektowane dla osób nieposiadających zębów. Jeżeli zęby muszą zostać wyrwane lub nie chcesz dłużej żyć bez zębów, koncepcja leczenia All-on-4® może być właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.
Wystarczą tylko cztery implanty stomatologiczne, aby przy pomocy koncepcji leczenia All-on-4®  udało się odbudować wszystkie brakujące zęby.

Technika ta posiada szereg zalet:

Krótszy czas leczenia, niższe koszty. Niewielka liczba implantów potrzebna podczas stosowania tej koncepcji znacznie zmniejsza czas leczenia, a także często sprawia, że rozwiązanie to staje się bardziej opłacalne niż inne porównywalne możliwości.Bardzo złożony sposób umieszczania implantów w tylnej części jamy ustnej sprawia, że jest to opcja leczenia dla pacjentów ze znacznie zredukowaną kością szczęki wskutek lat życia bez zębów.
Zęby na stałe już w dniu zabiegu. W zależności od indywidualnego stanu uzębienia stomatolog może przymocować do implantów tymczasowy most już w dniu zabiegu. Oznacza to, że można opuścić gabinet z pełnym zestawem zębów i powrócić do codziennych czynności. Po określonym czasie gojenia się stomatolog wymieni tymczasowy most na ten ostateczny stworzony w laboratorium stomatologicznym.
Porozmawiaj ze swoim stomatologiem, aby dowiedzieć się, czy koncepcja leczenia All-on-4®  jest odpowiednim rozwiązaniem.

Proteza na dwóch implantach

W przypadku całkowitego braku zębów (bezzębie szczęki lub żuchwy), podstawową metodą leczenia stosowaną przez dziesięciolecia było wykonanie protez całkowitych, osiadających na błonie śluzowej.Długoletnie używanie takich protez prowadzi do utraty kości wyrostka, co może powodować brak podłoża dla następnej protezy po kilku latach. Protezy całkowite powodują znaczny dyskomfort podczas użytkowania. Stosowanie powszechnie dostępnych klejów do protez często nie wystarcza do prawidłowego jej utrzymania. Powoduje to stres, że w każdej chwili proteza może się przesunąć lub nawet wypaść.

Proteza na 2 implantach rozwiązuje wszystkie wymienione problemy.

Praca protetyczna mocowana jest do podłoża (implanty wszczepione w kość) za pomocą elementów retencyjnych. Elementy te w postaci kulek lub lokatorów przymocowane są do implantów. Proteza posiada miejsca do zamocowania kulki lub innego elementu retencyjnego zamocowanego na implancie. Wszystkie elementy odpowiedzialne za utrzymanie protezy są w razie potrzeby wymienne.

System mocowania protezy na elementach retencyjnych (kulki, lokatory) zwiększa znacznie komfort noszenia protezy. Takie rozwiązanie całkowicie eliminuje broblem spadania protezy.

Umów się na wizytę

W klinice Dental Fraternity chirurgią zajmują się:

DENTAL FRATERNITY OCHOTA – MOCHNACKIEGO 10

Adres: ul. Mochnackiego 10, 02-042 Warszawa
Telefon: 22 789 93 10
Email: [email protected]

DENTAL FRATERNITY CENTRUM –
JANA PAWŁA II 26

Al. Jana Pawła II 26, 00-133 Warszawa
Telefon: 22 620 55 88
Email: [email protected]

DENTAL FRATERNITY ŚRÓDMIEŚCIE – SENATORSKA 20

Adres: Senatorska 20, 00-095 Warszawa
Telefon: 22 827 84 07
Email: [email protected]

DENTAL FRATERNITY BEMOWO –
Wrocławska 21

dres: ul. Wrocławska 21, 01-494 Warszawa
Telefon: 22 861 04 40
Email: [email protected]

zostań naszym
klientem

Skontaktuj
się z nami

Umów się na wizytę