medycyna-estetyczna-zabiegi-na-twarz-i-cialo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Medycyna estetyczna – zabiegi na twarz i ciało

Medycyna estetyczna cieszy się rosnącą popularnością wśród osób w każdym wieku – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Metody i preparaty mające na celu poprawić nasz komfort życia i wygląd nie są już zarezerwowane jedynie dla celebrytów – obecnie są dostępne dla każdego! Jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się największym zainteresowaniem i jak mogą nam pomóc w codziennym życiu?

Medycyna estetyczna – zabiegi, które są najbardziej popularne

Medycyna estetyczna to odpowiedź na problemy osób borykających się z wieloma problemami dotyczącymi zarówno wyglądu naszej twarzy, jak i całego ciała. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi, na które zgłaszają się pacjenci pragnący zadbać o pielęgnację i dobrą kondycję swojej skóry, zlikwidować zmarszczki, wymodelować niektóre partie twarzy i ciała oraz przywrócić skórze jędrność i witalność.

Peelingi

Peelingi mechaniczne lub chemiczne to zabiegi pielęgnacyjne, które znacząco poprawiają kondycję naszej skóry. Stosowane są u osób w każdym wieku, a zabiegi wykonywane są seriami – ok. 4 sesje powtarzane co miesiąc. Efekty, jakie można uzyskać dzięki peelingom, zauważalne są bardzo szybko. Skóra staje się bardziej gładka i jędrna oraz widocznie odżywiona.

Mezoterapia

Popularny zabieg, jakim jest mezoterapia, ma na celu nawilżenie pewnego obszaru naszej skóry, pozbycie się szorstkości oraz zadbanie o przywrócenie jej naturalnego koloru i witalności. Mezoterapia jest dużo bardziej skuteczna niż kremy, ponieważ preparaty przy pomocy nakłuć aplikowane są dużo głębiej, dzięki czemu mogą oddziaływać bezpośrednio na wewnętrzne partie skóry. Obszary, w których mezoterapia wykonywana jest najczęściej to skóra głowy, twarzy lub rąk.

Preparaty, które mogą być aplikowane podczas mezoterapii to:

 • Nieusieciowany kwas hialuronowy o znakomitych właściwościach nawilżających
 • Osocze bogatopłytkowe
 • Komórki macierzyste
 • Specjalny koktajl, czyli odpowiednio dobrane przez lekarza medycyny estetycznej składniki odpowiadające potrzebom skóry pacjenta

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa typu A to nic innego, jak popularny i skuteczny botoks. Jest ona sprzymierzeńcem w walce z niechcianymi zmarszczkami mimicznymi, które dotykają wielu pacjentów. Preparat blokujący i rozluźniający wybrane mięśnie wstrzykiwany jest miejscowo, a ból związany z aplikacją jest minimalny.

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej to:

 • Likwidacja zmarszczek na czole
 • Likwidacja zmarszczek między brwiami
 • Likwidacja zmarszczek pod nosem
 • Usunięcie tzw. kurzych łapek, czyli zmarszczek w kącikach oczu
 • Relaksacja mięśni żujących (np. w przypadku bruksizmu)
 • Relaksacja mięśni unoszących górną wargę (tzw. gummy smile)

Od razu po zabiegu pacjent może powrócić do wykonywania codziennych czynności.

Wypełniacze

Wypełniacze to najczęściej preparaty kwasu hialuronowego o silnie nawilżających właściwościach. Aplikacja w danym obszarze wpływa na kondycję naszej skóry w jego obrębie, umożliwia jego modelowanie, wypełnienie bruzd, odzyskanie dawnej objętości oraz nadanie pożądanego kształtu. Możliwości, jakie dają preparaty kwasu hialuronowego, są ogromne! Zabiegi z jego wykorzystaniem najczęściej mają na celu zapewnić działanie nawilżające, rewitalizujące oraz wypełniające i służą do osiągnięcia efektów takich jak:

 • Wypełnienie/modelowanie skóry w okolicy oczu
 • Modelowanie owalu twarzy
 • Modelowanie/wypełnienie ust
 • Modelowanie/wypełnienie policzków
 • Wypełnienie bruzd
 • Odżywienie czerwieni wargowej (efekt pełnych i nawilżonych ust)

Lekarz medycyny estetycznej zawsze dobiera preparat indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta oraz jego oczekiwań.

Profhilo®

Profhilo® to innowacja w świecie medycyny estetycznej! Preparat ten nazywany jest molekułą młodości – przywraca kontur, profil i jędrność twarzy oraz intensywnie odżywia komórki, dzięki czemu jest tak chętnie stosowany w celu przywrócenia skórze elastyczności oraz nadaniu twarzy właściwego owalu. Dzięki pobudzaniu procesów bioremodelingu i biostymulacji efekt nie tylko jest widoczny od razu po zabiegu, lecz narasta z czasem – następuje przebudowa własnej tkanki, co sprzyja dłuższemu utrzymywaniu się pozytywnych zmian. Warto wiedzieć, że preparat Profhilo ® jest w tym momencie jedynym na świecie preparatem służącym do przebudowy i przywrócenia parametrów skóry, które utraciła one w procesach starzenia, czyli bioremodelingu.

Medycyna estetyczna – zabiegi na zmarszczki pod oczami

Zmarszczki pod oczami to naturalne zjawisko związane z procesem starzenia się skóry. U niektórych są bardziej widoczne, u niektórych mniej, jednak prędzej czy później każdy z nas będzie miał z nimi do czynienia. To, jak głębokie i jak bardzo widoczne będą nasze zmarszczki, zależy nie tylko od naszego trybu życia i dbania o skórę, lecz także od skłonności genetycznych. Medycyna estetyczna pozwala poradzić sobie z problemem, jakim są zmarszczki pod oczami – zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, komórek macierzystych, kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej potrafią je skutecznie zlikwidować.

Medycyna estetyczna – leczenie łysienia

Medycyna estetyczna to odpowiedź na częsty problem, jakim jest łysienie u kobiet oraz u mężczyzn. Najlepsze kliniki medycyny estetycznej umożliwiają skorzystanie z zabiegów umożliwiających leczenie łysienia m.in. dzięki wykorzystaniu preparatu, jakim jest osocze bogatopłytkowe.

Medycyna estetyczna – usuwanie blizn

Wiele osób żyje z bliznami, powstałymi w różnych okresach życia. Mogą to być blizny po trądziku, po oparzeniach, blizny po cesarce lub blizny na twarzy, które są przyczyną kompleksów i uniemożliwiają czerpania satysfakcji i zadowolenia z własnego wyglądu. Kremy na blizny nie są tak skuteczne jak zabiegi medycyny estetycznej, które mają na celu zminimalizowanie widoczności i całkowite usunięcie blizn.

Medycyna estetyczna – usuwanie rozstępów

Rozstępy – jak powstają i dlaczego? W przeciwieństwie do blizn nie są one wynikiem mechanicznego urazu, a skutkiem zrywania włókien kolagenowych. Powstawanie rozstępów najczęściej jest związane ze zmianami hormonalnymi oraz nadmiernym rozciąganiem się skóry. Rozstępy na brzuchu, piersiach, udach, pośladkach, a nawet plecach są często powodem dyskomfortu i wstydu. Osoby dotknięte tym problemem szukają odpowiedzi na pytanie, jak się pozbyć rozstępów i przywrócić skórze jej dawny wygląd, stosując domowe sposoby i kremy na rozstępy, które najczęściej są nieskuteczne. Medycyna estetyczna także w tej kwestii jest pomocna – skuteczne i bezpieczne zabiegi na rozstępy, oferowane przez najlepsze kliniki medycyny estetycznej z powodu swojej skuteczności cieszą się dużą popularnością.

Medycyna estetyczna – na co zwrócić uwagę

Decydując się na zabiegi medycyny estetycznej, należy zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniej kliniki. Lekarz medycyny estetycznej, do którego się zgłaszamy, powinien być kompetentny, mieć odpowiednie certyfikaty i zezwolenia, a także doświadczenie. Wybierajmy sprawdzone kliniki medycyny estetycznej – tylko tam dostaniemy gwarancję bezpieczeństwa, spełnienia wszystkich norm i procedur podczas zabiegu, wykorzystania odpowiednich preparatów i przeprowadzenia zabiegu w odpowiednio sterylnych i bezpiecznych warunkach. Nie decydujmy się na zabiegi medycyny estetycznej w podejrzanych miejscach u osób, które nie mają wykształcenia medycznego, ponieważ może to być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.

Zainteresował Cię ten temat i chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>