KONTAKT

Protezy zębowe

Protezy zębowe

Zastanawiasz się nad wymianą protezy?


Poznaj najnowocześniejsze metody leczenia bezzębia i zmień swoje życie!

Protezy zębowe

Zastanawiasz się nad wymianą protezy?


Poznaj najnowocześniejsze metody leczenia bezzębia i zmień swoje życie!

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Pacjenci, którzy skorzystali z nowoczesnych rozwiązań protetycznych

Każda osoba nosząca protezę z pewnością zna to uczucie, kiedy nie może zjeść tego co lubi. A może nawet czuje się niekomfortowo, uśmiechając się lub wypowiadając się publicznie, z powodu lęku przed wypadnięciem protezy. Poznaj zabiegi implanto-protetyczne oferowane w Dental Fraternity, które zapewnią Ci komfort i dodadzą pewności siebie.

CO ZAMIAST PROTEZ?

W przypadku utraty wielu zębów lub bezzębia najczęstszym rozwiązaniem są protezy, czyli tzw. sztuczna szczęka. Dzięki protezie można pozbyć się wielu problemów wywołanych przez braki zębowe. Ale jeśli nie jest ona dobrze dopasowana lub nie dba się o nią odpowiednio, może to prowadzić do powstania szeregu nowych problemów.
Na szczęście nowoczesna medycyna umożliwia zastąpienie niewygodnej i niefunkcjonalnej protezy. Wszystko dzięki implantom zębowym.
Implanty to świetne rozwiązanie dla pacjentów bezzębnych. Wystarczy wszczepić od 2 do 6 implantów aby znacząco polepszyć utrzymanie i retencje protezy.
Ruchomość protez, zwłaszcza dolnej, jest dla wielu pacjentów dużym problemem. Do wszczepionych implantów można przykręcić zaczepy kulowe, lokatory, lub wykonać bardziej skomplikowane konstrukcje jak np. belki. Takie rozwiązania znacząco poprawiają komfort życia naszych pacjentów. Umożliwiają swobodne rozmowy, uśmiech, a przede wszystkim przywracają funkcję żucia, dzięki czemu nasi pacjenci bez skrępowania i obaw znowu mogą jeść wszystko.

PROTEZA CAŁKOWITA

Proteza akrylowa jest wyjmowanym uzupełnieniem protetycznym, które odtwarza brakujące zęby. Proteza całkowita składa się z bazy akrylowej, która uzupełnia utraconą tkankę kostną oraz zębów akrylowych, które zastępują brakujące, naturalne zęby. W protezach akrylowych częściowych, dodatkowo występują klamry z doginanego drutu, które pomagają utrzymywać protezę w jamie ustnej.

Zalety rozwiązania

względnie niska cena; przystępność i szybkość rozwiązania

PROTEZA CAŁKOWITA NA BELCE DOLDERA

Belka Doldera ma zastosowanie w przypadku leczenia bezzębia całkowitego i jest elementem protetycznym umożliwiającym zakotwiczenie protezy całkowitej wykorzystując uprzednio wszczepione implanty.
Jest to przykład protezy ruchomej mocowanej stabilnie na stale zakotwiczonej tytanowej belce. Po zespoleniu się implantów z kością i ich odsłonięciu przykręca się do nich belkę Doldera, a w wykonywanej protezie całkowitej umieszcza się specjalne elementy zatrzaskowe. Pozwala to na uzyskanie bardzo komfortowej stabilności protezy.

Zalety rozwiązania

rozwiązanie tańsze niż “All on 4”; umożliwia odbudowę całego łuku u pacjentów z dużymi brakami kości w odcinkach bocznych bez konieczności uzupełnienia kości

ALL ON 4

ALL ON 4 to technika odbudowy uzębienia w jeden dzień, bez dodatkowych zabiegów tj. przeszczep czy odbudowa kości. W dniu zabiegu pacjentowi wszczepiane są 4 lub 6 implantów w szczęce i/lub żuchwie. W dniu zabiegu pacjent wychodzi z kliniki z pełnym uzębieniem (mostem). Po czasie 6 miesięcy most tymczasowy wymieniany jest na most stały.

Zalety rozwiązania

pełny uśmiech w jeden dzień; imponujący efekt estetyczny

PROTEZA NA LOKATORACH

Rozwiązanie ruchome dedykowane dla osób, które nie mają wielu lub żadnego zęba w żuchwie czy szczęce. Jest to alternatywa dla zwykłych protez bez podparcia. Do dwóch lub większej ilości implantów mocuje się wyjmowaną protezę całkowitą lub częściową. Elementy kotwiczące trzymają ją stabilnie na miejscu, ale też pozwalają łatwo wyjąć. Implanty zębów zapobiegają deformacji rysów twarzy. Pozwalają również uniknąć noszenia ruchomej protezy.

Zalety rozwiązania

rozwiązanie tańsze niż “All on 4”; zapewnia komfort jedzenia i funkcjonowania; stabilne umocowanie aparatu

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jak kształtują się ceny wyżej wymienionych usług?

Proteza akrylowa od 2 500 zł
Proteza całkowita na belce Doldera od 25 000 zł
“All on 4” szczęka/żuchwa od 24 000 zł za część chirurgiczną oraz od 18 000 zł za część protetyczną
Proteza na lokatorach od 16 000 zł.

Co jest alternatywą do protez?

To rozwiązanie związane z zastosowaniem implantów stomatologicznych zaprojektowane dla osób nieposiadających zębów. Jeżeli zęby muszą zostać wyrwane lub pacjent nie chce dłużej żyć bez zębów, koncepcja leczenia “All-on-4” może być właściwym rozwiązaniem. ‍Wystarczą tylko cztery implanty stomatologiczne, aby przy pomocy koncepcji leczenia All-on-4® udało się odbudować wszystkie brakujące zęby.

Jak długo trzeba czekać na nowe zęby w przypadku “All on 4”?

W przypadku rozwiązania “All on 4” nasi pacjenci wychodzą z pięknym nowym uśmiechem już w dniu zabiegu. Co prawda jest to most tymczasowy, ale wygląda bardzo estetycznie i umożliwia normalne funkcjonowanie jak w przypadku ostatecznej odbudowy zębów.
Po sześciu miesiącach od wszczepienia implantów tymczasowy most zostaje zamieniony na most ostateczny. Jeżeli pacjent decyduje się na opcję z brakiem wykorzystania implantów, cały proces trwa kilka tygodni.

Jakie są wady zwykłej protezy?

1. Utrata kości po wieloletnim użytkowaniu tej protezy (proteza ta osiada na podłożu, czyli na dziąśle i powoduje ucisk na kość, co w rezultacie powoduje powolne rozpuszczanie się kości).
2. Jeśli proteza jest częściowa może wystąpić rozchwianie zębów filarowych (proteza utrzymuje się na podłożu za pomocą klamer, które obejmują ząb dookoła) oraz starcie zęba (klamra utrzymuje protezę za pomocą siły tarcia).
3. Gorsze utrzymanie się tego rodzaju protezy niż innych protez zaburzone czucie smaku (w przypadku protezy górnej akryl przykrywa podniebienie, gdzie również znajdują się kubki smakowe).
4. Możliwe reakcje alergiczne na akryl (częste przypadki).
5. Trudność w przystosowaniu się do noszenia takiej protezy – konieczność zastosowania większego zasięgu płyty protezy, aby trzymała się bez używania specjalnych kremów mocujących protezę, proteza ta utrudnia mówienie i inne czynności w pierwszej fazie po oddaniu protezy pacjentowi.
6. Możliwość odkładania się resztek na protezie (akryl jest porowaty) , co stwarza sprzyja rozwojowi grzybicy w jamie ustnej.

Mam 87 lat. Czy nie jest już za późno na implanty?

Wiek nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu wszczepienia implantów. Implanty stomatologiczne można wszczepiać u każdego pacjenta, który chce mieć w ten sposób uzupełnione uzębienie. Decyzję o implantacji podejmuje zawsze lekarz implantolog, który najpierw zbiera od pacjenta szczegółowy wywiad.

Czy będę miał problem z mówieniem po zmianie protezy akrylowej na rozwiązanie stałe?

Na pewno potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do nowych warunków panujących w jamie ustnej. Zazwyczaj nie ma większych problemów z adaptacją nowego uzupełnienia, natomiast zdarza się, że nasi pacjenci zgłaszają uczucie niemieszczącego się języka w jamie ustnej lub informują o przygryzaniu policzków. Na szczęście nie stanowi to żadnego problemu. Dzięki naszym specjalistom (fizjoterapeuta i logopeda) można szybko się z tymi problemami uporać i w pełni cieszyć pięknym nowym uśmiechem.

Jak dbać o takie zęby?

O protezy należy równie dobrze, jak o własne zęby. Należy je szczotkować i płukać po każdym jedzeniu. Trzeba pamiętać aby nie kłaść się spać z protezą w jamie ustnej. Czystą protezę należy pozostawić w suchym miejscu na czas snu (nie moczyć!). Należy również pamiętać o regularnych wizytach u higienistki stomatologicznej, aby wykonane odbudowy zębów, a także implanty służyły przez lata.