KONTAKT

Protezy zębowe Warszawa

Zastanawiasz się nad wymianą protezy?


Poznaj najnowocześniejsze metody leczenia bezzębia i zmień swoje życie!

Protezy zębowe Warszawa

Zastanawiasz się nad wymianą protezy?


Poznaj najnowocześniejsze metody leczenia bezzębia i zmień swoje życie!

PRZEWIŃ I DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻEMY ODMIENIĆ TWOJE ŻYCIE

Pacjenci, którzy skorzystali z nowoczesnych rozwiązań protetycznych

Zadaniem protezy zębowej jest przede wszystkim przywrócenie prawidłowej funkcji aparatu żucia. Zaburzona wysokość zwarcia zębów, spowodowana brakiem kontaktu zębów dolnych z górnymi w pełnej linii szczęki i żuchwy powoduje obciążenie stawów skroniowo-żuchwowych, co w dalszym rozwoju prowadzi do ich zwyrodnienia.

Każda osoba nosząca protezę z pewnością zna to uczucie, kiedy nie może zjeść tego co lubi. A może nawet czuje się niekomfortowo, uśmiechając się lub wypowiadając się publicznie, z powodu lęku przed wypadnięciem protezy. Poznaj zabiegi implanto-protetyczne oferowane w Dental Fraternity, które zapewnią Ci komfort i dodadzą pewności siebie.

CO ZAMIAST PROTEZ?

Braki zębowe nie tylko zaburzają estetykę uśmiechu. Całkowite bezzębie bardzo szkodzi stawom skroniowo-żuchwowym. Pojedyncze braki zębowe mają kolosalny wpływ na pozostałe zęby w jamie ustnej. Mogłoby się wydawać, że bez kilku zębów da się żyć. Oczywiście, że się da. Jednak po upływie pewnego czasu okaże się, że zęby, które były do tej pory sukcesywnie przeciążone, zaczynają chorować, ruszać się i ostatecznie kwalifikują się do usunięcia.

W przypadku utraty wielu zębów lub bezzębia najczęstszym rozwiązaniem są protezy, czyli tzw. sztuczna szczęka. Dzięki protezie można pozbyć się wielu problemów wywołanych przez braki zębowe. Ale jeśli nie jest ona dobrze dopasowana lub nie dba się o nią odpowiednio, może to prowadzić do powstania szeregu nowych problemów. Na szczęście nowoczesna medycyna umożliwia zastąpienie niewygodnej i niefunkcjonalnej protezy. Wszystko dzięki implantom zębowym.

Implanty to świetne rozwiązanie dla pacjentów bezzębnych. Wystarczy wszczepić od 2 do 6 implantów aby znacząco polepszyć utrzymanie i retencje protezy.

Ruchomość protez, zwłaszcza dolnej, jest dla wielu pacjentów dużym problemem. Do wszczepionych implantów można przykręcić zaczepy kulowe, lokatory, lub wykonać bardziej skomplikowane konstrukcje jak np. belki. Takie rozwiązania znacząco poprawiają komfort życia naszych pacjentów. Umożliwiają swobodne rozmowy, uśmiech, a przede wszystkim przywracają funkcję żucia, dzięki czemu nasi pacjenci bez skrępowania i obaw znowu mogą jeść wszystko.

Proteza całkowita

PROTEZA CAŁKOWITA

Proteza akrylowa jest wyjmowanym uzupełnieniem protetycznym, które odtwarza brakujące zęby. Proteza całkowita składa się z bazy akrylowej, która uzupełnia utraconą tkankę kostną oraz zębów akrylowych, które zastępują brakujące, naturalne zęby. W protezach akrylowych częściowych, dodatkowo występują klamry z doginanego drutu, które pomagają utrzymywać protezę w jamie ustnej.

Zalety rozwiązania

względnie niska cena; przystępność i szybkość rozwiązania

Proteza na implantach

PROTEZA CAŁKOWITA NA BELCE DOLDERA

Belka Doldera ma zastosowanie w przypadku leczenia bezzębia całkowitego i jest elementem protetycznym umożliwiającym zakotwiczenie protezy całkowitej wykorzystując uprzednio wszczepione implanty.
Jest to przykład protezy ruchomej mocowanej stabilnie na stale zakotwiczonej tytanowej belce. Po zespoleniu się implantów z kością i ich odsłonięciu przykręca się do nich belkę Doldera, a w wykonywanej protezie całkowitej umieszcza się specjalne elementy zatrzaskowe. Pozwala to na uzyskanie bardzo komfortowej stabilności protezy.

Zalety rozwiązania

rozwiązanie tańsze niż “All on 4”; umożliwia odbudowę całego łuku u pacjentów z dużymi brakami kości w odcinkach bocznych bez konieczności uzupełnienia kości

Praca protetyczna na implantach

ALL ON 4

Proteza na implantach wymaga leczenia dwuetapowego: chirurgicznego oraz protetycznego.

Procedura wszczepienia implantów jest stosunkowo szybka. Polega ona na opracowaniu loży pod implanty – czyli nawiertów w kości – i wprowadzaniu w dedykowane miejsca implantów. Po tym następuje zaopatrzenie rany szwami pozabiegowymi.

Czas gojenia, czyli czas integracji implantów z kością zależy od zastosowanego systemu implanto-protetycznego. Wszczepienie implantów w szczęce wymaga sześciu miesięcy gojenia, w żuchwie trzech miesięcy. Jest to czas, w którym kość obrasta implant, zaczynając go traktować jak korzeń zęba.

Uzupełnienie protetyczne All on 4 jest uzupełnieniem nieruchomym. Gwarantuje stabilność i komfort użytkowania protezy. Uzupełnienie górne nie posiada płyty podniebiennej, język jest w stałym kontakcie z podniebieniem. Dodatkowo to świetne rozwiązanie dla osób, które cierpią z powodu odruchu wymiotnego.

Zalety rozwiązania

pełny uśmiech w jeden dzień; imponujący efekt estetyczny

Praca protetyczna

PROTEZA NA LOKATORACH

Metoda ta polega na wszczepieniu dwóch lub trzech implantów w zależności od potrzeby – w szczęce lub żuchwie. Okres integracji implantu z kością trwa sześć miesięcy w przypadku szczęki i trzy miesiące w żuchwie. Dopiero po tym czasie można przystąpić do etapu protetycznego.

Przez okres gojenia pacjent może użytkować akrylową protezę zębową całkowitą, aby uzupełnić braki zębowe i mieć czym gryźć. Po upływie wymaganego okresu gojenia następuje właściwy etap protetyczny. Zaczyna się on częścią chirurgiczną, mianowicie pacjent przystępuje do zabiegu odsłonięcia implantów. W miejscu wszczepionych implantów zostaje nacięte dziąsło, celem wykręcenia śruby zamykającej implant i wkręcenia śruby gojącej, która ma uformować dziąsło pod wkręcone lokatory. Po kilku dniach od odsłonięcia następuje proces protetyczny.

Proteza na lokatorach jest uzupełnieniem ruchomym – nie jest przykręcona na stałe. Gwarantuje jednak stałe utrzymanie. Lokatory, które zostaną przykręcone do implantów, to tytanowe filary wystające znad poziomu dziąseł

Zalety rozwiązania

rozwiązanie tańsze niż “All on 4”; zapewnia komfort jedzenia i funkcjonowania; stabilne umocowanie aparatu

TERAZ TWÓJ RUCH!

Opiekun pacjenta w Dental Fraternity

Zadzwoń i umów się na konsultację, podczas której dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Pamiętaj – nowy uśmiech potrafi zmienić całe życie!

Wybierz klinikę i poznaj
najlepszych stomatologów w Warszawie

FAQ

Jaka jest cena protez?

Proteza akrylowa od 2 500 zł
Proteza całkowita na belce Doldera od 28 000 zł
“All on 4” szczęka/żuchwa od 27 000 - 31 000 zł za część chirurgiczną oraz od 20 000 zł za część protetyczną
Proteza na lokatorach od 16 000 zł.

Co jest alternatywą do protez?

To rozwiązanie związane z zastosowaniem implantów stomatologicznych zaprojektowane dla osób nieposiadających zębów. Jeżeli zęby muszą zostać usunięte lub pacjent nie chce dłużej żyć bez zębów, koncepcja leczenia “All-on-4” może być właściwym rozwiązaniem. ‍Wystarczą tylko cztery implanty stomatologiczne, aby przy pomocy koncepcji leczenia All-on-4® udało się odbudować wszystkie brakujące zęby.

Jak długo trzeba czekać na nowe zęby w przypadku “All on 4”?

W przypadku rozwiązania “All on 4” nasi pacjenci wychodzą z pięknym nowym uśmiechem już w dniu zabiegu. Co prawda jest to most tymczasowy, ale wygląda bardzo estetycznie i umożliwia normalne funkcjonowanie jak w przypadku ostatecznej odbudowy zębów.
Po sześciu miesiącach od wszczepienia implantów tymczasowy most zostaje zamieniony na most ostateczny. Jeżeli pacjent decyduje się na opcję z brakiem wykorzystania implantów, cały proces trwa kilka tygodni.

Jakie są wady zwykłej protezy?

1. Utrata kości po wieloletnim użytkowaniu tej protezy (proteza ta osiada na podłożu, czyli na dziąśle i powoduje ucisk na kość, co w rezultacie powoduje powolne rozpuszczanie się kości).
2. Jeśli proteza jest częściowa może wystąpić rozchwianie zębów filarowych (proteza utrzymuje się na podłożu za pomocą klamer, które obejmują ząb dookoła) oraz starcie zęba (klamra utrzymuje protezę za pomocą siły tarcia).
3. Gorsze utrzymanie się tego rodzaju protezy niż innych protez zaburzone czucie smaku (w przypadku protezy górnej akryl przykrywa podniebienie, gdzie również znajdują się kubki smakowe).
4. Możliwe reakcje alergiczne na akryl (częste przypadki).
5. Trudność w przystosowaniu się do noszenia takiej protezy – konieczność zastosowania większego zasięgu płyty protezy, aby trzymała się bez używania specjalnych kremów mocujących protezę, proteza ta utrudnia mówienie i inne czynności w pierwszej fazie po oddaniu protezy pacjentowi.
6. Możliwość odkładania się resztek na protezie (akryl jest porowaty) , co sprzyja rozwojowi grzybicy w jamie ustnej.

Czy będę miał problem z mówieniem po zmianie protezy akrylowej na rozwiązanie stałe?

Na pewno potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do nowych warunków panujących w jamie ustnej. Zazwyczaj nie ma większych problemów z adaptacją nowego uzupełnienia, natomiast zdarza się, że nasi pacjenci zgłaszają uczucie niemieszczącego się języka w jamie ustnej lub informują o przygryzaniu policzków. Na szczęście nie stanowi to żadnego problemu. Dzięki naszym specjalistom (fizjoterapeuta i logopeda) można szybko się z tymi problemami uporać i w pełni cieszyć pięknym nowym uśmiechem.

Jak dbać o takie zęby?

O protezy należy równie dobrze, jak o własne zęby. Należy je szczotkować i płukać po każdym jedzeniu. Trzeba pamiętać aby nie kłaść się spać z protezą w jamie ustnej. Czystą protezę należy pozostawić w suchym miejscu na czas snu (nie moczyć!). Należy również pamiętać o regularnych wizytach u higienistki stomatologicznej, aby wykonane odbudowy zębów, a także implanty służyły przez lata.

Czy warto wykonać zabieg protezy na implantach w Dental Fraternity?

Klinika Dental Fraternity to zespół wyspecjalizowanych lekarzy z bogatym doświadczeniem pracujących na innowacyjnej aparaturze. Jakość usług w Dental Fraternity – w tym wykonywania protez zębowych na implantach – jest na najwyższym poziomie, co jest to gwarancją sukcesu leczenia i zapewnia pacjentom poprawę jakości życia.